Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34
Merhaba Eviniz müstakil eski yapı heralde
üzerinde çatı yada ev var mi.
Evet 2 katlı müstakil bina klima alınacak ev 1. Katta ve evin çatısı var. Çatı damın zemininden 2 MT yüksekte fakat izolasyon yok. Ayrıca klima takılacak oda güney cepheli ve iki duvarı bahçeye bakıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
D2320159-E474-4242-A3C6-7D74CF509CB7.png

Merhabalar herkese, dubleks olan evimin ust katinin catisini kaldirdim ve salon yaptim hafif eğim var, yukarida salonumun resmini paylaşmata çalıştım. İstanbul’da oğleden sonra başlayıp akşam güneş batışına kadar evim güneş alıyor ve uzunlamasına yaklaşık 9 metre pencere kısım var. Bina yeni fakat boylu boyunca pencere olduğundan ve çatı katı ile güneşin sürekli geldiğini de düşündüğümde kararsız kaldım klima konusunda. Bunun için sizlerden fikir rica edecektim bana destek olursanız gerçekten çok mutlu olurum.
Salon: 45-50 metre kare ( boy 9-10 metre - en 5 metre)
Genellikle soğutma amacı ile kullanılacak olup ısınması da kaliteli olan, sessiz çalişacak ve enerji olarak çok ekonomik olan marka ve model tavsiyesine ihtiyacim var. Ayrıca 18 BTU yeterli olur mu, bütçe konusunda ne kadar düşük olursa memnun olurum fakat 7-9 bin arasına kadar çıkabilirim. LG Dual PLUS, eco ve midea tavsiye etmişlerdi sizce bunlar iyi mi birde evde minik bebeğimiz var en çok onun için sessiz olmasını istiyorum biraz hassas. Şimdiden yardimlarınız için teşekkür ederim.
Şahsi görüşüm o alanda 18lik yetersiz kalır
24luk makinalara yönelin.

Ha 18lik makina soğutmaz mı soğutur ama nezaman tasarrufa geçer işte o kısmı muamma.
Buda size fatura olaraj geri döner.

Makinaların kapasite arttıkça çıkardıkları seslerde artar.
12lik makina 600m3 hava sirküle ederken
24luk 1100m3 civarında hava çevirir
buda ses olarak dönüş yapar.

C Çevrimdışı

ceycey74

Aktif Üye
27 Haz 2021
71
47
parca kırık değil tırnaklar yerine oturmamış.

wifi sorununuzu anlayamadım.
Parçanın tırnakları yok bu yüzden oturmuyor terasa çıkarırken kırmış yenisini getirecekler sözle olmazsa müşteri hizmetlerini arayacağım.
Elektrik tüketimini anlık nasıl görüyoruz hangi uygulamadan nasıl
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dış uniteniden besleme yapılacağı için
Dış unitiye kadar kabloyu hazır etmelisiniz.
Elektrik bağlantısını sizin yaptırmanız gerekir.

Mutlaka vakumlama yaptırınız forumda detaylıca anlatım mevcut.

kapalı alana klimayi kurarsanır
hem eviniz soğumaz hemde elektrik dağıtım firması yuklu fatura yollar.

dis unite mutlak suretle nefes almali
Bende kablo çekip elektrik bağlantısını servis yaptı yardımcı oldular. Vakumlama da yaptılar
Lg dual plus için dış ünite sesli çalışıyor bu fan sesi değil de şarjlı su pompası akvaryum hava motoru sesi gibi ses geliyor.
Normal mi peki?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869
Parçanın tırnakları yok bu yüzden oturmuyor terasa çıkarırken kırmış yenisini getirecekler sözle olmazsa müşteri hizmetlerini arayacağım.
Elektrik tüketimini anlık nasıl görüyoruz hangi uygulamadan nasıl
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bende kablo çekip elektrik bağlantısını servis yaptı yardımcı oldular. Vakumlama da yaptılar
Lg dual plus için dış ünite sesli çalışıyor bu fan sesi değil de şarjlı su pompası akvaryum hava motoru sesi gibi ses geliyor.
Normal mi peki?
kompresörden gelen ses hafif ınlama şeklinde olması gerekiyor.

kapağın tırnakları kırdılarsa yenisini getirsinler.
servisi boş bırakmayın.

S Çevrimdışı

sevkett

Yeni Üye
17 Tem 2021
7
39
Şahsi görüşüm o alanda 18lik yetersiz kalır
24luk makinalara yönelin.

Ha 18lik makina soğutmaz mı soğutur ama nezaman tasarrufa geçer işte o kısmı muamma.
Buda size fatura olaraj geri döner.

Makinaların kapasite arttıkça çıkardıkları seslerde artar.
12lik makina 600m3 hava sirküle ederken
24luk 1100m3 civarında hava çevirir
buda ses olarak dönüş yapar.
Sizce 24 luk olarak LG dual plus mi baymak mi arcelik wifi li olan mi yoksa midea mi ya da altus mu var mi bir oneriniz bu arada cevabiniz icin tesekkur ederim.

R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34

Merhaba Eviniz müstakil eski yapı heralde
üzerinde çatı yada ev var mi.
Hocam tavsiyelerinizi bekliyorum normalde klima karşıtıydım bazı hastalıklarım nedeniyle fakat eşim hamile ve vantilatör kurtarmaz oldu :) o yüzden en kısa sürede bir klima edinmem lazım bir de bu midea nın adana'da servisi felan var mıdır acaba sitesinde yok gibi görünüyor anlamadım

C Çevrimdışı

ceycey74

Aktif Üye
27 Haz 2021
71
47
kompresörden gelen ses hafif ınlama şeklinde olması gerekiyor.

kapağın tırnakları kırdılarsa yenisini getirsinler.
servisi boş bırakmayın.
Bahsettiğim gibi su motoru sesi gibi gelen ses bugün söylediğimde getireceklerini söylediler
Sese de gelince bakacaklar

S Çevrimdışı

sevkett

Yeni Üye
17 Tem 2021
7
39
Arcelik,Beko,LG, Midea olabilir.

Altus,Baymak da yarı yolda birakmaz
Ben de mideadan yana karar kılmak üzereydim ki ailemden birisinin tanıdığı airfel ayarlabileceğini söyledi fiyati da uygun söyleyince kafam karıştı airfel için düşünceleriniz nedir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

Hocam tavsiyelerinizi bekliyorum normalde klima karşıtıydım bazı hastalıklarım nedeniyle fakat eşim hamile ve vantilatör kurtarmaz oldu :) o yüzden en kısa sürede bir klima edinmem lazım bir de bu midea nın adana'da servisi felan var mıdır acaba sitesinde yok gibi görünüyor anlamadım
soruma yanıt alamadım.
Ev müstakil, eski yapımı uzerinde kat var mı

S Çevrimdışı

sevkett

Yeni Üye
17 Tem 2021
7
39
Airfel, Midea fabrikalarında üretiliyor
Midea kaçışın yok gibi :kiskis
Evet araştırdım haklısınız :) . Peki sizce Arçelik mi Airfel mi ve fiyat olarak yaklaşık bin lira airfel daha uygun. İkisi de 2021 üretim. Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim. Airfele biraz daha sıcağım gibi çünkü arkadaşımda 18000 binlik airfel varmış çok memnunmuş benim için soğutması ve sessizliği ile az elektrik harcaması önemli.

R Çevrimdışı

regalo

Yeni Üye
17 Tem 2021
20
34
Evet 2 katlı müstakil bina klima alınacak ev 1. Katta ve evin çatısı var. Çatı damın zemininden 2 MT yüksekte fakat izolasyon yok. Ayrıca klima takılacak oda güney cepheli ve iki duvarı bahçeye bakıyor.

Sota Sota

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt