KLİMALAR HASTA EDER Mİ ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
s.a arkadaşlar klimalar hasta eder olgusu oluştu insanlarda kimle konuşursam klima hasta eder kullanmıyoruz diyorlar nasıl klima hasta eder ederse eğer
1)Karşısında oturursanız ve terliyseniz sizi çarpar hasta eder.Soğutma da kanatları havaya kaldırır set değerini 26 25 gibi ayarlar dışarı direk çıkmamaya özen gösterirseniz hiç bir şey olmaz.

2)Klimalar soğutma modunda içinde su olur yoğunlaşmadan dolayı.Bu su ortamdaki toz partiküllerle iç üniteye yapışır.Her ne kadar filtre sistemi olsada bu önlenemez.Önerilen 2 3 yılda bir firma tarafından iç ünite özel kimyasallarla temizlenmesidir.

Tabi sizinde filtre leri sık sık temizlemeniz bazı özel spreylerle bakımını kendiniz yapmanız gerekir.Yeni klimalarda kendi kendini temizleme işlevide vardır.Soğutma modunda klima kapandıktan sonra ısıtma moduna geçerek yaklaşık 5 dk iç üniteyi kurutur.

tüm bunları yapmazsanız lejyoner hastalığı diye bir hastalık var .İç ünitedeki bakteri virüs vb havaya karışarak ortamda bulunanlara bulaşık.Bunun dışında solunum güçlüğü çekenler astım hastaları için ağır risk oluşturur.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
ben klimayı 30 m2 çatı katında 18000 btu klimamı yazın flaplar yukarı 24 derece ayarlanmış oda ısısı 25 / 26 derece arasında olarak kullanıyorum

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ülkemizde ne doğru kullanılıyor da, klimalar doğru kullanılsın... :alala

*Araçlar doğru kullanılsa, trafik kazalarında yitip giden yüz binlerce canımız olmazdı.
*Oylar doğru kullanılsa, memleketin kaç yüz yıllık makus talihi değişirdi. (Gerçi yine değişti)
*Hastaneler doğru kullanılsa, hastalar iyileşirdi.
*Makamlar mevkiler doğru kullanılsa, daha yaşanabilir bir hayatımız olurdu.
*Saygı, sevgi ve hoşgörü iklimi doğru kullanılsa, terör belası başımızda olmazdı.
*Hukuk doğru kullanılsa, adalet yerini bulurdu.

:cool

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ülkemizde ne doğru kullanılıyor da, klimalar doğru kullanılsın... :alala

*Araçlar doğru kullanılsa, trafik kazalarında yitip giden yüz binlerce canımız olmazdı.
*Oylar doğru kullanılsa, memleketin kaç yüz yıllık makus talihi değişirdi. (Gerçi yine değişti)
*Hastaneler doğru kullanılsa, hastalar iyileşirdi.
*Makamlar mevkiler doğru kullanılsa, daha yaşanabilir bir hayatımız olurdu.
*Saygı, sevgi ve hoşgörü iklimi doğru kullanılsa, terör belası başımızda olmazdı.
*Hukuk doğru kullanılsa, adalet yerini bulurdu.

:cool

Abi şu başlıklardan 32 Fasikül çıkartırım ben :ok

Eline sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt