Lazer yazıcı tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Hocam en uygun Ricoh lazer yazıcı 1800 TL, bütçemi biraz aşıyor.
HP Laserjet M107A 4ZB77A modeli nasıldır?
Yazıcı sürekli kullandığım bir şey değil, anladığım bir konu da değil.
Ben zamanında 100 liraya almıştım.
Şimdi fiyatlar uçmuş.

Toner fiyatına göre bakın seçin.
Ya da tanklı alın.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
İkinci el takintiniz yoksa HP 1010-1020 serisi veya muadili Canon falan alabilirsiniz. Doldurup doldurup kullanabilirsiniz. Yeni yazıcılarda tonerle birlikte chip değişimi de gerekiyor. Ben geçen hafta ikinci el bir Canon aldım 650 liraya.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
Mürekkep kartuşlu değil de tanklı modellere bakabilirsiniz. Chip değişimi felan yok. Mürekkepler ucuz. Tek yapmanız gereken hangi renk bitmişse mürekkep alıp tankın içine boşaltmak

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Muadil toner veya dolum tonerle çalışan çip ihtiyacı olmayan bir model olsun yeterli sonra astarı yüzünü geçiyor

Lazer şart değilse tanklı mürekkep püskürtmeli ürünler renk avantajı ile birlikte daha kullanışlı oluyor

Oğlanın sınıfına almıştık okul gibi yerde mürekkep tanklı cihaz 3 yıldır tıkır tıkır çalışıyor pandemi de de kullanıldı çocuklara fotokopi için

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Tanklı yazıcı alacaksanız iyice araştırın. Atık mürekkep haznesi olanlar bir müddet sonra doluyor. Keçeleri sizin değiştirebileceğiniz yapıda olanlar da bile hafızayı sıfırlamanız gerekiyor. Atık hazne derdi olmayan hp gibi yazıcılarda da baskı kafası değişimi geliyor bir müddet sonra. Kullanmasanız dahi üç beş günde bir basit bir çıktı alıp kafanın kurumasını önlemek lazım. Tabi tasarruf kartuşlu yazıcı ile mukayese bile edilmez. İkinci el sağlam samsung ml 1610 bulabilirseniz taş gibi yazıcı. Yıllardır kullanıyorum tık demedi. Toneri de 80 100 liraya bulunuyor. 1500 sayfa tepe tepe baskı alırsınız. Renkli baskı lazımsa tanklı değilse ikinci el sağlam bir lazer.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Tanklı yazıcı alacaksanız iyice araştırın. Atık mürekkep haznesi olanlar bir müddet sonra doluyor. Keçeleri sizin değiştirebileceğiniz yapıda olanlar da bile hafızayı sıfırlamanız gerekiyor. Atık hazne derdi olmayan hp gibi yazıcılarda da baskı kafası değişimi geliyor bir müddet sonra. Kullanmasanız dahi üç beş günde bir basit bir çıktı alıp kafanın kurumasını önlemek lazım. Tabi tasarruf kartuşlu yazıcı ile mukayese bile edilmez. İkinci el sağlam samsung ml 1610 bulabilirseniz taş gibi yazıcı. Yıllardır kullanıyorum tık demedi. Toneri de 80 100 liraya bulunuyor. 1500 sayfa tepe tepe baskı alırsınız. Renkli baskı lazımsa tanklı değilse ikinci el sağlam bir lazer.
Bu yoruma imzamı atarım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri