KLİMAM ISITMIYOR-İYİ ISITMIYOR Diyorsanız Okuyunuz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: KLİMAM ISITMIYOR-İYİ ISITMIYOR Diyorsanız Okuyunuz.

ruzgar' Alıntı:
9köy' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:
hocam zaten evin derecesi 21-22 lerde diyorsunuz ben üşürümde dünya sağlık teşkilatının deklare ettiği sıcaklık bu dereceler. ve genel olarak yazılarımızın içinde zaten var bu durumlar.

kendi adıma konuşmuş olayım.  şimdi @ Ado arkadaş ne çalışma yapacak bilemem :yuh:

Hocam onu bunu bilmem ben dünya sağlık örgütü başkanı bizim evde ikamet ediyor..:)) 25 in altına almaz asla hatta sürekli 27 ayarlıyor..Ben 26-24 yapıyorum.Evde de bebek olunca bir de hissedilen sıcaklık mevzu var..Nem var..21 de hakikaten soğuk oluyor..

hocam kendinize  göre ayarlayacaksın ortayı bulacaksınız mutlaka.  =) ben sizin zaten 21 derece oluyor ne gerek var çalıştırmaya demenizden üşümüyoruz manası çıkartarak dediğinize göre yazdım.

bu derecelerde ben yine kapatmıyorum tercihim bu şekilde. ama bir çok kişide gerekmiyor diyor onlarıda dikkate alıyoruz kapatmak istiyorsa üşümüyorsa gerek yok çalışmasına. ama ev 10-15 derece arası seyrediyorsa klima çalılşmazken buradada aç kapa yapmanın manası yok.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

9köy' Alıntı:
ruzgar' Alıntı:
Hocam onu bunu bilmem ben dünya sağlık örgütü başkanı bizim evde ikamet ediyor..:)) 25 in altına almaz asla hatta sürekli 27 ayarlıyor..Ben 26-24 yapıyorum.Evde de bebek olunca bir de hissedilen sıcaklık mevzu var..Nem var..21 de hakikaten soğuk oluyor..

hocam kendinize  göre ayarlayacaksın ortayı bulacaksınız mutlaka.  =) ben sizin zaten 21 derece oluyor ne gerek var çalıştırmaya demenizden üşümüyoruz manası çıkartarak  dediğinize göre yazdım.

bu derecelerde ben yine kapatmıyorum tercihim bu şekilde. ama bir çok kişide gerekmiyor diyor onlarıda dikkate alıyoruz kapatmak istiyorsa üşümüyorsa gerek yok çalışmasına. ama ev 10-15 derece arası seyrediyorsa klima çalılşmazken buradada aç kapa yapmanın manası yok.

Abi genel anlamda bu algı oluşuyorsa, Konunun ilk mesajına ''İlgili tavsiyeler, evlerimizin iç ortam ısısı 13-15 derecelerde seyrettiği zaman dilimlerinde geçerlidir'' gibi bir ibare ekleyebiliriz.  :alala:

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Ado' Alıntı:
9köy' Alıntı:
hocam kendinize  göre ayarlayacaksın ortayı bulacaksınız mutlaka.  =) ben sizin zaten 21 derece oluyor ne gerek var çalıştırmaya demenizden üşümüyoruz manası çıkartarak  dediğinize göre yazdım.

Abi genel anlamda bu algı oluşuyorsa, Konunun ilk mesajına ''İlgili tavsiyeler, evlerimizin iç ortam ısısı 13-15 derecelerde seyrettiği zaman dilimlerinde geçerlidir'' gibi bir ibare ekleyebiliriz.  :alala:

Evet derece olarak söylersek daha net olur..   :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744

22 Guzel
23 Sıcak Geliyor Bana
24 Boguluyorum

23 Alinirsa Atlet+Boxer Yatmak Zorunda Kaliyorum

R Çevrimdışı

ruzgar

Yeni Üye
30 Tem 2017
221

Geçen senelerde apartman toplantısinda kavga etmiştik..Aşağı katta ve güneydoğu cephede oturanlar sıcaktan şikayet ediyor güneybatı, zemin ve catıda oturanlar soğuktan sikayet ediyorlardı.Bizim evler 28 dereceyi bulduğu icin sıcaktan bunalıp toplantı istemistik.O zaman toplantıda dünya saglık örgütünün tavsiye ettiği 21 dereceyi söylemistim de ne gürültü cıkmıstı..Oysa ki 25 dereceye bile raziydık..

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2011/03/110303_room_temprature

Adam 13 dereceye ayarlıyormuş termostatı.. :yuh:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744

Simdi o is oyle olmuyor

Benzer sikintiyi bende cekiyorum

Dis ortam ve ic ortam sicakligi arasinda fark nekadar artarsa

Hastalanma riskin artar o adamlar bosuna dusuk ortam sicakligini secmiyor

Ornegin

Benim işyeri yazin 60+ dereceyi gectigi cok olur
Bu sene metal yuzdeyde 72 dereceyi olctuk
Gunes altinda
Maksimum
Birde Üstine %90 Nem

Benim ofis 24 derece
Disari gir cik terle
perisan oluyoruz eklem agrisindan

Ideali 10-15 olsada

20 dereceyi gecirmemek lazim

Ortam sicaklik farklarini

Ulkemiz sartlarinda 22-24 normal

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Ado' Alıntı:
9köy' Alıntı:

olabillir kardeşim. zaten insanı üşüten dereceler belli aşağı yukarı :ok:

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Bende bu aralar 23-24 derece arası ayarlıyorum hep, Üstüne pek çıkmamaya çalışıyorum. Valla mal gibi durup tv izliyorsam yada nette geziniyorsam sadece iyi geliyor sıcaklık, ama iki kelime edip eşimle konuşmaya başlayınca yada konsolda oyun moyun kasmaya başlayınca 24 derece oluyor sana cehennem sıcağı gibi :) çekiyorum 23 dereceye iyi yani şimdilik böyle :)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

çok güzel ve faydalı bir yazı olmuş  :ok:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744

orl1984' Alıntı:
Bende bu aralar 23-24 derece arası ayarlıyorum hep, Üstüne pek çıkmamaya çalışıyorum. Valla mal gibi durup tv izliyorsam yada nette geziniyorsam sadece iyi geliyor sıcaklık, ama iki kelime edip eşimle konuşmaya başlayınca yada konsolda oyun moyun kasmaya başlayınca 24 derece oluyor sana cehennem sıcağı gibi :) çekiyorum 23 dereceye iyi yani şimdilik böyle :)

yanlız degılmısın bu konuda

kaldıramıyorum o sıcagı ates basıyor uykularım bolunuyor

boxer atlet yatıyorum yastıgım genede cımcılık oluyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Sota' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

cımcılık?  :yuh:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744

Cımcılık Tam Karsılıgı Asırı Islanmadır

Yagmur Yagar Islanırsın Cımcılık Oldum Be Dersın 

Terden Tshırt Yapıs Yapıs Olur Cımcılık Oldum Dersın Vb.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161

Sota' Alıntı:
orl1984' Alıntı:

Yeni bir kelime öğrenmiş oldum hadi hayırlısı :) bu dereceler şimdi iyi olabilir ama havalar daha da soğmaya başlayınca daha da aşağı çekmek gerekir vucut ısı dengesi açısından ... 24-23 Dereceler aynen bende de aynı etkileri zaman zaman gösteriyor t-sihrtle oturasım geliyor 22 ye alıyorum o zamanda

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

orl1984' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Yeni bir kelime öğrenmiş oldum hadi hayırlısı :) bu dereceler şimdi iyi olabilir ama havalar daha da soğmaya başlayınca daha da aşağı çekmek gerekir vucut ısı dengesi açısından ...

Yaradan öyle bir yaratmış ki, Ağustosta üşümeyi başarırım ben  :kıskıs:
Bu nedenle mümkünse o soğuklar gelmesin  :ok:

Geri
Üst Alt