Klima tavsiyesi gerekiyor lütfen dikkat buyurunuz, aklımdaki modeller...

E Çevrimdışı

emreoner23

Yeni Üye
17 Ocak 2022
9
35
Saygı değer abilerim kardeşim, aranıza Mersinden katılıyorum.

Evim mutfak salon bitişik 46 m2 buraya netteki çeşitli hesaplamaları yaparak
21 btu luk klimanın yeteceğini (yanılıyor olabilirim) düşünmekteyim ancak;
24 btu olsun, sağlam olsun, üzmesin, uzun ömürlü olsun, mümkün mertebe az yaksın istiyorum.
A Adem Helvacı abi sağolsun bütün ülkeye midea yı tanıttı o zamanlar fırsatım olmadığı için alamadım,
şimdilerde de fiyatı mitsubishi ye yakın olduğu için düşünüyorum arada 3 bin tl var 14 bin tl olmuş midea 24 lük
zaten o serüven beni buraya kadar getirdi :) midea ve Adem abi.
m2=46
btu=24
müstakil ev güney/kuzey/batı cepheleri MERSİN
1.seçenek ---18000 tl ye alabılıyorum
2.seçenek hepsiburada.com/airfel-ltxn71u-24000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-pm-evenpaair71u?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6814.dsa.elk.mda-hero&isFashion=true&ds_rl=1294343&gclid=EAIaIQobChMI5dDZ1Le49QIVXo1oCR1q8wC_EAAYASAAEgKEMfD_BwE&gclsrc=aw.ds 12bin --- standart liste fiyatı
3.seçenek 15 bin standart liste fiyatı

Aklımdakini en başa yazdım fakat r410 gaz çok tüketiyor r32 daha iyi vs diyorlar bir sürü eksik EER COP VE SEER SCOP değerleri kafa bayağı bir karıştı
çıkamadım işin içinden ve karmaşık bilgiden sonra burayı buldum hazır da Adem abi burada , abiler bir yol gösterin ne kadar erken o kadar iyi benim için bugün bile gidip alabilirim.
Saygılar, esenlikler...

A Çevrimdışı

aysecelik

Yasaklı Üye
21 Eki 2022
7
33
3. seçenek en mantıklısı gibi duruyor sanki, bilgili kişiler daha mantıklı cevaplar verebilir tabi ama.. Şahsi fikrim bu şekilde benim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
3. seçenek en mantıklısı gibi duruyor sanki, bilgili kişiler daha mantıklı cevaplar verebilir tabi ama.. Şahsi fikrim bu şekilde benim
Merhabalar erinç hocam 24lük mhi diamondu teslim aldım şimdilik sıkıntı yok. Yeni bir tane daha ihtiyacım oldu yatak odası için mhi servis arkadaşa sordum abi 18 btü da olur sigma nın bir de mhi nin ara versiyonu olan 15 btü lük kliması var o da olur dedi.
Yatak odasının altı salon 24 btü takılı.
Üstü dam boş yanı :)
Dış duvarlar ısı yalıtımlı fakat üstü dam olduğu için neolur bilemiyorum. Alan 31m2 kaçlık hangi marka hangi seri öneriniz var mı? Fiyat içinde 11-12 nin üzerne çok çıkmak istemiyorum açıkcası

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

exelance08

Yeni Üye
8 Mar 2024
3
30
Herkese merhabalar. Ben yeni bir isteye taşındım . Evimde balkon yok . O yüzden siteyi yapanlarda klima iç ünitesinin yerini salona koymuş ve bakır borulamasını yaparak klima dış ünitesini çatıya koyacak şekilde hazırlamışlar. Ancak şöyle bir sorun var yükseklik farkı olarak yaklaşık 15-16 metrelik bir fark var iç ünite ile dış ünite arasında . Bu yüzden bilinen bazı markaların klimaları yükseklik farkı nedeni ile takılamıyor. Mitsubishi daikin gibi firmalarda inanılmaz yüksek fiyatlar istiyor .Bu yükseklik farkını karşılayabilecek ve bir sorun çıkarmayacak serisi ile uğraştırmayacak bir klima tavsiyesi alabilir miyim ?.Airfel ve baymak ta destekleyen modeller görülüyor ancak ilerde sorun çıkarırlar mı bilemedim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Herkese merhabalar. Ben yeni bir isteye taşındım . Evimde balkon yok . O yüzden siteyi yapanlarda klima iç ünitesinin yerini salona koymuş ve bakır borulamasını yaparak klima dış ünitesini çatıya koyacak şekilde hazırlamışlar. Ancak şöyle bir sorun var yükseklik farkı olarak yaklaşık 15-16 metrelik bir fark var iç ünite ile dış ünite arasında . Bu yüzden bilinen bazı markaların klimaları yükseklik farkı nedeni ile takılamıyor. Mitsubishi daikin gibi firmalarda inanılmaz yüksek fiyatlar istiyor .Bu yükseklik farkını karşılayabilecek ve bir sorun çıkarmayacak serisi ile uğraştırmayacak bir klima tavsiyesi alabilir miyim ?.Airfel ve baymak ta destekleyen modeller görülüyor ancak ilerde sorun çıkarırlar mı bilemedim.
Merhaba kurulum yapılacak alan kaç m2

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
dikey mesafe çok fazla
baymak, airfel-midea alacaksanız bayiyle anlaşma yapın.

Montajı yapar gerektiği şekilde soğutma yapamazsa makinasına alıp götürsün.
Kurum aşamasında elinizde termometre bulundurun cihaz çalıştıktan 5-10dk sonra üflediği havayı ölçüp randımanlı çalışıp çalışmadığını anlamanız lazim.

E Çevrimdışı

exelance08

Yeni Üye
8 Mar 2024
3
30
dikey mesafe çok fazla
baymak, airfel-midea alacaksanız bayiyle anlaşma yapın.

Montajı yapar gerektiği şekilde soğutma yapamazsa makinasına alıp götürsün.
Kurum aşamasında elinizde termometre bulundurun cihaz çalıştıktan 5-10dk sonra üflediği havayı ölçüp randımanlı çalışıp çalışmadığını anlamanız lazim.
bayi bunu kabul eder mi ki sonuçta takmış olcak makineyi .
Peki bu markalar haricinde takabileceğim bir marka var mı direk bunu karşılar hiç uğraşmazsınız dediğiniz. mitsubishi heavyde 20 m destekliyor gösteriyor ama ondan da emin olamadım .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
bayi bunu kabul eder mi ki sonuçta takmış olcak makineyi .
Peki bu markalar haricinde takabileceğim bir marka var mı direk bunu karşılar hiç uğraşmazsınız dediğiniz. mitsubishi heavyde 20 m destekliyor gösteriyor ama ondan da emin olamadım .
Kataloğa yazmasını biliyorsa makinalarına güvenip size o garantiyi vermeliler.!
Bunu mutlaka sart koşun.

28m² için 18lik makina yeterli gelir fakat

18lik makina içinde stabil çalışma aralığı dikeyde R32 gaz içi 10-15mt arasıdır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt