Kurutma Makinesi satın alma yolcuğumuzdaki mevcut durumumuz hakkında

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Merhaba.

3,5 sene önce 3500 TL'ye aldığımız ve ek garanti yapmadığımız Bosch WAT2448STR Çamaşır Makinemizin üzerine koymak için kurutma makinesi almak istiyoruz. Belirli bir bütçemiz yok. Verdiğimiz paranın hakkını verecek, uzun ömürlü olacak ve ek özellikleri de "zaman, kullanışlılık, kıyafeti koruma" gibi konularda fayda sağlayacak bir makineyi ortalamanın üzerinde bir fiyata almaya da razıyız. 12.000 TL'lik makine de alabiliriz, 25.000 TL'lik makine de alabiliriz ama zaten hayat koşuşturmasında bize yukarıdaki konularda artı sağlayacak farklar varsa 25'e de okeyiz, gözü karattık. Para konusunda zengin değilim ama eşimin kıyafet kurutma konusunda hayatını kolaylaştırmak açısından maksimum faydayı verebilecek bir makine almak istiyorum. Alacağımız makinede faydalı olabilecek her özelliği olsun düşüncesindeyim.

Mevcut çamaşır makinemiz şu:

Kendi çapımızda şu markalar arasından 9-10 kg (bunun altını ve üstünü eledik) arasında bir makine seçmek istiyoruz (sıralama karışıktır) :

Bosch
Arçelik
Beko
Altus
Hoover
Grundig
Samsung
LG

Aşırı detaylı incelemedikçe hiçbir modelin üretime başlangıç yılı sitelerde yazmıyor ama 7-8 sene önce tanıtılıp sunulmuş bir ürünü de almak istemiyoruz, en azından son birkaç senede piyasaya sürülmüş ve memnun kalınmış, teknolojik ve özellik bakımdan da iyi denilebilecek bir model almak istiyoruz. Kıyafetlere mümkün olan en az zararı verecek makineyi veya o türü almak istiyoruz.

Isı pompalı ve hibrit makinelerin daha sonra çıktığı ve daha yeni teknolojiler olduğu yazıyor çoğu yerde. Kendi kendini temizleyen konderserli makineler de varmış ama onlarla ilgili olumsuz yorumlar da var internette. Fikri olumlu olanlar internete çoğunlukla yorum yazmadığı için bu tür kendini temizleyenlerin memnuniyet oranı nedir bilmiyorum. Kendi kendini temizlemeyenlerde yanlış anlamadıysam belirli periyotlarla servis çağırıp kondenser temizletmek mi gerekiyor ve bu garantisi devam ederken ücretli mi ücretsiz mi veya ücreti ortalama ne kadar hiç fikrimiz yok. Daha öncesinde hiç kurutma makinesi kullanmadık. Komşular günaşırı balık pişirdiğinden ve apartmanların arasında sürekli bir soğan kokusu olduğundan artık yeter dedik canımıza tak etti de almaya karar verdik. Görsellik bakımından da aslında birebir aynı özellikli beyaz ve gri makine arasında kalsak, rengi mevcut çamaşır makinemize yakın renk olarak seçmek isteriz ki o da son aşamada denk gelirse vereceğimiz bir karar diyelim.

İnternetten de alabiliriz, caddelerdeki mağazalardan da hiç farketmez. Kasım indirimlerini kaçırdık ama en azından yeni asgari ücret zamlarından önce satın almış olmak istiyoruz. Sonuçta bugün yarından daha zenginim.

Kendi çapımda Akakçe, Epey ve HepsiBurada üzerinden birkaç filtreleme yaptım, aşağıda paylaşıyorum.

2 makine direkt üst üste konmaz, üstteki direkt kayıp düşer diye düşünüyorum bundan dolayı aynı marka ürünlerde o markanın kendi standardında bir aparat ile lego gibi sabitleniyordur diye düşünüyorum. Aynı zamanda farklı marka da olsa 2 makine arasına konan bazı aparatlar gördüm internette bundan da alabiliriz ve almışken o aparatın öne doğru tepsi gibi açılanlarını da gördüm. O kurutma makinesinden çıkartılan kıyafetleri orada katlamak için mi yoksa oraya çamaşır sepeti gibi bir şey koymak için mi emin değilim ama faydalı gibi duruyordu. Bu tarz apartlarla farklı marka 9 veya 10 kg makine alıp ölçüleri Epey'de yazan mevcut 9 kg çamaşır makinemizin üzerine konulabilir mi?

Konunun takibindeyim. Sabah, öğlen, akşam, gece buradayım. Yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Inox renk istiyorduk, Bosch'un WQG2410TTR modelinde karar kıldık.

Bu ürünü satın alacağım. Bunun bir üst modelinde kendi kendini temizleme özelliği varmış ama onunla ilgili bayağı bir şikayet var. Bunun o kendi kendini temizleyen yerini kendimiz 2 haftada bir temizleriz daha iyi, videolarda 2 dakikalık iş gibi duruyor.

Yetkili bayilerde de umarım internet fiyatına vade farksız taksitli bulabiliriz. Son olarak çamaşır makinesinin üstüne montaj yaparken o aparat için veya montajı çamaşır makinesinin üzerine yapıyorlar diye ekstra ücret alacaklar mı bilmiyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Inox renk istiyorduk, Bosch'un WQG2410TTR modelinde karar kıldık.

Bu ürünü satın alacağım. Bunun bir üst modelinde kendi kendini temizleme özelliği varmış ama onunla ilgili bayağı bir şikayet var. Bunun o kendi kendini temizleyen yerini kendimiz 2 haftada bir temizleriz daha iyi, videolarda 2 dakikalık iş gibi duruyor.

Yetkili bayilerde de umarım internet fiyatına vade farksız taksitli bulabiliriz. Son olarak çamaşır makinesinin üstüne montaj yaparken o aparat için veya montajı çamaşır makinesinin üzerine yapıyorlar diye ekstra ücret alacaklar mı bilmiyorum.
Hayırlı olsun ,güle güle kullanın :ok

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Bosch kurutma makinesi kullanıcısı olarak,tercihiniz güzel.kendi kendini temizleyen model de konforlu güzel,ama kurutma performansına bir katkısı ekstra yok bence.
genelde çamaşır makinesinde de olduğu gibi;pratikte en fazla 2-3 programı kullanıyoruz.10 yılı aştık,hafızaya aldığımız standart 1 programı sıklıkla kullanıyoruz.buhar fonsiyonunu örnek,sadece denemek için 2 defa kullandık,olmasa da olurmuş.
Çamaşırların hav, tüy, kıl vb, üzerindeki tüm fazlalıklardan arindiriyor.camasirlari çok erken yiprattigini düşünmüyorum.kiyafetlerin bariz küçülmesi sikayetimiz olmadı.
Camasirlari makineden çıkarıp silkeleyip mümkünse ters çevirerek kurutma makinesine tek tek ayrıştırarak atın (yumak haline geliyor çamaşırlar genelde, çamaşır makinesi program bitiminde) .fermuar,metal aksam, kazana olabildiğince carpmayacak ,şekilde kurutmaya yuklemeliyiz çamaşırları,yoksa çok rahatsız edici sesler çıkarıyor.
Ayrıca aynı cins (aynı renk olması şart değil,istisnalar olabilir) çamaşırlar birlikte kurutulmali mümkün olduğunca;yoksa biri tam kuru diğeri nemli çıkabiliyor.
Özelikle beli lastikli polar ,kalin manşetli veya paçalı,kısaca katlantili kalın kıyafet ayrıntılari biraz nemli çıkabiliyor .
Kapak girişindeki hav biriktirme kabını her kurutmada olmasa da olabildiğince 2-3 kurutmada bir temizleyin.enerji tasarrufu için de faydası var diyor üreticiler.
Konforuna alışınca en büyük sıkıntı,"çamaşırları kim katlayıp yerlerine yerleştirecek şimdi " oluyor.😁
Güle güle kullanın...🥳

IMG_20231210_161406.jpg
IMG_20231210_161249.jpg
IMG_20231210_161221.jpg
IMG_20231210_161205.jpg

Son düzenleme:
Poı987 Çevrimdışı

Poı987

Aktif Üye
16 Eki 2021
63
Hayırlı olsun ,güle güle kullanın :ok
Bosch kurutma makinesi kullanıcısı olarak,tercihiniz güzel.kendi kendini temizleyen model de konforlu güzel,ama kurutma performansına bir katkısı ekstra yok bence.
genelde çamaşır makinesinde de olduğu gibi;pratikte en fazla 2-3 programı kullanıyoruz.10 yılı aştık,hafızaya aldığımız standart 1 programı sıklıkla kullanıyoruz.buhar fonsiyonunu örnek,sadece denemek için 2 defa kullandık,olmasa da olurmuş.
Çamaşırların hav, tüy, kıl vb, üzerindeki tüm fazlalıklardan arindiriyor.camasirlari çok erken yiprattigini düşünmüyorum.kiyafetlerin bariz küçülmesi sikayetimiz olmadı.
Camasirlari makineden çıkarıp silkeleyip mümkünse ters çevirerek kurutma makinesine tek tek ayrıştırarak atın (yumak haline geliyor çamaşırlar genelde, çamaşır makinesi program bitiminde) .fermuar,metal aksam, kazana olabildiğince carpmayacak ,şekilde kurutmaya yuklemeliyiz çamaşırları,yoksa çok rahatsız edici sesler çıkarıyor.
Ayrıca aynı cins (aynı renk olması şart değil,istisnalar olabilir) çamaşırlar birlikte kurutulmali mümkün olduğunca;yoksa biri tam kuru diğeri nemli çıkabiliyor.
Özelikle beli lastikli polar ,kalin manşetli veya paçalı,kısaca katlantili kalın kıyafet ayrıntılari biraz nemli çıkabiliyor .
Kapak girişindeki hav biriktirme kabını her kurutmada olmasa da olabildiğince 2-3 kurutmada bir temizleyin.enerji tasarrufu için de faydası var diyor üreticiler.
Konforuna alışınca en büyük sıkıntı,"çamaşırları kim katlayıp yerlerine yerleştirecek şimdi " oluyor.😁
Güle güle kullanın...🥳

IMG_20231210_161406.jpg
IMG_20231210_161249.jpg
IMG_20231210_161221.jpg
IMG_20231210_161205.jpg

Teşekkür ederim. :)

Geri
Üst Alt