Led Değişimi Sonrası Siyah Çizgi Sorunu

S Çevrimdışı

STARK

Yeni Üye
2 Şub 2023
7
Merhaba.
Samsung UE40JU6070 4K cihazımın bugün led değişimini yaptım. Daha önce hiç bir deneyimimin olmadığını ve değişim için videoları izleyerek yaptığımı belirtmeliyim. Değişimi yaptıktan sonra ekteki görsellerde gördüğünüz gibi bir sorunla karşılaştım. ve ara sıra yanıp sönme şeklinde bir sorun olduğunu gördüm. Acaba panele yada başka bir parçaya zarar mı verdim yoksa katmanlarla ilgili bir sorun mu var. yardımcı olursanız sevinirim. Özellikle Adem Helvacı Adem Helvacı hocamın yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkürler.
1061048357b6373b7.jpg
29c7fb92a7f9bf911.jpg

33444f2258366c963.jpg

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, üzgünüm ancak yatay tarama hattı sorunu bu.
İlginç bir şekilde panel sökülüp takıldığınd abu tarz arızalar ile çok nadir de olsa karşılaşabiliyoruz.

ESD yani Elektro Statik Discharge kuralları çerçevesinde insan vücudundaki statik elektriğin coflar veya tcon vs tarzı ürünler üzerinde sorun teşkil ettirebildiğini biliyoruz. Gate yanı bir kapının kısadevre olması veya artık görevini yapmaması nedniyle bu sorunu yaşıyorsunuz.

S Çevrimdışı

STARK

Yeni Üye
2 Şub 2023
7
Merhaba, üzgünüm ancak yatay tarama hattı sorunu bu.
İlginç bir şekilde panel sökülüp takıldığınd abu tarz arızalar ile çok nadir de olsa karşılaşabiliyoruz.

ESD yani Elektro Statik Discharge kuralları çerçevesinde insan vücudundaki statik elektriğin coflar veya tcon vs tarzı ürünler üzerinde sorun teşkil ettirebildiğini biliyoruz. Gate yanı bir kapının kısadevre olması veya artık görevini yapmaması nedniyle bu sorunu yaşıyorsunuz.
Anladım hocam sağlık olsun diyorum, ilk deneyimime rağmen görüntü alabilmem benim güzel birşeydi, bu sorun da olmasaydı daha iyi olurdu ama yapacak birşey yok sanırım bu şekilde devam edeceğim. :) size ve diğer arkadaşlara verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, iyi çalışmalar hocam.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Anladım hocam sağlık olsun diyorum, ilk deneyimime rağmen görüntü alabilmem benim güzel birşeydi, bu sorun da olmasaydı daha iyi olurdu ama yapacak birşey yok sanırım bu şekilde devam edeceğim. :) size ve diğer arkadaşlara verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, iyi çalışmalar hocam.
Şuna amin olun ki bazı tamirci arkadaşlarımızda dahi oluyor bu durum. Canınızı sıkmayın lütfen.
Elektronikte her zaman her şeyi %100 izah edemeyebiliyoruz :cay

Geri
Üst Alt