Klima Tavsiyesi Ana Konu

dodoo

Yeni Üye
17 Haz 2019
16
3
27
Beni dinle LG dual Plus al yaz-kış keyfine bak.
Abi aslında lg nin wifi özellikli olması çok işime geliyor, ama hem müşteri memnuniyeti bir de anadolu yakasında 3 tane servis gözüküyor, yani lg servis konusunda anadolu yakası için biraz zayıf duruyor, bi de dual serisinde kronik bi koku sorunu var diyolar :kiskis

Hani klimayı aldığımda bir problem çıkarsa tepeden çok vırvır çekicem o yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum böyle sorunsuz sıkıntısız tertemiz halledip çıkmam lazım bu işin içinden :)

Senin klima tecrübene saygım sonsuz tabi ki ama işte arada kaldım çok :)

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Abi aslında lg nin wifi özellikli olması çok işime geliyor, ama hem müşteri memnuniyeti bir de anadolu yakasında 3 tane servis gözüküyor, yani lg servis konusunda anadolu yakası için biraz zayıf duruyor, bi de dual serisinde kronik bi koku sorunu var diyolar :kiskis

Hani klimayı aldığımda bir problem çıkarsa tepeden çok vırvır çekicem o yüzden ince eleyip sık dokumaya çalışıyorum böyle sorunsuz sıkıntısız tertemiz halledip çıkmam lazım bu işin içinden :)

Senin klima tecrübene saygım sonsuz tabi ki ama işte arada kaldım çok :)
Komsumuza LG Dual Eco almistim gecen sene.
gecen gun oda koku konusundan dert yandi.
gittim kontrol ettim. harbiden odada garip bir koku vardi.
klimayi 27 ayarlamisti. dedim adana sicaginda 27 kullanilir mi.
(klima cok cabuk termostat yapacagi icin
kuf,eksi kokular odayi sarar)

Elektrik fazla gelmesin diye boyle kullaniyorum dedi.

Hey Allahim neyse 25. dereceye ayarladim yarim saat sonra ne koku nede baska birsey.
simdi soruyorum koku var mi diye.
yok diyor :hihi

Towarscke

Bronz Üye
20 Kas 2018
79
18
28
SEER ve SCOP degerleri giris sinifi klimalardan bile dusuk.
yani verimliklik hak getire.
Kıșın kullanmayacağım sadece soğutma amaçlı aldım gunde en fazla 3 4 saat acik kalir bu paraya 12'lik klima zor aldik bakalim sonuc ne olacak kompresor markasi kötü değil en azından.

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Kıșın kullanmayacağım sadece soğutma amaçlı aldım gunde en fazla 3 4 saat acik kalir bu paraya 12'lik klima zor aldik bakalim sonuc ne olacak kompresor markasi kötü değil en azından.
Kullanim suresi kisitliysa
en uygun urunu almak mantikli.

mumkunse cihaz geldigince ayri bir konu acarak
cihaz hakkindakinl goruslerinizi bizimle paylasirmisiniz.

Fet1735

Bronz Üye
25 Ağu 2018
225
43
Bir 9 luk, bir 16 lık klima 24 saat çalışıyor.
Bir 9 luk ara sıra çalışıyor.
Bir tv 24 saat, bir tv 12 saat civarı çalışıyor.
Termosifon 24 saat açık.
Çaymatik en az 5 saat çalışır.
Bir bilgisayar 24 saat açık, diğer bilgisayar arada açılır.
2 odanın ışığı 24 saat açık.
2 tv yede ses sistemleri takılı ve açık.
Hergün çamaşır makinesi çalışır.
Bulaşık makinesi gün aşırı çalışır.
Haftada 2 - 3 elektrik süpürgesi çalışır.
Fırın haftada 1 - 2 - 5 belli olmuyor.
Gelen 1 aylık elektrik faturası 271 TL.

Bana az bile gelmiş. 😊

nedimm

Bronz Üye
10 Ara 2017
263
28
Merhaba arkadaşlar bugun Vestel flora doğa 12 lik inverter sipariş verdim nasıl bir sartel almam lazım ve alacağım elektrik kablosu nasıl olmalı kalınlık olarak siz bilenlere soruyorum çünkü elektrikciler bazen buda aynı işi yapar deyip elindeki mali satmanin derdinde

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Merhaba arkadaşlar bugun Vestel flora doğa 12 lik inverter sipariş verdim nasıl bir sartel almam lazım ve alacağım elektrik kablosu nasıl olmalı kalınlık olarak siz bilenlere soruyorum çünkü elektrikciler bazen buda aynı işi yapar deyip elindeki mali satmanin derdinde
Merhaba, klimaniz hayirli olsun.
16amper Legrand marka alabilirsiniz.
kablo olarakta 3 x 2.5mm TTR kablo aliniz.

nedimm

Bronz Üye
10 Ara 2017
263
28
Merhaba, klimaniz hayirli olsun.
16amper Legrand marka alabilirsiniz.
kablo olarakta 3 x 2.5mm TTR kablo aliniz.
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak evim 17 yaşında normalde servis odadaki boat dediğimiz kablodan çekim yapacakmış ben güvenlik açısından ana hattan kablo çektirmek istiyorum bunun için elektrikçi getirip servisi cagiracam görüntü kirliliği olmaması adına kabloyu evin dışından goturecem aksi gibi de sartel ile taktiracam oda arasında 25 metrelik bir mesafe olacak kablo gidecek ttr kablo mu nyr kablomu kullanmamız lazım

Sota

Los Adanas
Administrator
6 Mar 2016
5,935
113
Teşekkür ederim bir sorum daha olacak evim 17 yaşında normalde servis odadaki boat dediğimiz kablodan çekim yapacakmış ben güvenlik açısından ana hattan kablo çektirmek istiyorum bunun için elektrikçi getirip servisi cagiracam görüntü kirliliği olmaması adına kabloyu evin dışından goturecem aksi gibi de sartel ile taktiracam oda arasında 25 metrelik bir mesafe olacak kablo gidecek ttr kablo mu nyr kablomu kullanmamız lazım
90 yillarindan beri tesisatlarda
priz hattinda 2.5mm
lamba hattinda 1.5mm döşeniyor.

bence okadar masrafa girmenize gerek yok.
genede yaptirmak isterseniz
nym kablonun izolasyonu dis ortam icin daha iyidir.

Üst Alt