teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Gençler, sonunda kovid olduk.Önce hanım yakalandı,4 veya 5 gün sonra oğlum ile ben :)
Biraz iyiyiz bugün ,"yine çekti gitti" demeyesiniz diye haber vereyim dedim.Hanım ağır geçirdi doğrusu ama şimdi öncesine nazaran iyi,tam da sevgili Umut Barış Umut Barış bana "Balçova" uyarısını yaptığının ertesi günü üstelik (yani umuttan şüpheleniyorum :haha1) <--- Şaka tabii :)
Kısaca bir kaç gün daha yokum ,çünkü şiddetli baş ve sırt ağrısı var,bol bol C vitamini alıyoruz,ev yapımı,hanım ile oğlan parol ben ise majezik alıyorum günde 1 tane,o da baş ağrısı için,tabii kekik çayını da eklemeliyim.
Yakında tekrar görüşürüz.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Çok geçmiş olsun. Acil kan sulandırıcı, balık yağı ve D vitamini kullanmaya başlayın. Bol bol da su için. Bu hususlar çok önemli. Özellikle covid sonrası.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
😲😲😲😲 o kadar dikkat ettiğin halde mi oldu 😔 çok çok geçmiş olsun abi dikkat edin. Çok selamlar.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Geçmiş olsun.
Sürü bagisiklamaya geçildi tüm dünyada.maalesef sıradanlaştı hastalıklar da,ölümler de😔
Sağlık diliyorum herkese...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Geçmiş olsun emmi, evi düzenli havalandırın, kan sulandırıcı (eğer riskli bir durum yoksa) kullanmanızı tavsiye ediyorlar. Belirtiler genelde 3 gün civarı sürüyor. 1 hafta içinde toparlarsınız.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,647
59

teraspy teraspy

The Emmi​

Çok geçmiş olsun inşallah bir an evvel atlatırsınız dikkatli olun meret yine çoğaldı ölümler arttı rabbim herkese acil şifalar versin.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Geçmiş olsun Emmi. Sanırım dünyada bu hastalığı herkes en az 1 kere yaşayacak. İnşallah kısa zamanda iyi olacak ve doğal bağışıklık kazanmış olacaksın. Şimdi sana herkes bir şeyler önerecek ama benim naçizane fikrim takviyelerde aşırıya kaçmaman yönünde olur.

Bağışıklığı aşırı kamçılamak ters etki yapıyor, sitokin fırtınası gibi. Kan sulandırıcı alacaksan çok yüksek dozda almamanı öneririm ve mümkünse mideye dokunmayan Coraspin olsun. Yüksek dozajlı kan sulandırıcıların iç kanamaya neden olma ihtimali var.

Bir arkadaş Omega 3 önermiş ama kısa vadede hiçbir etkisi olmaz, yaklaşık 2-3 ay sonra etkisini gösterir. Omega 3 ömür boyu, sürekli kullanılması gerekli bir takviye; ya balık yiyerek doğal yolla alırsınız ya da takviye kullanarak. Ben 2013'ten beri sürekli alıyorum, senede 1-2 ay ara vererek.

Vücudu mümkün olduğunca alkali halde tutmak gerekir.. Bunun da en kolay yolu limonlu su veya günde 1 kez ingiliz karbonatı içmek. Bol su, c vitamini, K2 destekli D vitamini, zencefil çayı, doğal yoğurt, istirahat. Geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah 🙂

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
geçmiş olsun. doktor tavsiyesi olmadan kan sulandırıcı ilaç kullanmayın. elzem ise, asprin vb. türev basit ilaçlar kullanılabilir. bilinçsizce kan sulandırıcı kullanmak, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaya sebep olabilir.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Covid virüsü akciğerlerden hücrelere oksijen taşıyan hemoglobin adı verilen hücrelere bağlanarak onları parçalıyor. bu nedenle hem hücreler oksijensiz kalıyor hem de hemoglobini kaybetmiş oluyorsunuz. eğer vücudun hemoglobin üretim hızı da düşükse sonuçları kötü olabiliyor. covid ilaçları da kanı yoğunlaştırdığı için kalbi aşırı yoruyor. covid sonrası kalp krizi vakalarının da görülme nedenlerinden biri bu.

corasprin gibi kan sulandırıcılar kalbin sağlığı için, balık yağı virüsün hemoglobine yapışma ihtimalini azalttığı için, d vitamini de bağışıklığı arttırdığı için tavsiye ediliyor. az bir şekilde ama düzenli kullanımını tavsiye ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt