kombi için oda termostatı öneriniz var mı?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
A Ado , Sota Sota , Umut Barış Umut Barış günaydın.

Konu gerçekten arada kaynamış gitmiş.

Bİr tavsiyem olacak nazicane.
Ama peşinen söyleyeyim, "daha dün geldi ahkam kesmeye başladı" demeyin. :giggle:
Bir konu aştırmak için foruma girenler, ilgili sayfalarda aradıklarını bulabilmeliler.
Eğer bir forumda aradığını bulabiliyorsan tekrar gelirsin.
Şimdi ilgili konu başlıklarının içeriğinde özel sohbetler çoğunluktaysa, be olsam "burada bilgi yok sırf geyik yapılmış" der çıkar giderim.

Bir de şöyle bakın.
Konuya giriyorsunuz ve dolu dolu bilgiler arka arkaya sıralanmış.
Okudukça okuyasınız geliyor ve sayfadan ayrılamıyorsunuz.
Siz de konuya eklenti yapmak veya soru sorabilmek için mecburen üye oluyorsunuz..
İsmi lazım değil forumda sırf SAN-TEK için mesaj yazmak ihtiyacı duyup üye olmuş çok kişi var.
Oradaki konu sayfalarını sonuna kadar hepsini okuduğunu söyleyen çok kişi var.

Tavsiyem;
1-Özel sohbet için Sohbet başlığı açılsa (belki vardır bakamadım)
2-Admin arada bir başlık konusu haricinde yapılan sohbetleri temizlese (Çok zaman alır biliyorum)
3-Admin zaman ayıramazsa, konuyu açana, bu temizlik işini yapabilecek yetki vermesi bence çok iyi olur.
Örneğin ben bir konu açsam arada bir orayı tertemiz yaparım. Sadece bilgi kalır. :rock

Çok kızdınız mı? :frown:
Kızmayın forumun daha ileri taşınması için yazdım.
Tabi yine de siz bilirsiniz.
Bunlar foruma dışarıdan bakan bir adamın fikirleri. :inlove:

Hallederiz hocam, hiç sıkıntı değil. :kas

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sevgili hasanemmii hasanemmii ,senin adında bugün yaşadığım bir olayı hem yazayım hemde sorayım...
Bir akraba ziyaretine gittik,konu tabii doğalgaza geldi,-genelde nedense merak edilir,"sen ne kadar yaktın ,kaç lira geldi" v.s diye - akraba da bana sordu,bende anlattım uzun uzun,hem tl olarak hemde ısınma olarak,burada yazmayayım :)
Ben oda termostatı taktır,rahat et dediğimde "alocum,bizim kombi epey eskiymiş,olmuyormuş" dedi (DD nitron-ilk çıkanlardan) .Neden dediğimde ""yazılımınla oynamak gerekirmiş,o da bunda olmuyormuş" dedi.
Eve dönünce biraz araştırdım, herkez birşey yazmış,pek ikna olmadım doğrusu,böyle bir şey varmıdır acaba?

hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
teraspy teraspy, Demirdöküm Nitron Plusa O.T. takılınca parametre ayarı gerekir.
Parametre girildikten sonra O.T. yi görmeye başlar.
Zor bir şey değil. Öndeki düğmelerle yapılıyor.
Ama kombi Plus değilse bilemiyorum.

Demirdöküm Nitron Plus parametre ayarı
1-Sıcaklık ayar düğmesi ni Off konumuna alın,
2-Yaz / Kış düğmesine ekranda 00 yazısı belirene kadar basılı tutun,
3-Sıcaklık ayar düğmesi ni çevirerek ekranda 96 yazmasını sağlayın ve Yaz / Kış düğmesine 1 kere basın, (Parametre ayarları içerisine girdiniz)
4-Sıcaklık ayar düğmesi ni çevirerek ekranda 11 yazmasını sağlayın ve Yaz / Kış düğmesine 1 kere basın,
5-Sıcaklık ayar düğmesi ni çevirerek ekranda PP06 yazmasını sağlayın ve Yaz / Kış düğmesine 3 saniye kadar basılı tutun, (Oda termostatı parametresine girdiniz, ekranda 00 yazmaktadır)
6-Sıcaklık ayar düğmesi ni çevirerek ekranda ki 00 değerinin 01 yazmasını sağlayın ve Yaz / Kış düğmesine 3 saniye kadar basılı tutun, (PP06 içerisine girdiğinizde ekrana 00 değeri gelir, 00 da oda termostatı çalışmaz)
7-ECO dügmesine 1 kere basarak ana ekrana dönün. Oda termostatı ayarını yapmış oldunuz.
Demirdöküm Nitron Plus Parametre Ayarları doğru şekilde yapıldığında ekranda ev sembolü belirecektir.

Araştırdım biraz. Hiç bir yerde nitron modeline ait parametreden bahsedilmiyor.
Parametre gerekmeyebilir. Gerekseydi mutlaka bulunurdu. 3 model için ayar ortalarda geziyor. Bu niye gezmesin değilmi?
Anlaması kolay.
Termostat uçlarında köprü teli varsa bu tel çıkarılır. (Yoksa zaten parametre istiyor demektir)
Sıcak su çalışması lazım. Ama kombi kalorifer sistemi çalışmaması lazım.
Bu şekildeyken köprü teli yerine değdirildiğinde kalorifer çalışırsa parametreye gerek yoktur.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
Hasanemmi dh'deki SAN-TEK konusu burada devam edecekmi. Malumunuz son günlerde yaşanan olumsuzluklar huzurumuzu kaçırmıştı

hasanemmii Çevrimdışı

hasanemmii

Yeni Üye
29 Ara 2018
26
56
Hoş geldin Cemcagdas.
Bu forumda güzel bir tanıtım sayfası açmayı düşünüyorum.
Yöneticilerin uygun gördüğü bir yere tabi ki.
Şu an yoğunum.
Pek yakında termostat ve kombi kullanımı ile ilgili de bir kaç sayfa açacağım.
Ama benim açtığım sayfaların asla kirlenmemesini istiyorum.
Yönetici arkadaşlardan bu konuda bana yetki vermelerini talep ettim.
Bakalım verecekler mi.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hoş geldin Cemcagdas.
Şu an yoğunum.
Bakalım verecekler mi.

dh taki şahış umarım burayada gelmez hocam.Konunun içine etti afadersiniz.

burada da temiz güncel anlaşılır bir konu bekliyoruz hocam.Hatta üzerinde çalıştığınız sıcak petek algoritmasından da bahsederseniz iyi olur.

C Çevrimdışı

Cemcagdas 

Yeni Üye
7 Tem 2018
35
44
C Cemcagdas,
Hoş geldin Cemcagdas.
Şu an yoğunum.
Bakalım verecekler mi.
Hoşbulduk hocam teşekkür ederim. Umarım gerekli izinleri alırsınız. Dh'de çok güzel bir işe imza atmıştınız ve sayenizde çok da bilgilenmişdik. Bu formun iyi ve seviyeli olduğuna inanıyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt