lcd tv karasal anten çıkısı sorunu

fatih11e Çevrimdışı

fatih11e 

Aktif Üye
14 Ara 2018
164
eski tip bir lcd televizyonum var apartmana kamera taktırdık göruntulerı ızleye bilmemiz için karasal anten çıkıslı uc bıraktılar eve fakat lcd tvde böle bir çıkıs yok acaba resımdekı soketlerden bırıne cevırıcı bulabılırmıyım karasal antene donusturmek ıcın mesajlarınızı bekliyorum

20181224_161955.jpg
20181224_162200.jpg
20181224_162211.jpg
20181224_163019.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Tv arkadasinda sari renkli yere uygun soket alip
Kameredan gelen kabloya monte ederseniz
Goruntu alabileceginizi dusunuyorum.

Baktiniz olmadi
Fotograftaki scarttan alir sari girise kameradan gelen kabloyu taktiginizda
%100 goruntu alirsiniz.

images.jpeg.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selam.
Genelde dvr yani kayıt cihazında anolog tiplerde çıkışlar mevcut. Video out çıkışları. Şahsen dükkanda da ben bu şekilde yapıyorum resimlerini de yarın atarım. Tv ye sarı kırmızı beyaz olan yPbPr girişi var sarı olana bağlantı kurabilirsiniz. Tabi bu anlattığım direk bağlantı için. Bazı firmalar bu yayını merkezi sisteme bağlıyor bu gibi durumlarda karası yayın taraması fln yapıyorlar. Bu sizin bağlantı şekliniz göredir.

fatih11e Çevrimdışı

fatih11e 

Aktif Üye
14 Ara 2018
164
kayıt cihazını merkezi sisteme baglamıslar karasal yayın taramasında cıkıyor malesefkı tvde tuner cıkısıda yok buna gore bır apart olmalı ama ne

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
kayıt cihazını merkezi sisteme baglamıslar karasal yayın taramasında cıkıyor malesefkı tvde tuner cıkısıda yok buna gore bır apart olmalı ama ne
şöyle söyleyim, aslında sizinkine biz tv değil monitör diyoruz :) çünkü anten girşi veya uydu girişi yok. Benim bildiğim direk tak çalışsın bi aparat mevcut değil.
10.dk ya bakarsanız size böyle bir box cihaz lazım olacaktır. eğer pahalı gelirse anten girişi olan herhangi bir uydu alıcısıda işinizi çözer ama hatırlatmak isterim ki yanlış görmediysem tek scart girişin var kullancağın cihazda scart olursa sıkıntı büyük olur buna dikkat et, daha çok ant in girişi olup , hdmi-vga-ypbpr çıkışı olan cihazlara yoğunlaşın

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
genelde 2-4 bandından verilir bunun için tuner gerekli sanırım
yanlış bilmiyorsam abi daha önce bu olayı şöyle görmüştüm, normal tvye gelen anten kablosuna 1 adet T connector takılıyor, normal izlediğin yayında sıkıntı olmadan kamera görüntülerini alıyorsun fatih11e fatih11e belki size anlatmışlardır bağlantıyı?

fatih11e Çevrimdışı

fatih11e 

Aktif Üye
14 Ara 2018
164
T connector vet taktılar bir tarafı uyduya gıdıyor dıger tarafınıda karasal anten cıkısı yaptılar sadece karasal anten cıkısı bulamayınca olmaz dedıler

fatih11e Çevrimdışı

fatih11e 

Aktif Üye
14 Ara 2018
164
pekı ondan frekans taraması yapaabılırmıyım cunku ole buluyor kamera goruntusunu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri