Kombiden Suyun Beyaz Gelmesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kireç yüksektir, su kaynamıştır.
Hiç iç temizlik yapılmadıysa onu yaptırın.
Kombiniz sıcaklığı hatalı ölçüp suyu kaynatıyor olmasın?
Su sıcaklığı nasıl?

K Çevrimdışı

klcrsln 

Yeni Üye
15 Haz 2020
30
Su sıcaklığı kaynar değilken de aynı . Bakımı da 1.5 sene falan olmuş olabilir. Kireç olabilir belki. bardakta duran su bir süre sonra beyazlığı gidip normal berraklığa kavuşuyor

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
Su sıcaklığı kaynar değilken de aynı . Bakımı da 1.5 sene falan olmuş olabilir. Kireç olabilir belki. bardakta duran su bir süre sonra beyazlığı gidip normal berraklığa kavuşuyor
Petekler kirli olduğunda o su zift gibi akar Bence şebeke suyu klorludur

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Köy veya belde de ikamet ediyorsanız normal bir durum. Kombi bakımınızı rothenberger cihaz bağlayarak bakım yapan servislere yaptırın. Bu tip kireçli yerlerde plakalı eşanjörler ortalama 3 senede tıkanıyor. Gelen servisde eşanjör bozuk deyip size büyük bir fatura çıkarabilir. Bu şekildeki tıkanmaları porçöz ile açabilirsiniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Köy veya belde de ikamet ediyorsanız normal bir durum. Kombi bakımınızı rothenberger cihaz bağlayarak bakım yapan servislere yaptırın. Bu tip kireçli yerlerde plakalı eşanjörler ortalama 3 senede tıkanıyor. Gelen servisde eşanjör bozuk deyip size büyük bir fatura çıkarabilir. Bu şekildeki tıkanmaları porçöz ile açabilirsiniz.
Porçöz eşanjöre zarar verdiği için tavsiye edilmiyor benim bildiğim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ya sudaki kireç yüksek ya da klor.
Su kombiye bağlı olmayan taraftan da aynı akıyorsa kombide değildir sorun.
Ama bakımları aksatmayın derim.
Kombi, petek, tesisat zamanla tıkanır. Tesisatta çamur ve tortu birikir.
Kombide de zamanlar contaların hasar almasına yol açar.
Bu da sızıntı sonucu daha büyük maliyetlere yol açabilir.
Bizim başımıza geldi.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Porçöz eşanjöre zarar verdiği için tavsiye edilmiyor benim bildiğim.
Rothenberger ile bakım yapıldığında porçöze yakın derecede bir sıvı koyup tüm sistem bakır borular dahil temizleme yapılıyor. Hatta bu sıvı servisliğini yaptığımız marka özel olarak gönderiliyordu. Plakalı eşanjörü tıkanık olan sistemlerde eşanjörü çıkarıp içerisine porçöz dökerek sayısız Viessmann kombinin çalışmasını sağladık. Sadece servis ücreti alarak müşteriden ayrıldık. Diğer kombilerin eşanjör kalitesini bilmiyorum ama Viessmann da bu şekilde yardımcı olduk.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Rothenberger ile bakım yapıldığında porçöze yakın derecede bir sıvı koyup tüm sistem bakır borular dahil temizleme yapılıyor. Hatta bu sıvı servisliğini yaptığımız marka özel olarak gönderiliyordu. Plakalı eşanjörü tıkanık olan sistemlerde eşanjörü çıkarıp içerisine porçöz dökerek sayısız Viessmann kombinin çalışmasını sağladık. Sadece servis ücreti alarak müşteriden ayrıldık. Diğer kombilerin eşanjör kalitesini bilmiyorum ama Viessmann da bu şekilde yardımcı olduk.
Eşanjör hasarlıysa delinmesine sebep olabilir. Ondan dedim.
İçeriği porçöz ile aynı veya yakınsa bir şey diyemem tabi.
İçeriğinin yakın olması dahi etkiyi değiştirebilir.
Bu yüzden porçöz tavsiye ederken temkinli olmakta yarar var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri