Led ampulde ışık kalitesi olarak hangi markayı tavsiye edersiniz?

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Led ampulde ışık kalitesi olarak hangi markayı tavsiye edersiniz?Daha önce markasını hatırlayamadığım bir led ampul vardı.Ampul yanarken telefonun kamerasını ışığa tuttuğumda titreme yapıyordu.Cep telefonu kamerasını yanan ampule tuttuğumda titreme yayıp yapmadığı geçerli bir test midir?Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Osram iyi markadır, bana göre, lumene bakarım ışığı yetiyorsa da telefon tutmak, test vs angarya işler benim içim ama dediğim gibi ışık olayında Osram marka iyidir

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aşağıdaki konuya göre Panasonic diyorum 20 Tane almışıtım galiba daha bitanesi arıza vermedi değiştirmek nasip olmadı 1.5 yıl geçmiş sıfır fire :kiskis

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Osram iyi markadır, bana göre, lumene bakarım ışığı yetiyorsa da telefon tutmak, test vs angarya işler benim içim ama dediğim gibi ışık olayında Osram marka iyidir
Osram ile çalıştığım için net söyleyebilirim. (Tabii pazar payı edinmek için uygun fiyatlı ürün yapmaya başladılarsa bilemem.) Ürün arge çalışmaları detaylıdır ve gerçekten doğru renk skalasında ve tüketim değerlerinde (Kelvin değerleri ve harcama ölçütleri) ürünler üretirler. Küçük bir not; ilk slim çubuk floresan üretimi Osram tarafından yapılmıştır.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Osram ile çalıştığım için net söyleyebilirim. (Tabii pazar payı edinmek için uygun fiyatlı ürün yapmaya başladılarsa bilemem.) Ürün arge çalışmaları detaylıdır ve gerçekten doğru renk skalasında ve tüketim değerlerinde (Kelvin değerleri ve harcama ölçütleri) ürünler üretirler. Küçük bir not; ilk slim çubuk floresan üretimi Osram tarafından yapılmıştır.
Bende şunu söyleyebilirim. Türkiye'de sinema da çalışırken bütün film makinelerinde Osram kullanılırdı ve çok uzun ömürlü olurlardi🙂

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
İlk çıktıklarında a101den bütün vestel 9 wat olanaları toplamıştım,halen onları kullanıyoruz evde.Ben çok memnunum, vestel ama çin malı tabii(sanki bir konuda foto vemiştim ,hatırlayamadım :) )

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
İnternette videoları gördüm de yanan led ampule telefon kamerası tutarak titreme yapıp yapmadığına bakmışlar.Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

N Çevrimdışı

neWerX 

Yeni Üye
10 May 2022
14
Yüksek lümenli istiyorum derseniz.

Sarı olması sorun değil, biraz daha az güç tüketsin derseniz, bunu öneririm.

Her ikisini de aktif olarak kullanıyorum. Kamera da herhangi bir titreme yapmadı beyaz olan. Diğerini kontrol etmedim.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
GU10 duyu e27 ya da e14' e çevirebilecek kadar kasa boşluğu mevcut mu? Yoksa mutlaka gu10 duylu ampul mü?
Yok normalde E-27 10 adet ampul yanıyor o ayrı.Yeni aplik aldım orjinal GU10 duylu.Aplik için ampul tavsiyesi istemiştim 😀

Yok normalde E-27 10 adet ampul yanıyor o ayrı.Yeni aplik aldım orjinal GU10 duylu.Aplik için ampul tavsiyesi istemiştim 😀
GU10 duylu ampul ilk defa kullanacağım 😀

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
O kısmını anladım. Ben gu10 duya sahip ürün gamı sınırlı olduğu için gu10 > e14 çevirici mi uygun olur yoksa doğrudan gu10 ampul mü uygun olur diye sormuştum. Malum bu çeviricilerde belli bir miktar yükselti sağlıyor. Apliğin görünümünü, tarzını tamamen bozarsa çok akıl kârı olmaz. Ya da kapalı kasa bir aplik ise bu kez de çeviriciyi taktıktan sonra ampul için yer kalmaz. O yüzden sormuştum.

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
O kısmını anladım. Ben gu10 duya sahip ürün gamı sınırlı olduğu için gu10 > e14 çevirici mi uygun olur yoksa doğrudan gu10 ampul mü uygun olur diye sormuştum. Malum bu çeviricilerde belli bir miktar yükselti sağlıyor. Apliğin görünümünü, tarzını tamamen bozarsa çok akıl kârı olmaz. Ya da kapalı kasa bir aplik ise bu kez de çeviriciyi taktıktan sonra ampul için yer kalmaz. O yüzden sormuştum.
Hem yukarı hem de aşağı ışık veren aplikler

Geri
Üst Alt