Kurluk Firması Fujiplus klimaya yaptığı yanlış montaj başvuruma cevap vermiyor

T Çevrimdışı

teknodeha

Yeni Üye
6 Eyl 2021
4
41
Fujiplus markası ile kurluk dıştic.sanayi firmasının ithal ettiği klimayı Media Markt internet sitesi üzerinden kampanyalı fiyatı üzerinden satın aldım ve müşteri hizmetlerini arayarak ürün elime ulaşınca kurulum için randevu talep ettim ve bulunduğum yerde en yakın servis olan Ben Manisa Soma da yaşıyorum ve bana en yakın Manisa Akhisar'da bulunan kardeşler soğutma servisi montajı yaptı yapmasına ama vakumlama dan yaptı uyarmama rağmen ve klimanın boru bağlantı valfleri üzerinde koca harflerle uyarı yazılı olmasına rağmen bu servis yetkilisi Arkadaş vakum yapmadan klima kompresörü içindeki gazı sisteme verdi ve gitti bende bu durumu genel merkez e ileteceğimi servis in montajı yapan elamnına bildirdim ve arkadaş umursamadan çekti gitti bende ertesi gün çağrı servisini aradım gereken yapılacak dendi yaklaşık 2 hafta sonrada firma beni aradı ancak müşteri hizmetleri temsilcisi arkadaş klimadan memnuniyeti mi sormak in anket amaçlı geri dönüş yaptı bende kurulum da eksiklik ve yanlış montaj yapıldığı mı söyledim ve not aldığını söyledi temsilci bu görüşmeden de sonuç çıkmayın ca bende kurluk@kurluk.com müşteri şikayetleri kısmına e-posta yolladım 3 ay da 3.kez başvuru yapıyorum geri dönen yok ve montajda vakum yapılmadı bunu biliyorum ancak montajı baştan sona kadar video ya da kaybetmedim vakum yapılmadan montajın gerçekleştirildiğini nasıl kanıtların ve Tüketici mahkemesine başvurduğunda nasıl bir yol izlemeliyim ve hangi kanıtlar ile başvurumu yapmalıyım bu konuda başta Adem Helvacı bey olmak üzere tüm bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
fujıplus klima bende aldım söylediğim halde vakum yapılmadı.klima randumanlı çalışmayınca kuran arkadaş tekrar geldi(pederin arkadaşı)bu sefer gazı boşaltıp tekrar yeni gaz doldurdu vakumda yaptı ama iş işten geçmişti çünkü dış ünitenin komple değişmesi gerekiyordu.fakat uğraşmadım 3-4 ay sonra klima hiç çalışmıyordu tekrar arkadaş geldi bütün gaz rekordan kaçmış tekrar gaz doldurdu vakum yaptı şimdilik çalışıyor fakat bu klimayı aldığım güne lanet ediyorum. lg titan ve m.e alacak kadar o zamanlar para vardı. sırf pederin arkadaşı diye bu klimayı aldım.şimdi ise corona ve süper ekonomi yüzünden para kalmadı mecbur kullanıyorum para olsa hurdacıya vereceğim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Geçmiş olsun öncelikle.

Size de sitem etmek gerekiyor zira üzerinden bu kadar zaman geçmesine izin vermeniz büyük problem.

Zaman hayatımızdaki en önemli unsur, yasada bahsedilen İSPAT YÜKÜ konusu bu zaman meselesi yüzünden sizin üstünüze binmek zorunda kalıyor ve Vakum yaptıklarını ispat etmek için onlar uğraşması gerekirken, Vakum YAPMADIKLARINI ispat etmek için sizin uğraşmanız gerekiyor.

Şimdi; Firma ile aranızda geçen diyalog umarım ki yazılı kanaldan da olmuştur. Geçmiş zamana dair bu gerekçe ile talebinizi içeren bir yazışmayı delil olarak sunma şansınız var mı?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
fujıplus klimadan o kadar nefret ettimki vakum yapılmadığı halde uğraşmadım onları allaha havale ettim .zaten artık garantiside bitti.eğer eskisi gibi param olsa bu klimayı canlı yayında yakarım ama mecbur başka klima alamadığım için kullanıyorum.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Ben de bu fujiplus klimayı bir zamanlar çok duymuştum.Japon markası diye kaliteli bir marka ve firma zannediyordum.Demek ki her gördüğümüze inanmamak, iyice araştırıp,incelemek gerekiyor.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Ben de bu fujiplus klimayı bir zamanlar çok duymuştum.Japon markası diye kaliteli bir marka ve firma zannediyordum.Demek ki her gördüğümüze inanmamak, iyice araştırıp,incelemek gerekiyor.
made ın prc yazıyor etiketinde fakat en kalitesiz prc. mideada çin malı fakat gayet iyi bir bürün.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
marka Japon ama üretim yeri Çin olmuştur... adamlar Foxconn gibi azılı köleci şirketten sonra Çin'i işgal ettiler köleci şirketlerden bir tanesi...

T Çevrimdışı

teknodeha

Yeni Üye
6 Eyl 2021
4
41
made ın prc yazıyor etiketinde fakat en kalitesiz prc. mideada çin malı fakat gayet iyi bir bürün.
Fuji plus markasını midea kendi fabrikasında üretim yapıyor invertör komprösörü toshiba marka kullanıyor kalite iyi ama montaj yapan servisleri bilgisiz eğitimsiz ve kalitesiz

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Fuji plus markasını midea kendi fabrikasında üretim yapıyor invertör komprösörü toshiba marka kullanıyor kalite iyi ama montaj yapan servisleri bilgisiz eğitimsiz ve kalitesiz

Ürün ne kadar kaliteli olursa olsun montajını yapan servis yeteri kadar eğitimli ve tecrübeli değilse muhakkak bir sorun çıkıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri