Lcd ve led televizyonlarda renkler karışık , görüntü mor arızası

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Arkadaşlar konunun yeri değil ama kusura bakmayın acil desteğe ihtiyacım var satın aldığım vestel 65qa9700 televizyonu bugün servis gelip kurulumunu yaptı ancak servisden özellikle talep ettiğim ölü piksel testini yapamadılar. Adamlar menüde gezinip durdu bir türlü bu testi bulamadılar.Bu televizyonun renk testi menüde nerede bende bulamadım. Eski model vestel televizyonumda menü 4725 yapıp test pattern diye bir menüden yapıyordum. Bu Tv android olduğu için bulamadım. Bu televizyonu kullanıpda bilen varsa yazarsa çok sevinirim Saygılarımla

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Arkadaşlar konunun yeri değil ama kusura bakmayın acil desteğe ihtiyacım var satın aldığım vestel 65qa9700 televizyonu bugün servis gelip kurulumunu yaptı ancak servisden özellikle talep ettiğim ölü piksel testini yapamadılar. Adamlar menüde gezinip durdu bir türlü bu testi bulamadılar.Bu televizyonun renk testi menüde nerede bende bulamadım. Eski model vestel televizyonumda menü 4725 yapıp test pattern diye bir menüden yapıyordum. Bu Tv android olduğu için bulamadım. Bu televizyonu kullanıpda bilen varsa yazarsa çok sevinirim Saygılarımla
By_Trol By_Trol , bilge bilge :alala

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Android TV' de patern için ayrıca kaynak aramaya bence çok gerek yok. Youtube üzerinden single color patern test şeklinde bir arama yapsanız birçok kaynak çıkar. Bunlarla gerekli testleri yapabilirsiniz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Android TV' de patern için ayrıca kaynak aramaya bence çok gerek yok. Youtube üzerinden single color patern test şeklinde bir arama yapsanız birçok kaynak çıkar. Bunlarla gerekli testleri yapabilirsiniz.
Androidte test' in nasıl açıldığını yazma taraftarı değilim. Herkesin gözü orada oluyor. Flash belleğe youtube tan kısa patern test videosu kopyaladım onu kullanıyorum.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Sizin mesajınızı ilgili bölüme taşımıştım.
Androidte test' in nasıl açıldığını yazma taraftarı değilim. Herkesin gözü orada oluyor. Ayrıca Vestel ürünlerinde neredeyse piksel hatası hiç kalmadı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Sizin mesajınızı ilgili bölüme taşımıştım.
Androidte test' in nasıl açıldığını yazma taraftarı değilim. Herkesin gözü orada oluyor. Ayrıca Vestel ürünlerinde neredeyse piksel hatası hiç kalmadı.
Zaten o kısmın çok ihtiyaç dahilinde olduğunu bende düşünmüyorum. Hatalı bir müdahalede çok sıkıntı yaratabilecek bir bölüm ve bu yöntemle çok daha kolay ulaşılabilir diye düşündüm.

W Çevrimdışı

waves

Yeni Üye
25 Eyl 2021
5
25
Merhabalar, vestel televizyon (40Fd7300) mavi gösteriyor. Arkadan baktım bariz ledler mavi yanıyor. Led barları değiştirmek istiyorum. Hangi marka almalıyım kısa sürede bozulmayacak. Neye dikkat etmeliyim, nereden almalıyım vs. tavsiyenize ihtiyacım var.

20231021_181554.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt