LAPTOP BİLGİSAYAR'DAN SES GELMESİ

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
11 senedir hiç temizlenmedi artık tozdan geçilmiyordur fan ve işlemcileri
usb bellek ten format atılırmı eğer dvd room yaptırmasam usb bellek kopyaladım win 7 yi
usb bellek format atma için bios ayar mı değişmesi lazım
Atılır evet,açılışı biostan usb olarak seçmen gerekir,boot menüde usb de olmalı(bendeki F12 ile seçiliyor-lenovoG50)

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
236
Birincisi zamanla fan tozlanmistir. cikisi yuvasi bolgesinde topak olmustur.
ikincisi fani komple degistir derim artik o fan gobekten yalpalamaya baslamistir
Üçüncüsü madem laptopu acacaksin ekran karti ve islemcinin uzerindeki bakir sogutucunun altindaki termal macunlari yenile.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
toshiba a500 1dn modeli benim bilgisayar f2 yada f12 açılıyor galiba
Çok bilgili değilim sevgili umut gibi,ama bende çok sistem olduğundan (linux),bunlardan biri kerneli update ettiğinde benim mbr değişiyor,bunun için usbden açıp mbr düzenliyorum,ama sadece mbr değil,format da atılabiliyor(en azından ben atabiliyorum),hatta atıl bir 128mb usb bellek vardı,denemek buna w95 açılış yüklemiştim,o bile işe yaramıştı ama dediğim gibi çok bilgili değilim.
Boot edilebilir usb bellek hazırlayıp,önceden denemelisin bence ,hazırladıktan sonra takıp,açılırken F12 basarak boot menüye gelmelisin :)

EK:
Bu arada tozlanmayla alakalı tüm yazılanlara ve yazanlara katılıyorum :wink:

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Yapılır. Windows USB DVD Download Tool veya Rufus ile Windows 7 kurulum diski imajını yazdırmanız gerekir.
Doğrudan dosya kopyalama ile olmaz.
Bu yapılabiliniyormu sevgili umut, win ile?bunu da öğrenmiş oldum :)
Birde nacizane fikrimi de yazayım, çözülen konunun kapatılması süper olmuş,birde başlığını" ÇÖZÜLDÜ-TV seri değil " gibi olarak değiştirsen :)

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
DVD/CD ROM'lar artık eskimiş teknolojidir yerine usb girişleri kullanılmaktadır DVD yerine uygun bir kızak alarak o alanı ikinci bir hard disk olarak kullanabilirsiniz

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
bilgisayarımı fan değişti tozlanmış ses kesildi dvd romm 200 dedi almadım

şimdi internetten usb girişli dvd rom sürücü alsam işimi göörürmü 80 /100 tl var

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40

şimdi internetten usb girişli dvd rom sürücü alsam işimi göörürmü 80 /100 tl var

Merhaba,
hocam sen o bilgisayara DVD rom yerine bence bir ssd al tak, hızlanır bilgisayar.. usb girişlerin veri aktarım hızı sabit DVD romlardan daha yavaştır, bence gereksiz.. zaten usb bellek ile de DVD rom ihtiyaçlarını görebilirsin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Hocam ucuzunu bul işte, dvd rom dan bilgisyar bozulmaz. Konnektör standart zaten. Şehirde bilgisayarcıları gez, takması 30 saniye sürmüyor.

Elinizde ince yıldız tornavida varsa siz bile takabilirsiniz. Anlatırım buradan.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
Merhaba,
hocam sen o bilgisayara DVD rom yerine bence bir ssd al tak, hızlanır bilgisayar.. usb girişlerin veri aktarım hızı sabit DVD romlardan daha yavaştır, bence gereksiz.. zaten usb bellek ile de DVD rom ihtiyaçlarını görebilirsin.

format cd sini usb kopyaladım onda sorun yok

sorun bende excel word yükleme cd var onu usb kopyalamak ordan yüklemek istiyorum oda olmuyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ucuzunu bul işte, dvd rom dan bilgisyar bozulmaz. Konnektör standart zaten. Şehirde bilgisayarcıları gez, takması 30 saniye sürmüyor.

Elinizde ince yıldız tornavida varsa siz bile takabilirsiniz. Anlatırım buradan.

onu tamaya gerek yok hocam usb girişinden çalışıyor monte olmuyor kablolu mouse gibi dvd romm satılıyor

Merhaba,

ssd almaya gerek yok bilgisayarım hızlı zaten bişey yok boş içi oyun oynamam sadece borsa takip programı var nette gezmek için kullanıyorum

bu usb dvd rom alsam bile iş görürmü monte etmeden laptop a 56 tl fiyatı cd leri okusun yeterli

Son düzenleme:
BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
ssd almaya gerek yok bilgisayarım hızlı zaten bişey yok boş içi oyun oynamam sadece borsa takip programı var nette gezmek için kullanıyorum

10 yıllık bilgisayar ve hala hızı yerindeyse süper :) bende bir Lenovo G550 model laptop var ekranı bozuk, dvd rom çalışıyordu, evde bulabilirsem (atmadıysam) ve çıkarabilirsem istersen sana göndereyim ücretsiz, kargo ücretini ödersin sadece.. bana da dua edersin:cigara

yada İstanbulda'ysan gelip elden alabilirsin altunizade'den..

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
567
10 yıllık bilgisayar ve hala hızı yerindeyse süper :) bende bir Lenovo G550 model laptop var ekranı bozuk, dvd rom çalışıyordu, evde bulabilirsem (atmadıysam) ve çıkarabilirsem istersen sana göndereyim ücretsiz, kargo ücretini ödersin sadece.. bana da dua edersin:cigara

yada İstanbulda'ysan gelip elden alabilirsin altunizade'den..

saolasın alırım yenisinden lazım olursa şimdilik gerek kalmadı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri