slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Teşekkür ederim hocam. Sizin LG dışında şuan önerebileceğiniz klima var mı? Yani 2 3 lira daha ver şu daha iyi olur diyebileceğiniz ürün var mı? Evde şuan Klima çıkışı balkona üstü kapalı yere verilmiş. salonda ki yerin tam arkasına kabloları var sadece yani bi duvar delinip aradan bağlantısı yapılacak sadece heralde. Birde kablo çıkışları verilmiş ev akıllı ev yine de elektrikçi çağırıp bağlatmak gerekiyor mu?

Samsung WindFree olana baya yükselmiştim iyi ki danışmadan almamışım
Özellikle fiyat performans açısından kullandığımız ve memnun kaldığımız ürün olduğu için rahatlıkla tavsiye edebiliyoruz. Hatta yukarıda Sota Sota Başkan' da daha önce belirtti, aslında Arçelik, Beko ve LG aynı klimalardır. Sadece malzeme farkı olduğu için özellikle LG tavsiye ediyoruz.

Montajla ilgili alanların görsellerini paylaşabilirseniz kafamızda canlandırmamız daha kolay olur. Ayrıca evin akıllı ev altyapısına sahip olduğunu belirtmişsiniz. Bu yüzden dual plus seçeneğini (Wi fi kitli model) değerlendirmeniz özellikle tavsiye edilir. Normal koşullarda elektrik tesisatı bağlantısını mevzuat gereği klima servisi yapmaz. Ancak eğer tesisat hazırsa sanıyorum bir problem olmadan bağlayıp devreye alabilirler.

Son olarak dikkat etmeniz gereken montaj esnasında ilk çalıştırma yapılmadan mutlaka vakum işleminin yapılması. Bu konuda mümkün olduğunca ısrarlı olun ve mümkünse 10-15 dk. altında vakum yapılmamasını sağlayın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
merhabalar 23m2 salona klima almak istiyoruz. kuzeybatı ve güney cephesi var. İzmir de oturuyoruz.
Samsung WindFree Premium 12.000BTU 15.800TL
Arçelik 12325 12.000BTU 13.200TL
Bosch 3000i ve RAC 5000 ( Bunlarda sitesinde Split Klima yazıyor ama) 14.000TL
LG Dual Cool S12ETK S3 14.000TL
Kaira DTXRE35E 12.000TL
Samsung AR35 AR12TXHQBWK 14.000TL
Gree Aphro 12.800TL

Ben bunları buldum hangisini alacağımı bilemedim. Arçelik iyi deniyor ama boruları bakır değilmiş sanırım. Samsung WindFree hoşuma gidiyor ama bilemiyorum. Samsung Klimalar nasıldır?
Samsung tamamen alüminyum kondenser,
evap, montaj kiti

Arçelik-Beko-LG aynı makinalar ama LG montaj kiti bakır.

Bosch = kaira = Midea foson üretim

Gree ne alır nede kapıma koyarım yazılımsal Vestelden hiçbir farkı yok.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Samsung tamamen alüminyum kondenser,
evap, montaj kiti

Arçelik-Beko-LG aynı makinalar ama LG montaj kiti bakır.

Bosch = kaira = Midea foson üretim

Gree ne alır nede kapıma koyarım yazılımsal Vestelden hiçbir farkı yok.
Ama Başkan montaj kitleri bakırmış;

samsung müşteri hizmetlerine sorduğumda 5m bakır boru verdiklerini daha uzunsa servis ücret alıyor dedi
😉

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
90
44
Bende dün Kaira 12.000 Btu montajını yaptırdım. Artık şans mıdır bilmem Daikın Gebze Hantek servisinden gelen arkadaş çok titiz çalıştı çok memnun kaldım.
Henüz yeni olduğu için yorum yapmam doğru olmaz. İlk izlenimim çok sessiz olduğu, 19 m2 oda için çok hızlı ve rahat soğuttuğu. Wifi kiti ise seçmemdeki en büyük kriterlerden biri oldu. Midea üretimi tavsiye edildiği ve Daikın güvencesinde olmasında artısı. Görüntüsü sade, klasik klima gibi :) 10 yıl kadar öncede LgBeko Inverter cihaz almıştım, validenin evinde. Ona göre baya küçük ve sessiz. Ancak soğutma da Beko da başarılıydı.

20230703_151412.jpg
20230703_150633.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
hocam konuda gezdim ama teknik bilgiler konuşulduğu için bazı şeyleri sizin kadar net anlayamıyorum. Kondenser ve Evap ı bilmediğim için sadece montaj kitini sordum öyle bir bilgi alınca paylaşmak istedim. Burada işin duayeni sizsiniz dedikleriniz doğru.

www.youtube.com/watch?v=vWuyoXT60q8&ab_channel=ABMSamsung

sanırım Sota Sota hocamın dediği
Durafin konusunu tam 7 yıl önce işledim :kiskis

Kondenser = dış ünite peteği
Evap = iç ünite peteği

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
Bende dün Kaira 12.000 Btu montajını yaptırdım. Artık şans mıdır bilmem Daikın Gebze Hantek servisinden gelen arkadaş çok titiz çalıştı çok memnun kaldım.
Henüz yeni olduğu için yorum yapmam doğru olmaz. İlk izlenimim çok sessiz olduğu, 19 m2 oda için çok hızlı ve rahat soğuttuğu. Wifi kiti ise seçmemdeki en büyük kriterlerden biri oldu. Midea üretimi tavsiye edildiği ve Daikın güvencesinde olmasında artısı. Görüntüsü sade, klasik klima gibi :) 10 yıl kadar öncede LgBeko Inverter cihaz almıştım, validenin evinde. Ona göre baya küçük ve sessiz. Ancak soğutma da Beko da başarılıydı.

20230703_151412.jpg
20230703_150633.jpg
hayırlı olsun güle güle kullanın.
Fason üretimler için fazla konuşulacak birşey yok.
Midea gidersin benim para bu bana bu kalite üret dersin adamlarda parana göre mal üretir.
Yazılım ana üretimle aynı olacağını düşünüyorum.

Kaldı ki inverter klimalarda kim ne derse desin Yazılım herşeyin önünde gelir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975

20230703_151412.jpg
20230703_150633.jpg
inşallah iyi çıkar bende fujplus almıştım berbat çıktı.midea üretimi bosch zamanında almıştık 18-20 yıl önce hala pederin kiracısı kullanıyor.

Son düzenleme:
berkan254 Çevrimdışı

berkan254

Yeni Üye
4 Tem 2023
19
28
Ses konusu kişiden kişiye değişen sorusaldır. Bana göre İç - Dış ünite yeterince sessiz çalışmakta
ses takıntım yok klima çalışsın ama duymamalıyım diye komşuları falan rahatsız etmesin. yakınlarda biri klima çalıştırıyor pancar motoru gibi. Rahatsızlığı dokunmasın kimseye yeterli. Artcool ve Dual Cool olarak 2 side bakır kullanıyor değil mi? Hangisini indirimde yakalarsam onu alayım

J Çevrimdışı

Julyus45

Yeni Üye
11 Nis 2020
11
58
Merhaba isitmali sogutmali 2.el klima ihtiyacimvar kaburga kemiklerim kirik yatiyorum butce 10. 15 arasi onerebilecegin makinalari markalari yazarsan sevinirim teeseekur ederim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,882
ses takıntım yok klima çalışsın ama duymamalıyım diye komşuları falan rahatsız etmesin. yakınlarda biri klima çalıştırıyor pancar motoru gibi. Rahatsızlığı dokunmasın kimseye yeterli. Artcool ve Dual Cool olarak 2 side bakır kullanıyor değil mi? Hangisini indirimde yakalarsam onu alayım
her iki cihazda aynı özelliklere sahip artcool sadece tasırım olarak farklı ayrıca wifi kit standart olarak gelmekte.
Birkaç mesaj öncede yazdım İnverter klimalarda YAZILIM herşeydir. LG sizi üzmez.

J Julyus45, geçmiş olsun. Neden 2.el, odanın hacmi nedir.

Geri
Üst Alt