Led arızası mı?

M Çevrimdışı

meycey

Yeni Üye
6 Nis 2022
5
40
Merhaba. 2 gün önce Philips 50PUS7303 Tv çarpma su dökülme vs olmadan ekrara karışık. hareketli renkler oldu . Ses var telefondan bağlantı ile youtube vs çalışıyor. Ledler mi arızalı . Çünkü Led arızasında siyah ekran oluyormuş . Kendim değiştirmeyi düşünüyorum . Başka bir şey olabilir mi?
Led alınanilcek güvenilir bir yer tavsiyeniz olur mu?

image838b21f18924c01b.jpg

M Çevrimdışı

meycey

Yeni Üye
6 Nis 2022
5
40
Led arızalı olsa o çizgileri göremezdiniz. Bu panel - tcon - cof - lvds - anakart elemanlarından birindeki arızadan kaynaklı. Ürünün garantisi mevcutsa servisi çağırın.
Teşekkürler . Maalesef 3.5 yıllık bir tv . Daha öncede 1-2 defa benzer kısa zamanlı olmuş . Peki bunların tamiri mümkünmü pahalı mı. Tamiri iyi olur mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, Philips olduğu için emin değilim ama panel arızalı gözüküyor bu durumda onarılır mi emin olamadim, masrafılı olacağı belli. Ben panelden şüphe ediyorum. Panel onarım merkezine baktırmak lazım olur mu diye ama sol kısımdaki siyah 4 parmak dikey kısım işte orası komple gitmiş gibi.
Panel değişse 4-5k bulur.
Diğer ustalarım da yorum yapsın, By_Trol By_Trol dediği gibi düşük te olsa ana kart veya tcon kartı da olabilir.

Geri
Üst Alt