Klima tavsiye

A Çevrimdışı

aliposta

Yeni Üye
11 May 2024
6
48
Herkese Selamlar,

Klima konusunda sizlerden tavsiye alacaktım, evim İstanbul'da 90m2 2 odali, klimayı salona kuracağız salon ve antrede kapı yok. Marka ve ideal BTU hakkında öneride bulunursanız çok sevinirim. Herkese iyi Günler ve Şimdiden İyi Bayramlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,832
Hayırlı bayramlar
Ev kırıkkale de,salon 5x5.30 ve 2x2 doğu cepheye bakan pencere var,bina yalıtımlı,aile 4 kişilik,dış ünite kuzey cepheye bakan balkonda olacak.Bayileri gezdiğimde 12000 btu yeter diyen var 18000 btu olmalı diyen de.Sizden ricam sadece salonda kullanmaya alacağım klima kaç btu olmalı ve marka model önermeniz.

bunlar baktığım klimalar.
Hayırlı Bayramlar, Soğutma amaçlı kullanılacak değil mi.?

Yaşadığınız şehir, güney bölgelere göre nispeten daha serin ve havası daha kuru olduğu için 12lik makina yeterli gelir. Kapıyı açık bırakırım diğer odalarıda serinletsin derseniz o zaman 18liğe yönelin.

Model tavsiyesinden önce Kırıkkalede hangi markaların servisleri yaygın olarak bulunuyor.

B Çevrimdışı

Bahri D

Yeni Üye
17 Haz 2024
10
40
Hayırlı Bayramlar, Soğutma amaçlı kullanılacak değil mi.?

Yaşadığınız şehir, güney bölgelere göre nispeten daha serin ve havası daha kuru olduğu için 12lik makina yeterli gelir. Kapıyı açık bırakırım diğer odalarıda serinletsin derseniz o zaman 18liğe yönelin.

Model tavsiyesinden önce Kırıkkalede hangi markaların servisleri yaygın olarak bulunuyor.
öncelikle bu tatil gününde geri dönüş için ayrıca teşekkür ederim.Evet soğutma amaçlı kullanacağım.
servis ağı olarak bildiğim beko,bosch,vestel,iklimsa samsung yaygın.
Model olarakta malesef ürün bulmak çok zor ve hatta güncel yeni ürünler yok o yüzden ankara içi satın alacam

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,832
öncelikle bu tatil gününde geri dönüş için ayrıca teşekkür ederim.Evet soğutma amaçlı kullanacağım.
servis ağı olarak bildiğim beko,bosch,vestel,iklimsa samsung yaygın.
Model olarakta malesef ürün bulmak çok zor ve hatta güncel yeni ürünler yok o yüzden ankara içi satın alacam
Kırıkkalede 2 tane LG servisi görüyorum sanal pazar yerlerinde sepette indirim, kuponunuz varsa LG PC12SQ modelini listenize ekleyin. Fiyatına göre oldukça iyi makinadır.
Deyim yerindeyse az yakar çok kaçar.

B Çevrimdışı

Bahri D

Yeni Üye
17 Haz 2024
10
40
Kırıkkalede 2 tane LG servisi görüyorum sanal pazar yerlerinde sepette indirim, kuponunuz varsa LG PC12SQ modelini listenize ekleyin. Fiyatına göre oldukça iyi makinadır.
Deyim yerindeyse az yakar çok kaçkaçar
LG yeni modeller de çekici geldi bütçem 50bin kadar düşünüyorum ama servis konusunda gerek bulunduğum yer gerekse şikayetvar adresinden baktığımda olumsuz yorum çok.

Bu model hakkında ve daha önce paylaştığım arçelik ve özellikle beğendiğim bosch modeli hakkında görünşüzü alabilirmiyim.

18000 btu olanarı da olabilir.
İlgi ve alaknız içinde çok teşekkür ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,832
LG yeni modeller de çekici geldi bütçem 50bin kadar düşünüyorum ama servis konusunda gerek bulunduğum yer gerekse şikayetvar adresinden baktığımda olumsuz yorum çok.

Bu model hakkında ve daha önce paylaştığım arçelik ve özellikle beğendiğim bosch modeli hakkında görünşüzü alabilirmiyim.

18000 btu olanarı da olabilir.
İlgi ve alaknız içinde çok teşekkür ederim.

Daha öncede belirttiğim üzere Bosch markasının klima üretecek fabrikası bulunmuyor. Çin de Midea Air Con. fason olarak ürettiyor.
Görüntüye aldanmayın Giriş sınıfı klima

Arçelik-Beko-LG aynı banttan iniyor. Arçelik-Beko alüminyum montaj kiti kullanıyor LG bakır, Arçelik-Beko'nun kumandası ışıklıdır.

Şikayet sayısı sizi yanıltabilir.
Dışarıya çıkıp kafanızı kaldırdığınız en çok gördüğünüz markada şikayet geri bildirimin fazla olması normaldir. Önemli olan satış/sikayet oranının kaç olduğu
Bu forumda binlerce kişiye LG aldırdım diyebilirim toplasan 2/3 kişiden şikayet geldi ve haklılardı.

Şikayet sitesindeki yazılanları bazen bende girip okuyorum inan kullanıcı ne aldığı, nasıl kullanacağı hakkında bilgi sahibi değil ve sucu ürüne buluyor.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mrtkrbck

Yeni Üye
3 Eyl 2018
18
53
Ben Kırıkkale'de yaşıyorum, bildiğim kadarıyla LG'nin bir tane servisi var. LG Sitesindeki adreslerden birine gittim dükkan boş. LG Bulaşık makinesı alacaktım servise danışayım dedim dükkan boş olunca başka markaya yönlendim.
Online mağazdan LG kima siparişi verdim, servis 19 Temmuz'a montaj randevusu verdi. Umarım servis nedeniyle pişman olmam.

B Çevrimdışı

Bahri D

Yeni Üye
17 Haz 2024
10
40
Ben Kırıkkale'de yaşıyorum, bildiğim kadarıyla LG'nin bir tane servisi var. LG Sitesindeki adreslerden birine gittim dükkan boş. LG Bulaşık makinesı alacaktım servise danışayım dedim dükkan boş olunca başka markaya yönlendim.
Online mağazdan LG kima siparişi verdim, servis 19 Temmuz'a montaj randevusu verdi. Umarım servis nedeniyle pişman olmam.
hayırlı olsun inşallah sorunsuz ve güzel günlerde kullanırsın.
Aldığın klimanın modelini paylaşabilirmisin.
Benim bildiğim lg servis perşembe pazarının orda ışık soğutma var .
Montaj yapıldıktan sonra sizden ricam durumu paylaşırmısınız.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mrtkrbck

Yeni Üye
3 Eyl 2018
18
53
hayırlı olsun inşallah sorunsuz ve güzel günlerde kullanırsın.
Aldığın klimanın modelini paylaşabilirmisin.
Benim bildiğim lg servis perşembe pazarının orda ışık soğutma var .
Montaj yapıldıktan sonra sizden ricam durumu paylaşırmısınız.
DC18RH UV SİRUS modeli. Hayırlısıyla montaj yapılsın, paylaşırım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,832
Sota bey selamlar sizden son bir ricam olacak.

Bu klima hakkında görüşünüzü alabilirmiyim.
Samsung yanılmıyorsam 2015 senesinden beri klimarında alüminyum kullanmaya başladı.
Aynı hamleyi birçok firmada yaptı geri dönüşlerin olumsuz olmasından dolayı tekrar bakıra dönüldü.

Samsung diğer firmaların yaptığı genelsel boru tipini kullanmadı. Durafin denilen kanallı, dikdörtgen bir yapıyı tercih etti.

Yakın çevremde yeni Alüminyum Samsung tercih edenler oldu. Makinaları birkaç yıldır sorunsuz çalışıyor fakat alüminyum klimayı kendime alırmıydım
Cevabım hayır

linkteki konuda bu boru tipiişlemiştik.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt