I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
662
39
Sota Sota yazılımları, dolayısıyla elektrik tüketimleri de aynı mı?Mesela ikisi de aynı watt tüketimine kadar kısabiliyor mu kompresörü?

berkan254 Çevrimdışı

berkan254

Yeni Üye
4 Tem 2023
19
28
merhabalar 23m2 salona klima almak istiyoruz. kuzeybatı ve güney cephesi var. İzmir de oturuyoruz.
Samsung WindFree Premium 12.000BTU 15.800TL
Arçelik 12325 12.000BTU 13.200TL
Bosch 3000i ve RAC 5000 ( Bunlarda sitesinde Split Klima yazıyor ama) 14.000TL
LG Dual Cool S12ETK S3 14.000TL
Kaira DTXRE35E 12.000TL
Samsung AR35 AR12TXHQBWK 14.000TL
Gree Aphro 12.800TL

Ben bunları buldum hangisini alacağımı bilemedim. Arçelik iyi deniyor ama boruları bakır değilmiş sanırım. Samsung WindFree hoşuma gidiyor ama bilemiyorum. Samsung Klimalar nasıldır?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
merhabalar 23m2 salona klima almak istiyoruz. kuzeybatı ve güney cephesi var. İzmir de oturuyoruz.
Samsung WindFree Premium 12.000BTU 15.800TL
Arçelik 12325 12.000BTU 13.200TL
Bosch 3000i ve RAC 5000 ( Bunlarda sitesinde Split Klima yazıyor ama) 14.000TL
LG Dual Cool S12ETK S3 14.000TL
Kaira DTXRE35E 12.000TL
Samsung AR35 AR12TXHQBWK 14.000TL
Gree Aphro 12.800TL

Ben bunları buldum hangisini alacağımı bilemedim. Arçelik iyi deniyor ama boruları bakır değilmiş sanırım. Samsung WindFree hoşuma gidiyor ama bilemiyorum. Samsung Klimalar nasıldır?
Bahsedilen neredeyse tüm klimalar için konu içeriğinde bilgiler mevcuttur. Bu liste içerisinde en alınabilir model LG Dual Cool serisidir. Ancak Dual Cool plus serisi wi fi kit içerir ve başlangıçta tercih ederseniz (Bu özellik sizin için önemliyse) mantıklı seçenek olur. Daha sonradan taktırmak imkansız gibi birşeydir. Kondanser, montaj kiti bakırdır. Samsung aluminyumdur.

berkan254 Çevrimdışı

berkan254

Yeni Üye
4 Tem 2023
19
28
samsung müşteri hizmetlerine sorduğumda 5m bakır boru verdiklerini daha uzunsa servis ücret alıyor dedi

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
samsung müşteri hizmetlerine sorduğumda 5m bakır boru verdiklerini daha uzunsa servis ücret alıyor dedi
Samsung fiyatına göre kompresör ve yazılım olarak gerçekten güzel çıkarıyor ama kondenser ve evapta bakır yerine alüminyum kullanıyor.

Kullandığı alüminyum teknolijisi yakından takip ediyorum forumda konusu var.
"Durafin"

90 gün boyunca tuzlu suya maruz bıraklarak yapılan testler olumlu olsa dahi açık alanda alüminyuma güvenmem.!
Konuya göz atmanızı tavsiye etmiştim. Kondenser ve Evap ünitesinde aluminyum kullanıyor. Montaj kiti konusunda yanlış bilgi vermiş olabilirim özür dilerim. Hatta mesajımı kontrol ettiğimde sadece "Samsung Aluminyumdur." bilgisi verdiğimi gördüm. Ancak burada şöyle bir düşünce mevcut. Bakır ve aluminyumun bağlantısı nasıl yapılıyor? Hepsinin ötesinde iç ünitede aluminyum kullanılırken montaj kitinin bakır olması ne kadar güvence sağlar?

berkan254 Çevrimdışı

berkan254

Yeni Üye
4 Tem 2023
19
28
Konuya göz atmanızı tavsiye etmiştim. Kondenser ve Evap ünitesinde aluminyum kullanıyor. Montaj kiti konusunda yanlış bilgi vermiş olabilirim özür dilerim. Hatta mesajımı kontrol ettiğimde sadece "Samsung Aluminyumdur." bilgisi verdiğimi gördüm. Ancak burada şöyle bir düşünce mevcut. Bakır ve aluminyumun bağlantısı nasıl yapılıyor? Hepsinin ötesinde iç ünitede aluminyum kullanılırken montaj kitinin bakır olması ne kadar güvence sağlar?
hocam konuda gezdim ama teknik bilgiler konuşulduğu için bazı şeyleri sizin kadar net anlayamıyorum. Kondenser ve Evap ı bilmediğim için sadece montaj kitini sordum öyle bir bilgi alınca paylaşmak istedim. Burada işin duayeni sizsiniz dedikleriniz doğru.

www.youtube.com/watch?v=vWuyoXT60q8&ab_channel=ABMSamsung

sanırım Sota Sota hocamın dediği

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
hocam konuda gezdim ama teknik bilgiler konuşulduğu için bazı şeyleri sizin kadar net anlayamıyorum. Kondenser ve Evap ı bilmediğim için sadece montaj kitini sordum öyle bir bilgi alınca paylaşmak istedim. Burada işin duayeni sizsiniz dedikleriniz doğru.
Estağfurullah. Duayen demeyelim. Elimizden geldiğince bilgi edinmek için uğraşıyoruz diyelim. Kondenser, sıvı akışkanın dış ortamda yüksek basınçla içerisinde hareket ederek ısı transferinin sağlandığı genel tabirle radyatör diyebileceğimiz parça, evap, evaporatör yani transfer esnasında hat üzerinde oluşan nemlenmenin giderildiği buharlaştırma ünitesidir. Yani Klimanın ana malzemeleridir diyebiliriz. Zaten çalışma sistemi de kompresörün akışkanı sıkıştırarak pompalaması olayıdır. ;)

Aklınıza takılan teknik terimleri çekinmeden paylaşın. Dilimiz döndüğünce açıklamalarını yapalım.

Son düzenleme:
berkan254 Çevrimdışı

berkan254

Yeni Üye
4 Tem 2023
19
28
Estağfurullah. Duayen demeyelim. Elimizden geldiğince bilgi edinmek için uğraşıyoruz diyelim. Kondenser, sıvı akışkanın dış ortamda yüksek basınçla içerisinde hareket ederek ısı transferinin sağlandığı genel tabirle radyatör diyebileceğimiz parça, evap, evaporatör yani transfer esnasında hat üzerinde oluşan nemlenmenin giderildiği buharlaştırma ünitesidir. Yani Klimanın ana malzemeleridir diyebiliriz. Zaten çalışma sistemi de kompresörün akışkanı sıkıştırarak pompalaması olayıdır. ;)

Aklınıza takılan teknik terimleri çekinmeden paylaşın. Dilimiz döndüğünce açıklamalarını yapalım.
Teşekkür ederim hocam. Sizin LG dışında şuan önerebileceğiniz klima var mı? Yani 2 3 lira daha ver şu daha iyi olur diyebileceğiniz ürün var mı? Evde şuan Klima çıkışı balkona üstü kapalı yere verilmiş. salonda ki yerin tam arkasına kabloları var sadece yani bi duvar delinip aradan bağlantısı yapılacak sadece heralde. Birde kablo çıkışları verilmiş ev akıllı ev yine de elektrikçi çağırıp bağlatmak gerekiyor mu?

Samsung WindFree olana baya yükselmiştim iyi ki danışmadan almamışım

Geri
Üst Alt