Klima Tavsiye Ana Konu | Sayfa 437 | Tavsiye FORUMU

Hamitd

Aktif Üye
5 Temmuz 2018
13
36
Sota @Sota Hocam merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum. incelemelerinizi yorumlarınızı okudum.
12000btu klima arayışındayım.
Arçelik Ekolojik 12205 12000 BTU (tavsiye ettiğiniz modellerden miydi?) 3.000tl'ye satın alabiliyorum.
TRONİC TRK12INVDMB (3.200tl)
Vestel Flora 12000 Klima (3.000tl)
sizin tavsiyeniz hangisi olurdu ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,536
Sota @Sota Hocam merhaba, uzun zamandır forumu takip ediyorum. incelemelerinizi yorumlarınızı okudum.
12000btu klima arayışındayım.
Arçelik Ekolojik 12205 12000 BTU (tavsiye ettiğiniz modellerden miydi?) 3.000tl'ye satın alabiliyorum.
TRONİC TRK12INVDMB (3.200tl)
Vestel Flora 12000 Klima (3.000tl)
sizin tavsiyeniz hangisi olurdu ? yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Yeni seri flora alan arkadaşlar dış ünite sesli,zırıltılı çalıştığı geri bildirimi yaptılar.

tronic hiç inceleme fırsatım olmadı
daha doğrusu calisirken dahi görmedim.

arçelik ekolojik neden öneriyoruz.
lg dual eco serisinin birebir aynısı

yüzlerce üyemiz dual eco aldı ve kullanıyor.
sikayet orani cok düşük.

düşük fiyat sorunsuz makina denilince elimizdeki tek seçenek arçelik ekolojik.

omrdml 

Umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi...
Bronz Üye
19 Eylül 2019
246
Bende Arçelik firmasının 12000BTU inverter kliması var. Maşallah kendisine aşık edici "LL" modu var. Sadece soğutmada çalışıyor. 25 derece, LL modu ve en düşük fan ayarında ortalama 380W ile 450W arası enerji harcıyor. Sabaha kadar klima açık, oda kapısı da 4 parmak boşluk olacak şekilde açık bırakıyorum. 30 derece oda sıcaklığını 1.5 saatte 26 dereceye yavaş yavaş getiriyor. Cep dostu resmen.

e.nar

Aktif Üye
1 Haziran 2018
56
montaj esnasında drenaj hortumunu boruya bantlamış olsalar boruları düzenlerken yerinde çıkma ihtimalini enaza düşürmüş olurlar.
Aslında bantlıydı, açtıkları delikten geçmeyince ayırmak zorunda kaldılar. Halbuki deliği genişletseler olacaktı. Ben de karışmadım, ustaların işine müdahale edince kimisi yanlış anlıyor.

ataseven 

Bronz Üye
24 Temmuz 2017
429
1500 tl klima kaldımı acaba bundan 2-3 sene önce Mitsubishi elektirik klimayı 12 lik( orta model )klimayı 3000 tl bırakmışlardı almadım.şimdi kafamı taşlar vuruyorum gittim fujıplus diye dandik 1500 tl klima aldım bir sürü problem çıkardı.

Sota 

Ahmet CSKN
Administrator
6 Mart 2016
7,536
Klima kuruldu. Gayet başaralı. Kurulunda vakum yapıldı. 4 yıl ek garanti için 500 TL ücreti varmış. Size sormak istedim bu garanti neleri kapsıyor? 320 TL WİFİ kartı ücreti varmış. Ek garantiyi kesinlikle almalı mıyım?
Ek garanti asıl garantinin uzatımıdır.
tüm cihazı kapsar.

wifi istediğinizi belirtseydiniz bir ust modeli tavsiye ederdik.
hemde sağa-sola sanım fonksiyonuda olmuş olurdu.

horatio

Yeni Üye
13 Mayıs 2020
4
44
Herkese merhaba.
10 senelik beko marka bir klimam var, tahmin ettiğiniz gibi tüketimi çok fazla.
Bunun yerine elektrik tüketimi çok az olacak 12.000 btu bir klima bakıyorum.
Marka model takıntım yok. Şunu merak ediyorum inverter A++ modellerin hepsinin tüketimi aynı seviyede mi?
Yoksa illa ki daikin ya da mitsubishi modellerine mi yönelmeliyim?
Şöyle biraz bakındım da Airfel LTXN35U A++ modeli dikkatimi çekti fakat sağa sola üfleme seçeneği olmadığı için mantıklı gelmedi.
Aradığım özellikler az yaksın sessiz çalışsın, ne önerirsiniz?