Kombi Alacağım 2 sinden 1 tanesini Seçmeme Yardım Edermisiniz.

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
115
36
Arkadaşlar yeni evime kombi almayı düşünüyorum. Ev ara katta ve dıştan yalıtımlı 110 metrekare. Bu 2 marka/model arasında kaldım. modeli ile . bunlardan hangisini seçmeliyim. oda termostatı da takmayı düşünüyorum yanlarında. Fikirlerinizi önemsiyorum.
image645ba5e6ca33d7db.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Demirdöküm den uzak dur sesli ve güncellenmeyen bir modeldi.En son modülasyonlu termortat bile desteklemiyordu.

Vaillant sağlam markadır.Wiesman dan sonra amiral markalardan biridir.

Bunun dışında Bosch 2200 ,baymak duotech, bütçe sınırlıysa warmhause güzel marka ve modellerdir.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Vaillant eski Vaillant mı bilmem ama biz ne zaman aldığımızı unuttuk çok eski ama her kıl öncesi bakım yaptırırız daha çok şükür arıza vermedi.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ben de biraz farklı açıdan yaklaşayım.

Demirdöküm'ün her türlü parçası piyasada rahatlıkla bulunur. Parçaları genelde 5-6 ayrı markayla ortaktır. Ufak tefek sorunları kendiniz halletmeyi trcih ediyorsanız, parça bolluğu ve ucuzluğu bakımından Demirdöküm daha iyi bir seçenek olur.

Vaillant, marka olarak daha üst klasmanda kalıyor. Daha dayanıklı olma, uzun yıllar arıza yapmadan kullanılma ihtimali daha yüksek.. (Tabi son dönemde ortak üretim durumu vs oldu mu diye araştırmak lazım.) Yetkili servisten şaşmam derseniz, bana göre daha iyi bir tercih olur.

Bir arkadaşım üst seviye diğer bir marka olan Viessman kombisini 20 yıla yakın kullandı. En son servise her yıl bir kombi parası ödemeye başlayınca değiştirmek zorunda kaldı.

Son düzenleme:
Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Baymak duotec compact taktır ömür boyu kullan içi komple pirinç malzeme demirdöküm e on basar cihazdır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri