A Çevrimdışı

alone123

Yeni Üye
8 Tem 2024
3
38
18lik LG işini görür, Montaj yoğun il ve ilçelere göre değişir yarın servisi arayıp en yakın montaj tarihini sorun..
Perdeyi klimanın altına alabilirsiniz.
Cevaplar için teşekkürler. Kapının üstünde tavandan 40cm boşluk var orası zor olur.
Oturma odasındaki pencere ile fransiz kapı arasına montaj yaptırmayı düşünüyorum üfleme yönünü olursa kapıya doğru vereceğim.
Lg yetkili servise uğradım evime yakın olana tam montaj süresi veremediler. Kendileri de satış yapıyormuş demirdöküm kion 18000 lik klima tavsiye etti aynı ürün sadece wifi modülü yok dedi.
O yüzden diğer firmalara da bakacağım
Airfel LTXM50N yada başka ne tavsiye ederseniz?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Lg yetkili servise uğradım evime yakın olana tam montaj süresi veremediler
Deli oluyorum böyle cevaplara.! Açacak ajandayı gün gün randevu sırası belirli bildiğin terbiyesizlik işi yokuşa sürmüş.

Airfel ve türevlerini dip fiyat bulursanız alın LG-Arçelik aynı fiyata gelecek olursa anlamsız olur.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Merhabalar,
Direkt güneş alan bir dış üniteye buna benzer bir ürün kullansak soğutmaya ve elektrik sarfiyatına olumlu etkisi olur mu? Üst kısma köpük koyup buna benzer bir şey kullansam olur mu? Hava sirkülasyonuna olumsuz etkisi olur mu?

Screenshot_20240711_222748.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Merhabalar,
Direkt güneş alan bir dış üniteye buna benzer bir ürün kullansak soğutmaya ve elektrik sarfiyatına olumlu etkisi olur mu? Üst kısma köpük koyup buna benzer bir şey kullansam olur mu? Hava sirkülasyonuna olumsuz etkisi olur mu?

Screenshot_20240711_222748.jpg
Sadece üzerini kapatacak kadar (ön,yan,arka açık kalmalı) sundurma yapılırsa hatrı sayılır derecede tüketim düşer.
Çünkü klimalar dış ortam sıcaklığını da ölçerek kompresör hızını ayarlıyor.

I Çevrimdışı

ilkere

Yeni Üye
15 Ağu 2023
44
44
Sadece üzerini kapatacak kadar (ön,yan,arka açık kalmalı) sundurma yapılırsa hatrı sayılır derecede tüketim düşer.
Çünkü klimalar dış ortam sıcaklığını da ölçerek kompresör hızını ayarlıyor.
Üstat resimdeki gibi fazla olmamak şartıyla dışarı taşma sıkıntı yaratır mı ?

A Çevrimdışı

afakvmy

Yeni Üye
12 Tem 2024
2
28
Arkadaşlar merhabalar. Ankara'dan İzmir'e yeni taşındım o yüzden klima marka ve modelleri hakkında malesef neredeyse hiçbir bilgim yok. Kiracıyım. Salona klima taktırmak istiyorum 12.000 BTU olacağına sadece karar kıldık. 25-27bin bütçe aralığında almamı tavsiye edebileceğiniz bir klima varsa çok sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Arkadaşlar merhabalar. Ankara'dan İzmir'e yeni taşındım o yüzden klima marka ve modelleri hakkında malesef neredeyse hiçbir bilgim yok. Kiracıyım. Salona klima taktırmak istiyorum 12.000 BTU olacağına sadece karar kıldık. 25-27bin bütçe aralığında almamı tavsiye edebileceğiniz bir klima varsa çok sevinirim.
Merhaba, bütçeniz dahilinde alacağınız en iyi makina LG PC12SQ modeli :ok Kondenser,evap. montaj kiti bakır. Dahili wifi kit.
Yaz dönemi olduğu için öncesinde LG servisi arayıp m yakın montaj tarihini öğrenmeye çalışın ayrıca markası ne olursa olsun montaj yapılırken klima vakumlanır.
Forumda klima vakumlama konusu var mutlaka okuyup öyle klima al.

A Çevrimdışı

afakvmy

Yeni Üye
12 Tem 2024
2
28
Merhaba, bütçeniz dahilinde alacağınız en iyi makina LG PC12SQ modeli :ok Kondenser,evap. montaj kiti bakır. Dahili wifi kit.
Yaz dönemi olduğu için öncesinde LG servisi arayıp m yakın montaj tarihini öğrenmeye çalışın ayrıca markası ne olursa olsun montaj yapılırken klima vakumlanır.
Forumda klima vakumlama konusu var mutlaka okuyup öyle klima al.
Çok teşekkür ederim 🙂

Geri
Üst Alt