kompresör üzerinde küf

O Çevrimdışı

orakm 

Yeni Üye
23 Ara 2021
15
29
selamlar iyi geceler, derin dondurucunun kompresörünün üzerinde küf gördüm, bunu önlemek için ne yapmalıyım bana hiç normal gelmedi bu durum motora veya borulara herhangi bi zararı olur mu?

fotoğrafta tam bakır borunun birleştiği noktada ve arka kısımda bakır borunun üzerinde , biraz elimle sıyırdım ama belli oluyor

IMG_20220514_013048b2fd550c948b0fd1.jpg

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Terleme ve havayla temas sonucu bakır da oksitlenme olması normaldir.

görüntüsü pastan ziyade küf'e benzer.
havada, zamanla biriken partikül haldeki organik maddelerin toplaşması, bunun sonucu olarak parçalayıcı, dönüştürücü mantar sporlarının , küf olarak bildiğimiz süreci başlatması da olabilir. aldığınız her nefeste mantar sporlarını yuttuğunuzu unutmayın. sonuç olarak, gayet doğal bir durum . dünyamız, bizden bağımsız olarak işlemeye devam eden devasa bir mekanizmadır. bizden sonra da işlemeye devam edecek.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abartıya kaçmayacak şekilde hafif bir zımpara ile temizleyip üstüne sprey boya veya çöpe atılma zamanı gelmiş bir oje sürebilirsiniz. Önemli olan yapısı gereği oluşan terlemenin oksitlenme yapmasının önüne geçmek.

Size özel veya anormal durum değil.

Aslında üretim aşamasında fabrikalarda bunu yapabilirler ama artık bunları bile hesaplıyorlar malum..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri