Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C Çevrimdışı

Cihan

Yeni Üye
13 Ara 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
Cihan' Alıntı:
  Bakalım. İnşallah ısınırım:) Bu ayarda ne kadar çalıştırmalıyım yada ayarı ne yapayım sizce?

Size göre ayarlayın.bu gece ellemeyin 26 da dursun fanı 3 e alın.böyle yarın akşama kadar çalışsın ondan sonra konuşalım tekrar

Bu arada güle güle kullan demişsin iyi dileklerin için teşekkür ederim. Değerli yorumların içinde teşekkürler. Yarın sabah tekrar görüşmek dileğiyle iyi geceler arkadaşlar.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Cihan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Size göre ayarlayın.bu gece ellemeyin 26 da dursun fanı 3 e alın.böyle yarın akşama kadar çalışsın ondan sonra konuşalım tekrar

Bu arada güle güle kullan demişsin iyi dileklerin için teşekkür ederim. Değerli yorumların içinde teşekkürler. Yarın sabah tekrar görüşmek dileğiyle iyi geceler arkadaşlar.

Hayırı geceler kardeşim.görüşmek dileğiyle

C Çevrimdışı

Cihan

Yeni Üye
13 Ara 2016
8

Cihan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Günaydın,

Klima kumandasındaki ısı ayarını 26 derece de bıraktım. Dediğin gibi fanı yatmadan 3. kademeye ayarladım gece 01.00 de ısı gösteren cihaz 21.4 derecedeydi en son. Sabah kalktığımda saat 08.00 23.0 derece olmuş salon. Evden çıkarken fanı 1 kademeye indirdim.  (Elektrik faturasından şimdiden çekindim) Aslında akşama kadar 3. kademede çalışması daha mı iyi olurdu???

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Cihan' Alıntı:
Cihan' Alıntı:

Günaydın,

Klima kumandasındaki ısı ayarını 26 derece de bıraktım. Dediğin gibi fanı yatmadan 3. kademeye ayarladım gece 01.00 de ısı gösteren cihaz 21.4 derecedeydi en son. Sabah kalktığımda saat 08.00 23.0 derece olmuş salon. Evden çıkarken fanı 1 kademeye indirdim.  (Elektrik faturasından şimdiden çekindim) Aslında akşama kadar 3. kademede çalışması daha mı iyi olurdu???
günaydın.çok yanlış yapmışsınız fanın kademesini düşürmekle.size akşama kadar çalıuşsın demiştim ona göre fikir yürütecektik.1. fanda ısıtmada iş yapmaz heleki sizin evde asla yapmaz.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54

ALLAH öyle güzel bir hayat nasip etsin ki dünyan mutlu ahiretin huzurlu olsun.
Elini kaldirip herseye kadir olan Rabbim den istedigin tüm muratlarin nasip olsun.
Tüm ömrün hayirli, saglikli, imanli, rahmet ve bereketli olsun. Kabrin azabindan, cehennemin narindan, mahserin sicagindan rabbim seni ve sevdiklerini korusun HAYIRLI CUMALAR.arkadaşlar

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

erkut303' Alıntı:
ALLAH öyle güzel bir hayat nasip etsin ki dünyan mutlu  ahiretin huzurlu  olsun.
Elini kaldirip herseye kadir olan Rabbim den  istedigin tüm muratlarin nasip olsun.
Tüm ömrün hayirli, saglikli, imanli, rahmet ve bereketli olsun. Kabrin azabindan, cehennemin narindan, mahserin sicagindan rabbim seni ve sevdiklerini korusun HAYIRLI CUMALAR.arkadaşlar

amin kardeşim.günaydın hayırlı cumalar.senin için oto bölümü açtık kardeşim.paylaşımlarını tekrardan yapabilirsin.dün resimlerini oraya taşıyım derken ortalık karıştı tüm konu gitti :)   şükirki geri geldi .son mesajlar silindi tabi haliyle.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Selamun Aleyküm cümleten hayırlı cumalar dilerim arkadaşlar. @Cihan bey ne bu hız maşallahınız var, Din sorarken hangi ara gittiniz aldınız taktırdınız. Güzel günlerde kullanın güzel bir klima aldınız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Selamun Aleyküm cümleten hayırlı cumalar dilerim arkadaşlar. @Cihan bey ne bu hız maşallahınız var, Din sorarken hangi ara gittiniz aldınız taktırdınız. Güzel günlerde kullanın güzel bir klima aldınız.

ve aleyküm selam hocam.günaydın sizede hayırlı cumalar.sorma cihan kardeşimiz çok hızlı çıktı :)

C Çevrimdışı

Cihan

Yeni Üye
13 Ara 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
Cihan' Alıntı:
  Günaydın,

günaydın.çok yanlış yapmışsınız fanın kademesini düşürmekle.size akşama kadar çalıuşsın demiştim ona göre fikir yürütecektik.1. fanda ısıtmada iş yapmaz heleki sizin evde asla yapmaz.

Evdekilerle Açtırdım :-/ 

C Çevrimdışı

Cihan

Yeni Üye
13 Ara 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

ve aleyküm selam hocam.günaydın sizede hayırlı cumalar.sorma cihan kardeşimiz çok hızlı çıktı :)

warrior33 kardeşim 15 gündür bu forumu ve sizlerin değerli yorumlarınızı takip ettim sonrasında 2 keşif ekibi çağırttım.  Bende çok kararsızım dır önceki gün anlaştım model arasında kararsızdım sizlerde EF 50yi önerince hızlı davrandım. temenniniz içinde teşekkür ederim

C Çevrimdışı

Cihan

Yeni Üye
13 Ara 2016
8

ghostkiller1' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Hayırlı olsun kardeşim  güle güle kullanın.klima açılır açılmaz hemen ısınma beklemeyin.kolay değil bir iki saaddde ısıtması.sizin m2 büyük artı çok riskli diğer yönlerden.o yüzden acele etmeyin bi adam gibi ısınsom hertaraf yarın akşama doğru yada akşam gibi bakın baklaım nasıl değişme olacak.
Sabah yazdım  size ama çok acele ettiniz gittiniz.oranın harcı gf60 dı o bile risk.ama keşif ekibi uygun görmüş o başka.birkaç uyarıda bulunacaktım siz gidince iş işten geçti malesef

ghostkiller1 kardeşim uyarılarını genede dinlemek isterim açıkcası. 

Birde ME bayisinde bir arkadaş şundan bahsetti .

Arkadaşa kafam karışık sizin ekibiniz EF-42yi önerdi başka bir ekip SF-50yi dedim. Bayideki arkadaş bakın ME'nin şöyle bir politikası var dedi keşif ekibinin önerdiği bir cihaz sizin evinize yeterli gelmez ise siz memnuniyetinizi belirtirseniz merkez den bayiye yanlış keşif yaptığı için ceza niyetine kullanıcaya bir üst modeli ücretsiz veriyor diye birşeylerden bahsetti bu doğrumudur sizce???

doğruysa GF60-71 için hayal kurayım mı :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

@Cihan merhabalar siz sadece 22 m2 lik salon için istemiştiniz. Kapıların olmaması dezavantaj yaratıyor illaki kapı olmaması nedeniyle ısı kaybı oluşacaktır. 2 kere Me keşif team çağırdığınızı ve birinin Ef42 diğerininde Ef50 tavsiye ettiğini ve evin konumu şartlarını belirtmeniz nedeniyle, şahsımda sizler için en doğru ve mantıklı tercihin Ef50 olacağını belirttim. Halada arkasındayım. Olaki siz Gf 60 önerdiler demiş olup Bende sizi Ef 50 nin yeterli geleceğine ikna etmiş olsam ben burda haksız durumuna düşerdim. Keşke o mesajlar silinmesi idi. Siz mesajlarınızda hatırlarsanız diğer yerler önemli değil salonda şort ve tişörtle dolaşmak istiyorum demiştiniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Cihan' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Sabah yazdım  size ama çok acele ettiniz gittiniz.oranın harcı gf60 dı o bile risk.ama keşif ekibi uygun görmüş o başka.birkaç uyarıda bulunacaktım siz gidince iş işten geçti malesef

ghostkiller1 kardeşim uyarılarını genede dinlemek isterim açıkcası. 

Birde ME bayisinde bir arkadaş şundan bahsetti .

Arkadaşa kafam karışık sizin ekibiniz EF-42yi önerdi başka bir ekip SF-50yi dedim. Bayideki arkadaş bakın ME'nin şöyle bir politikası var dedi keşif ekibinin önerdiği bir cihaz sizin evinize yeterli gelmez ise siz memnuniyetinizi belirtirseniz merkez den bayiye yanlış keşif yaptığı için ceza niyetine kullanıcaya bir üst modeli ücretsiz veriyor diye birşeylerden bahsetti bu doğrumudur sizce???

doğruysa GF60-71 için hayal kurayım mı :)
dün beni dinlemiş ve bugün öyle çalıştırmış olsaydınız şimdik bu konuyu konuşuyor olabilirdik.ama malesef siz 1.fana almışsınız.1. fanda ısıtmada klima iş yapmaz.me değil hiçbirinde yapmaz birkaç istisna dışında.isterseniz dereseyi 30 a alın.zarardan başka birşey getirmez.gerçi sonradan düzelttirmişsiniz.

sizin birkere klimayı 1. fana alma lüksünüz yok.artı klimayı soğuk havalarda kapama lüksünüz yok.neden yok sizin evin sıkıntıları belirtmiş olduğunuz gibi çok.siz bu evi 24 saat 3.fanda 25-26 derecede denemediğiniz sürece birşey diyemiyorum malesef.istanbul soğuğunu biliyorsunuz bu aralar.geçen gece -8 lerdeydi düngece gene eksilerdeydi.siz diğer kullanıcıların kulanım şekillerini yapma lüksünüz yok.birkere kesinlikle3.fandan aşağıya inemezsiniz.inerseniz evin ısısıda iner.bırakın tişörtü kazak la oturursunuz.en az dereceniz 24 olmak zorunda.bakın zorunda diyorum.24 ila 26 arası derece belirleyin.şu klimayı 1 gün adam gibi çalıştırın sonra gene verim alamıyorsanız o zaman diğer seçenekleri düşünün

evt me herzaman müşterisinin arkasında olan bir firma.size bayi keşif sonucu bu klimayı önermiş ve yeterli gelemiyorsa bir üst yada iki üst modeli için değişim yapıyor.ücretli ücretsiz kısmını bilemem birşeyde diyemem.şuan cezanın sizemi kesileceği yoksa keşif ekibinemi kesileceği net değil.siz daha kullanım olayını aşamadınız.bu şelikde size gf71 de verseler gene sorun yaşarsınız.yanlış anlamayın beni gerçekler neyse onu yazıyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
@Cihan merhabalar siz sadece 22 m2 lik salon için istemiştiniz. Kapıların olmaması dezavantaj yaratıyor illaki kapı olmaması nedeniyle ısı kaybı oluşacaktır. 2 kere  Me  keşif team çağırdığınızı ve birinin Ef42 diğerininde Ef50 tavsiye ettiğini ve evin konumu şartlarını belirtmeniz nedeniyle, şahsımda sizler için en doğru ve mantıklı tercihin  Ef50  olacağını belirttim. Halada arkasındayım. Olaki siz Gf 60 önerdiler demiş olup Bende sizi Ef 50 nin yeterli geleceğine ikna etmiş olsam ben burda haksız durumuna düşerdim. Keşke o mesajlar silinmesi idi. Siz mesajlarınızda hatırlarsanız diğer yerler önemli değil salonda şort ve tişörtle dolaşmak istiyorum demiştiniz.

hocam siz rahat olun.durum bizlik değil zaten.ef50 oranın canını azçok okur ama arkadaş hep bir aceleyle gidiyor.ilk gün dedim acele giden ecele gider duvara tostladı :) sonrasında yapması gerekeni söyledim gene dinlemedi.bu durumda biz birşey yapamayız.gerekli uyarı ve yapması gerekenleri tekrardan söyledim.yapar yapmaz kendi bileceği birşey malesef..sonuçta bu tip kullanımında hangini verirse versinler sorunu yaşar.

ha ben ne dedim ilk mesajımda oranın harcı gf60 hattta o bile risk dedim değilmi dedim.işinizi sağlama bağlayın dedimmi dedim.dinledimi yok dinlemedi :)  sorun şuan için kendisi ve keşif ekibi arasında.biz doğruları yazdık dinlenmedik.halen birşekilde doğru yolu gösteriyoruz gene dinlenmiyoruz gibi.kusura bakmasın artık bizim yapacak birşeyimiz yok malesef.mesajı yazdığıyla çıktığı bir oldu arkadaşın. :) hatta peşinden yazdım hatırlarsan hocam cihan karedeşimiz çok aceleci galiba birkaç uyarı yapacaktım gitti vs die.sonrada bir geldi klimayı aldım :) sonuç olarak biz zan altında değiliz rahat olun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt