Klimada sürekli gelen borudan ses

mckel35 Çevrimdışı

mckel35

Yeni Üye
3 Ocak 2020
3
30
Merhabalar ,

Bugün Regal marka bir klima aldım.Ürünün montaji yapıldı akşam saatlerinde sessizlikte fark ettim ki, ürünün hortumlarından sanki su sayacından geçen su sesi gibi bir ses gibi ama gazın sesine yakın bir tonda sürekli ses geliyor. Soğutmasında bir sorun görmedim lakin bu sesi farkettikten sonra katlanabilecek gibi değil.Mitsubishi Elektrik, baymak ve samsung klimalarıda kullanıyorum hiçbirinden bu tarzda ses duymadım. Bu markada bu sesin gelmesi normal midir ? Cihazın vakumlaması 5 dk kadar yapıldı. Yarın servisi arayıp konuşmadan önce sizlerden bilgi almak istedim. Ayrıca vesteli en son 6 yıl önce kullandım ve pişman olmuştum ama geçen 6 yıl süre boyunca o kadar geri dönüşe kendilerini düzeltmişlerdir diye düşünüp bu cihazı tercih ettim.En kötü senaryoda iade edebilir miyim ? Ürün HB Sitesinden alınmıştır.

Cevaplarınız için teşekkür ederim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Vestel kullanıp memnun kalmamışınız almadan sorup araştırma yapsaydınız keşke.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,854
mckel35 mckel35 iç dıış ünite arası borular rulo halinde sarılırken ezilme veya 90° Gibi keskin dönüş varsa gaz boru içerisinde akış durumundayken orada püskürtme oluşur onun sesini duyuyor olabilirsiniz.

mckel35 Çevrimdışı

mckel35

Yeni Üye
3 Ocak 2020
3
30
Üründen 4 metre boru çıkıyormuş . Servis yetmeyeceğini söyledi ve 7 metre boru kullandı. Bunun içinde bir ücrette talep etmediler. ama borunun fazla gelmesi sebebiyle böyle keskin kıvrımlar var diye düşünuyorum.

14a4e4be8e3e6cf91.jpg
20c35fe3ad64fc4fd.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,310
Üründen 4 metre boru çıkıyormuş . Servis yetmeyeceğini söyledi ve 7 metre boru kullandı. Bunun içinde bir ücrette talep etmediler. ama borunun fazla gelmesi sebebiyle böyle keskin kıvrımlar var diye düşünuyorum.

14a4e4be8e3e6cf91.jpg
20c35fe3ad64fc4fd.jpg
Ayar oluyorum böyle ustalara.
Döşediğin şey boru boru fazla kıvrımı sevmez olabildiğince düz gitmeye çalışacaksın.

Kapı üzerinden düz götürse 3 adet 90 derece büküm yapmamış olacak.
Allah bilir nerede fazla büküm yapıp boru çapını düşürdü.!

mckel35 Çevrimdışı

mckel35

Yeni Üye
3 Ocak 2020
3
30
Ayar oluyorum böyle ustalara.
Döşediğin şey boru boru fazla kıvrımı sevmez olabildiğince düz gitmeye çalışacaksın.

Kapı üzerinden düz götürse 3 adet 90 derece büküm yapmamış olacak.
Allah bilir nerede fazla büküm yapıp boru çapını düşürdü.!
Hocam birde söyledim arkadaşa şaka ile karışık bakır olsa böyle kıvırmazdın diye oda cevaben fark etmiyor hepsine böyle yapıyorum dedi. Arıza kaydı oluşturdum. Eğer hata yoksa 200₺ ücret talep ettiler. Parasında değilim ama inşallah gelen hatayı görürde sorunu çözer..

Geri
Üst Alt