Lastik

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
4 mevsim lastiklere ben oldum olası ısınamadım.
Yaşadığın yer ve iklime göre kullanılabilir. İstanbul'a kar yağmıyor, 4 mevsim gereksiz olur. 12 ay yazlık lastik devam :)
Ama Giresun'da yaşıyor olsam, 4 mevsim lastik kullanabilirdim :)

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
34
Çok fazla seçenek yok o boyutta. Stoklara göre lastik seçmeniz gerekecek, kısa bir arama sonucunda bir sitede 2023 üretimi Michelin Primacy 3 ve 4+ olduğunu gördüm. ADAC testleri sonucunda seçenekleriniz arasına almanızı öneririm

L Çevrimiçi

Livaneli08

Yeni Üye
17 May 2023
37
28
4 mevsim lastiklere ben oldum olası ısınamadım.
Yaşadığın yer ve iklime göre kullanılabilir. İstanbul'a kar yağmıyor, 4 mevsim gereksiz olur. 12 ay yazlık lastik devam :)
Ama Giresun'da yaşıyor olsam, 4 mevsim lastik kullanabilirdim :)
Artvin de yaşıyorum 😀

Çok fazla seçenek yok o boyutta. Stoklara göre lastik seçmeniz gerekecek, kısa bir arama sonucunda bir sitede 2023 üretimi Michelin Primacy 3 ve 4+ olduğunu gördüm. ADAC testleri sonucunda seçenekleriniz arasına almanızı öneririm

Hangi ürün ve site söylermisiniz malum internetten daha ucuz oluyor böyle şeyler simsarlar çok heryerde 1e 3 istiyorlar

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
arac kamyonet yasanilan yer artvin kislari saglam gecer bildigim kadariyla ( hic gitmedim ) hangi mantikla dört mevsim lastik almayi düsünüyorsun? bu bana hic mantikli bir hareket gibi gelmedi

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
34
Artvin de yaşıyorum 😀

Hangi ürün ve site söylermisiniz malum internetten daha ucuz oluyor böyle şeyler simsarlar çok heryerde 1e 3 istiyorlar
Ya ben yanlış baktım ya da dünden bugüne bitmiş stoklar, sadece şu çıktı bugün.

Sota Sota hocamın dediği gibi 75 yanak 225 genişlikte seçenek çok az, aracınızın kılavuzundaki ebatı bir kontrol edin bence. 235 75/r15 olunca seçenek daha çok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

Sota Sota hocamın dediği gibi 75 yanak 225 genişlikte seçenek çok az, aracınızın kılavuzundaki ebatı bir kontrol edin bence. 235 75/r15 olunca seçenek daha çok
yanak genişletmenin yakıt harici zararı olmaz.

Orjinali 245/45/18 aracım lastiklerini 255/45/18 olarak değiştirdim.
Belirgin tüketim artışı gozlenleyemedim ama virajda yere tutunma hissedilir şekilde arttı.

L Çevrimiçi

Livaneli08

Yeni Üye
17 May 2023
37
28
75 yanağı olan birkaç marka var.!
Diğer markalarda stok gözükmüyor.
225/70/15 arkadaşlar yanlış yazmışım kusura bakmayın 😂

arac kamyonet yasanilan yer artvin kislari saglam gecer bildigim kadariyla ( hic gitmedim ) hangi mantikla dört mevsim lastik almayi düsünüyorsun? bu bana hic mantikli bir hareket gibi gelmedi

Kullanım olarak sürekli lastik değiştirmek istemiyorum yaz kış aynı lastik olmasını istediğim için ve sartlarıma uyduğu için misal haziranda yaylaya cıkacam az çok tahmin edersiniz ki rakım yüksek olduğu için yol koşulları karlı oluyor ondan sebep 4 mevsim kullanıyorum aracıma sürekli

F Çevrimdışı

furkangeze 

Yeni Üye
18 Kas 2021
49
34
Sadece bir kaç kez yaylaya çıkıyorsanız ben de önermem dört mevsim. Dört mevsim lastikleri soğuk havalarda kış lastiği kadar iyi performans vermez sıcaklarda ise yaz lastiği kadar iyi yol tutmaz. Aracınız dört çeker ve diferansiyel kilidi de varsa bir kaç kez zorlu koşullarda idare edilebilir ama ama aracı kullanan ve koşulları daha iyi bilen sizsiniz. Naçizane başka bir tavsiyem ise aracın yer ile temasını sağlayan avuçiçi kadar 4 tane yüzey, lastik seçerken maliyeti düşünmeyin canımızı emanet ediyoruz sonuçta Continental van 4season ile en yüksek puanlar Michelin Agilis modelinde. Attığım linkten uygun fiyatlı 2022 üretimlisini alabilirsiniz.

L Çevrimiçi

Livaneli08

Yeni Üye
17 May 2023
37
28
Sadece bir kaç kez yaylaya çıkıyorsanız ben de önermem dört mevsim. Dört mevsim lastikleri soğuk havalarda kış lastiği kadar iyi performans vermez sıcaklarda ise yaz lastiği kadar iyi yol tutmaz. Aracınız dört çeker ve diferansiyel kilidi de varsa bir kaç kez zorlu koşullarda idare edilebilir ama ama aracı kullanan ve koşulları daha iyi bilen sizsiniz. Naçizane başka bir tavsiyem ise aracın yer ile temasını sağlayan avuçiçi kadar 4 tane yüzey, lastik seçerken maliyeti düşünmeyin canımızı emanet ediyoruz sonuçta Continental van 4season ile en yüksek puanlar Michelin Agilis modelinde. Attığım linkten uygun fiyatlı 2022 üretimlisini alabilirsiniz.

Eywallah ilgin için sağolasın

Moderatör tarafında düzenlendi:
B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
yeni ve kaliteli lastik almak iyidir fakat böyle bir risk de söz konusu

WhatsApp-Image-2023-05-27-at-19.05.48.jpg

yeni aldiginiz lastige böyle bir vida/civi girerse lastik cöp oluyor

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
558
yanak genişletmenin yakıt harici zararı olmaz.

Orjinali 245/45/18 aracım lastiklerini 255/45/18 olarak değiştirdim.
Belirgin tüketim artışı gozlenleyemedim ama virajda yere tutunma hissedilir şekilde arttı.
benim araçta kışlık var 4 mevsim ile değiştirmek istiyorum şuan ki öneriniz hangi marka olur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri