Köpük Lastik Tamir Kiti

• Konbuyu başlatan tekavci
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

tekavci

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Sevgili dostlarım
internette gezerken bir ürüne denk geldim
ürün teker patlağını onarıp şişiriyor.
tekeriniz yolda patlatınca sprey şeklinde olan kutuyu tekerin sibobuna bağlayıp basıyoruz.
içine böle köpük gibi bişey gidiyor ama tekerin patlayan kısmını doldurup şişmesini sağlıyor
bölelikle yola kaldıgınız yerden hiç uğraşmadan teker değişmeden kimseye bulaşmadan devam ediyorsunuz
benim için önemli olan bunu tekere akratınca teker değişiminde bize sıkıntı yaparmı?
değişim yapınca içindeki sıvıyı temizlemek dertmi yada balans tutarmı?
deneyenler varsa yorum yaparsa sevinirim.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Hic denemedim, ama lastik patlamasin istiyorsaniz care runflat lastikler.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Ben de hiç denemedim. Lastik indiği zaman çakmak soketine takılan pompa ile şişiriyorum, idare ediyor. Bu zımbırtı ile tecrübem kışlıklar için aldığım çelik jantların birinde bulaşığının olması. Öyle yapışkan bir şey ki ne kadar uğraşsan çıkmıyor. Temizleyene kadar canımız çıktı. Onun yüzünden lastik tam oturmayıp hava kaçırıyordu zor düzelttik.

Pompa daha iyi bir çözüm bence. Pompanın yetmeyeceği büyük delik yarıkta bu da iş görmeyecektir büyük olasılıkla.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bizzat denediğim, kullandığım, bir kere kurtarıcım olmuş zararsız üründür.

Yalnız lastik ebatına göre bazen hava basıncı yetmeyebiliyor. Temel amaç hava ile birlikte patlak noktasına doğru bir kimyasal sıvı göndermek, sıvının oksijenle birleşmesi neticesi katılaşması prensibine bağlı olarak deliği de kapatması odaklı çalışmadır. İşe yaramaktadır lakin ben hiç temizlemeyi düşünmemiştim siz yazınca aklıma geldi :kiskis

Belki tamire götürdüğüm lastikçi temizlemiştir bilemiyorum açıkçası.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt