Koku alamama

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Doktoru bilmem ama burnunuzda polip oluşmuş olabilir. Nefes almada bir sorun yaşıyor musunuz? Veya işitmede?

Polip için Flixonase damlayı tavsiye ederim, küçültüyor. (Tabi geçici olan bir çözüm, uzun soluklu kullanmak gerekebiliyor.)

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Aylardır devlet hastanesine gittim. Yok alerji vs var dediler aylarca boşuna ilaç kullandım. Tapdi Buca tıp merkezinde KBB bölümünde RAHŞAN hanım nazal endoskop ile (burundan kamera ile) bakıp sorunu çözdü. İşinde çok iyi olduğunu söyleyebilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Aylardır devlet hastanesine gittim. Yok alerji vs var dediler aylarca boşuna ilaç kullandım. Tapdi Buca tıp merkezinde KBB bölümünde RAHŞAN hanım nazal endoskop ile (burundan kamera ile) bakıp sorunu çözdü. İşinde çok iyi olduğunu söyleyebilirim.
Benim de benzer deneyimim oldu.
Kamera ile bakıldığında polip olduğunu öğrendim.
Eğitim araştırma hastanesine gitmiştim.

Ama ameliyat konusunu araştırmadan olmak istememiştim.
Hem içeride eğrilik var hem de polip.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Benim de benzer deneyimim oldu.
Kamera ile bakıldığında polip olduğunu öğrendim.
Eğitim araştırma hastanesine gitmiştim.

Ama ameliyat konusunu araştırmadan olmak istememiştim.
Hem içeride eğrilik var hem de polip.
Ameliyat oldunuz mu? Bende aynı şekilde eğrilik ve et olduğu söylendi. Ameliyatın basit bir şey olduğunu düşünüyorum. Yüzde kesi vs iz olmaz herhalde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ameliyat oldunuz mu? Bende aynı şekilde eğrilik ve et olduğu söylendi. Ameliyatın basit bir şey olduğunu düşünüyorum. Yüzde kesi vs iz olmaz herhalde.
Olmadım. 2 yıl sonra pandemi ortaya çıktı öyle kaldı zaten.
Ameliyat plastik cerrahla, kbb doktorunun beraber girdiği bir ameliyat diye biliyorum.

İşin kemik kısmını cerrah yapıyor, polip alma işlemini de kbb doktoru yapıyor bildiğim kadarıyla.
Hatta KBB sizi plastik cerraha yönlendiriyor sanırım, BT çekiniyorsunuz burun için.

Ben böyle hatırlıyorum.

Doktor pek bir hevesli gözükmüştü ameliyat için.
Bir de sağlık sektöründe yaşanan skandallar nedeniyle ameliyata hemen yanaşmamıştım.

Ama polip cidden bezdiren bir şey.
Damla olmasa, zor.

Güvenilir bir hastane bulan bu illetten mutlaka kurtulsun.

Ama vücudun tepki verdiği bir şey bu, zararsız kist yani.
Tekrarlama ihtimali de mevcut ve ameliyat sayısı da sınırsız olamıyor.

En fazla 3 defa operasyon yapılabiliyormuş galiba.

Bu bilgilerim yanlış olabilir tabi.

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279

• Ameliyat oldunuz mu? Bende aynı şekilde eğrilik ve et olduğu söylendi. Ameliyatın basit bir şey olduğunu düşünüyorum. Yüzde kesi vs iz olmaz herhalde.
    Çok çok iyi bir doktor bulmadığınız sürece devlet hastanesinde kesinlikle ameliyat olmayın. Kardeşiminde de burnunda et vardı. Devlet hastanesinde ameliyat oldu. 1 hafta burnu sargılı gezdi. Ne yemek yiyebildi ne nefes alabildi. Üstelik sargı çıktıktan sonra burnunun içi yara oldu. Daha sonra özel hastaneye gittik. Doktor aynen şunu dedi. " Seni ameliyat falan etmemişler. Kesmişler aynı yeri dikmişler çıkarmışlar".

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43

• Çok çok iyi bir doktor bulmadığınız sürece devlet hastanesinde kesinlikle ameliyat olmayın. Kardeşiminde de burnunda et vardı. Devlet hastanesinde ameliyat oldu. 1 hafta burnu sargılı gezdi. Ne yemek yiyebildi ne nefes alabildi. Üstelik sargı çıktıktan sonra burnunun içi yara oldu. Daha sonra özel hastaneye gittik. Doktor aynen şunu dedi. " Seni ameliyat falan etmemişler. Kesmişler aynı yeri dikmişler çıkarmışlar".
Eğitim araştırma hastanesine gidecektim.

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Bu işte uzman iyi bir doktor bulamazsanız ameliyat olmayın,sonra pişman olursunuz.Şimdiden geçmiş olsun.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

• Çok çok iyi bir doktor bulmadığınız sürece devlet hastanesinde kesinlikle ameliyat olmayın. Kardeşiminde de burnunda et vardı. Devlet hastanesinde ameliyat oldu. 1 hafta burnu sargılı gezdi. Ne yemek yiyebildi ne nefes alabildi. Üstelik sargı çıktıktan sonra burnunun içi yara oldu. Daha sonra özel hastaneye gittik. Doktor aynen şunu dedi. " Seni ameliyat falan etmemişler. Kesmişler aynı yeri dikmişler çıkarmışlar".
Bu gayet normal (!) bir durum... Ülkemizde, iyi doktorların devlet hastanelerinde bulunma olasılığı düşüktür, devlet hastanesi olmayanlarda da, kötü doktorun barınması imkansızdır... Maalesef.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri