Konut Sigortasi Tavsiye ve Tecrubelerim

S Çevrimdışı

s7eve7n

Aktif Üye
20 Ocak 2020
71
40
Selam dostlarım,

Bildiğiniz üzere evlerimizde kiymetli tasinabilir ve taşınamaz canın yoncasi bir sürü ürünlerimiz var. Bunlara bir ornek verecek olursak binlerce lira ödeyip aldığımız televizyonlarimiz. Uzun zamandir ev sigortasi yaptırmayı düşünüyordum ama hic tecrubem ve etrafimda yaptıran biri olmadığından yanlis bir sigorta yaptırmaktan cekiniyordum. Sigortaci bir tanıdığım sayesinde bereket sigortadan konutumu dogabilecek herturlu hasara karsi sigortalattim. Ozellikle televizyonu 2.5 yasindaki oglumun gazabindan korumak icin ? iyikide yaptirmisim, geçen hafta sipam sağolsun eline aldığı oklavayla televizyona tekme tokat girişmiş ekrani kırmış eve geldigimde birde pişkin pişkin televizyonu kirdim baba diyo ?

IMG_20200928_184546.jpg

Hemen sigorta şirketini aradim durumu bildirdim. Benden bi kac dosya istediler.

Servis ariza tespit formu 60 tl karşılığı aliniyor.
Tapu yada kira sözleşmesi
Tvnin hasarini gosteren resimler
Tvnin faturasi yoksa seri numarasinin resmi
Iban numarasi

Bu evraklari 5gun evvel mail yoluyla gönderdim. Biraz once mesaj geldi incelenmis ve 1500tllik hasarin 1404 tlsini sali gunu hesabima yatiracaklarini bildiren bir mesaj aldim.

İsmail Bey,

Hasar dosyanız 150.-TL elektronik cihaz muafiyeti tenzil edilerek 1404.-TL tutar üzerinden tamamlanmaktadır.

Denildi 150tl kesik atmışlar ?

Konut sigortami tanidik acente oldugundan %60 acente indirimiyle 108 tle yaptirdim. Yaptirmamis olsaydim simdi cebimden 1500tl ekran parasi cikacakti ve bu parayi bana ödüyorlar siz istediginiz yere yaptırıyorsunuz.

Sigortanizi yaptirin mağdur kalmayın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt