Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ö Çevrimdışı

özlem k.

Yeni Üye
25 Tem 2018
14
59
selamlar. midea blank 12000 btu yu 2.300 tl ye aldık. fakat taktıramıyoruz. antalya ili içinde midea çok yoğun. 15 gün sonraya randevu verdiler. 1-2 gün içinde taktırmak istiyorum. ama nafile...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,559
Ö özlem k., hayırlı olsun. yazayların buyuksehırlerde 1/2 gun montaj pek mumkun olmuyor ama 15gun uzun bır sure.
gec saatlerde montaja gelebılırsınız seklınde teklıf sunun belkı one alabılırsınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
selamlar. midea blank 12000 btu yu 2.300 tl ye aldık. fakat taktıramıyoruz. antalya ili içinde midea çok yoğun. 15 gün sonraya randevu verdiler. 1-2 gün içinde taktırmak istiyorum. ama nafile...

Bu sene en büyük şaşkınlığım ARÇELİK gurubunda oldu zira servis ekipleri ile görüştüğümde ertesi güne randevu verdiklerini söylediler zira geçmiş yılların aksine bu sene ARÇELİK de klima satışı yok.

Demek ki MİDEA yaptığı yatırımların karşılığını almaya başlamış, Bizler de aynı gün mntaja gidemiyoruz ancak gece 12 lere kadar çalışıp 48 saat içerisinde hizmet sağlamaya çalışıyoruz.

Üyelerimizi hep uyarıyoruz aslında, klima almak için cehennem sıcaklarını beklememeleri hususunda :ok

D Çevrimdışı

demirkaya03

Yeni Üye
1 Ağu 2018
1
44
sota hocam Vestel FLORA INVERTER 24 A++ WIFI almayı düşünüyorum. kışın ısıtırmı. sobayı koymayacağım bu sene kömür almayım diyorum. hanıma da eziyet oluyor zaten. ne dersiniz. 30 m2 salon.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Sota Sota arkadaşımızın tavsiyesiyle lg dual eco klima aldım yarın geliyor aslında klimayı lg bayisinden bir tanıdık arkadaştan alacaktım fakat bana 4000 liraya yakın fiyat çekince n11den 3000 lira civarı bir fiyattan aldım.Satın almadan önce bu arkadaş dual eco modelinin plastik aksanının diğer Plus ve Deluxe modelinden daha kalitesiz olduğunu söyledi ve arkadaşın elinde dual eco modeli yoktu . dual plus olan wifili model vardı bu bana pek inandırıcı gelmedi aldırmadım. Klimanın boruları tamamen bakırmış sanırım ve vakum yaptıklarını da söylediler. Ayrıca montajdan sonra elektrik bağlantısını kendimiz yapıyormuşuz . Klimacı seyyar kablo ile deneme yaptıktan sonra ben kendim duvardan bağlantısını yapabilirim fakat bu bağlantısı sırasında klimadan gelen kablonun eksi yada artı kısmı duvarda bulunan buattaki elektrik bağlantısına etki eder mi yani normalde fişi düz yada ters taktığımızda evdeki elektronik cihazlar sorununsuz çalışıyor sonuçta

A Ado

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sota Sota arkadaşımızın tavsiyesiyle lg dual eco klima aldım yarın geliyor aslında klimayı lg bayisinden bir tanıdık arkadaştan alacaktım fakat bana 4000 liraya yakın fiyat çekince n11den 3000 lira civarı bir fiyattan aldım.Satın almadan önce bu arkadaş dual eco modelinin plastik aksanının diğer Plus ve Deluxe modelinden daha kalitesiz olduğunu söyledi ve arkadaşın elinde dual eco modeli yoktu . dual plus olan wifili model vardı bu bana pek inandırıcı gelmedi aldırmadım. Klimanın boruları tamamen bakırmış sanırım ve vakum yaptıklarını da söylediler. Ayrıca montajdan sonra elektrik bağlantısını kendimiz yapıyormuşuz . Klimacı seyyar kablo ile deneme yaptıktan sonra ben kendim duvardan bağlantısını yapabilirim fakat bu bağlantısı sırasında klimadan gelen kablonun eksi yada artı kısmı duvarda bulunan buattaki elektrik bağlantısına etki eder mi yani normalde fişi düz yada ters taktığımızda evdeki elektronik cihazlar sorununsuz çalışıyor sonuçta

A Ado
Azizim öncelikle hayırlısı olsun, ben karşı komşum için LG servisi arkadaşımı arayarak bilgi istemiştim üründe anormal bir durum tespiti olmadığını belirtmişti. Sizin gözlemlerinizi merakla bekliyor olacağım. :ok

Elektrik işine gelince, duvardaki prizlerimizce AC enerji yani alternatif elektrik vardır, AC lerde artı ve eksi değil, faz ile nötr olur ve ters olması gibi bir risk içermez. Yalnız sizin bağlamanız gereken 3 uç var, faz nötr ve toprak.

Klimadan gelen kablo da 3 renk görürsünüz, kahverengi mavi ve sarı/yeşil(sarı kablo üstüne yeşil renk damar şeklinde ilerler)

Kahve ile mavi prizin her iki deliğine girecek şekilde fişli olarak da taksanız çalışır lakin önermeyiz. Olması gereken tabi ki buat veya direkt panodan hat çekilmesi şeklindedir. Bu bağlantı şeklinde de yine faz faza, nötr nötre, toprak toprağa şeklinde irtibat sağlanmalıdır.

Tereddüt ederseniz Sota Sota başkanın bir videosu vardı onu izleyerek de fikir alabilirsiniz.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Oturduğum binada toprak hattı yok zamanında yapmamışlar evde hemen hemen hergün sigorta atıyor, evde elektronik aletler çalışınca binada kablolar da ince olunca sigortayı da yükseltemiyorum o yüzden direk faz ve nört olarak bağlayacağım. Belki ilerde kaçak akım rölesi taktırabilirim A Ado

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt