Kurban Bayramı Arefesinde VESTEL CDE L1203 7 Çekmeceli Derin Dondurucu İnceleme (No Frost)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhabalar;

Malum kurban bayramı yaklaşıyor ve sıklıkla sorulacak sorularınbaşında DERİN DONDURUCULAR gelecektir, bu vesile ile ilk olarak VESTEL CDE L 1203 model NO FROST derin dondurucu ile konulara başlayalım. Zaman içerisinde sizlere sandık tipi dikey değişik marka derin dondurucuları da buraya paylaşacağım.

Arkadaşlar sizlere genellikle MÜHENDİSLİK kavramını vurgulamaya çalışıyorum, Şöyle ki, bazı ince ufak detaylar vardır, üretici tarafından bu detaylar düşünüldüğünde ben açıkçası oldukça mutlu oluyorum. Belki basit gibi görünen ancak oldukça işlevsel bir kapı kolu uygulaması yapmış VESTEL mühendisleri. Benim çok hoşuma gittiği için sizlerle de video olarak bu kapı kolunu paylaşmak istedim.

Normal derin dondurucu kurulumlarından alışık olduğumuz standart kapı kollarında malum kola değil komple kapıya güç uygulyoruz açmak için, bu güç bazen olması gerekenden fazla olduğunda, derin dondurucular buzdolapları kadar cüsseli ve ağır olmadığı için derin dondurucu komple kendisi geliyordu ön tarafa.

VESTEL mühendisleri sağ olsunlar buna pratik bir çözüm üretmişler ve bu modele uygulamışlar. Komple kapıya güç uygulamak yerine ufak bir kol manevrasıi bütün kapıyı dolabı sallamadan oynatmadan açabiliyor. :ok

Arkadaşlar az önce açmış olduğum HOTPOİNT buzdolabı inceleme konusunda da sizlere belirttiğim üzere bu derin dondurucumuzda kullanılan kompresör JİAXİPERA dır.

Derin dondurucumuz NOFROST özelliğe sahiptir, oldukça derin ve GERÇEK 7 çekmeceye sahiptir.

Neden sizlere GERÇEK diye vurgulama gerei duydum peki?

Dostlar 7 çekmece diye alıyorsunuz, en üst çekmece 10cm şoklama alanı kapaklı, alttaki 15cm şoklama alanı kapaklı, alttaki 4 tane 30cm sepetli, En
Alttaki ise 30cm olsa da, arkada kompresör olduğu için yarım sepetli.

Şimdi bu nasıl 7 çekmece oluyor diye düşünüyor insan. Bu konuda incelediğimiz VESTEL CDE L 1203 model derin dondurucuya bakıyorum 7 çekmece ama dolabın kendisi 2 metre. rafların ölçüleri standart senkronize. En alt sepet bu modelde de tabi ki yarım zira arka tarafta kompresör olduğundan dolayı hep kısıtlanıyor buradaki alan.

Kontrol tipi elektronik paneldir arkadaşlar. Videoda Sedat ustamız anlatırken 1-2 dokunuş yapıyor zaten göreceksiniz.

Enerji verimliliği A+ dır

PÜ seviyesi oldukça tatminkar bu nedenle muhafaza süresi uzun, muhafaza süresi uzun olduğunda ise verimliliği yüksek oluyor :ok

Birkaç tane de görsel paylaşıyorum hemen. En aşağıda da kullanım kılavuzunu ekliyorum :ok

IMG_20180801_114301e6f9c483affbd771.jpg
IMG_20180801_114334e6f7b1fa20de7d32.jpg
IMG_20180801_114354d44eb4682b564d79.jpg
IMG_20180801_11435861175b11615ee778.jpg
IMG_20180801_114512d1b0a6e8a1ac90cc.jpg
IMG_20180801_114521725f3937d17e4e6e.jpg
IMG_20180801_1148010dc3b32433339a2c.jpg

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133
A Ado hocam derin donrucularda sanırım statik ve no-frost diye 2 farklı soğutma çeşidi vardı. Galiba statik soğutma biraz karlanma yapıyordu aradaki fark nedir? Siz hangisini önerirsiniz ? Bu cihazda hangi tip soğutma teknolojisi kullanılmış? Cihazı hem dondurucu hem soğutucu olarak kullanabiliyor muyuz? Dönüşüm özelliği var mı yani. Kapı yönü değişiyor mu? Birde fiyat nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam derin donrucularda sanırım statik ve no-frost diye 2 farklı soğutma çeşidi vardı. Galiba statik soğutma biraz karlanma yapıyordu aradaki fark nedir? Siz hangisini önerirsiniz ? Bu cihazda hangi tip soğutma teknolojisi kullanılmış? Cihazı hem dondurucu hem soğutucu olarak kullanabiliyor muyuz? Dönüşüm özelliği var mı yani. Kapı yönü değişiyor mu? Birde fiyat nedir?

Selamlar; Ürün No Frost

Statik olanlarda şoklama özelliği dikkat çeker, No Frost olanlar ise daha stabil çalışır, karlama eritme vs derdi yoktur. Karma dondurucu değildir yani soğutucu olarak kullanamazsınız. Kapı yönü değişebiliyor :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt