Klima Konumu

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
Merhabalar tavsiyeleriniz üzere Vestel Flora 18000'lik olan klimayı alıcam. Yalnız Klimayı salonumda nereye taktıracağımızı kestiremedik. Salonumuz 6x5 metre ölçülerinde salonun resmini paylaşacağım. Salonun üstünde terasın açık bölümü var ve gün boyu güneşe maruz kalıyor ve inanılmaz sıcak oluyor. Evde yalıtım sadece içten 5 cm strafor kaplı. dıştan herhangi bir yalıtım yok. 18 lik yeterli olur umarım. Gel gelelim konumuna dış üniteden korktugum için salonun camının önüne koydurtmak istemiyorum (niyeyse aşşağı düşer diye içimde bir korku oluyor.) sizler tabiki bu işleri iyi biliyorsunuz yanılıyorumdur muhtemelen.

klimaaaaa.jpg

Resimdeki kolono bağlatmak istiyorum iç uniteyi bu duvarın arkasında kolonun sol tarafında balkon var 5 metre uzunlugunda oraya taktırmak istiyorum. Acaba yanlış olurmu yada görüntüde bi çirkinlik. Farklı fikirlerede açığım. bu duvarın tam karşısında da aynı kolan ve boş duvar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar tavsiyeleriniz üzere Vestel Flora 18000'lik olan klimayı alıcam. Yalnız Klimayı salonumda nereye taktıracağımızı kestiremedik. Salonumuz 6x5 metre ölçülerinde salonun resmini paylaşacağım. Salonun üstünde terasın açık bölümü var ve gün boyu güneşe maruz kalıyor ve inanılmaz sıcak oluyor. Evde yalıtım sadece içten 5 cm strafor kaplı. dıştan herhangi bir yalıtım yok. 18 lik yeterli olur umarım. Gel gelelim konumuna dış üniteden korktugum için salonun camının önüne koydurtmak istemiyorum (niyeyse aşşağı düşer diye içimde bir korku oluyor.) sizler tabiki bu işleri iyi biliyorsunuz yanılıyorumdur muhtemelen.

klimaaaaa.jpg

Resimdeki kolono bağlatmak istiyorum iç uniteyi bu duvarın arkasında kolonun sol tarafında balkon var 5 metre uzunlugunda oraya taktırmak istiyorum. Acaba yanlış olurmu yada görüntüde bi çirkinlik. Farklı fikirlerede açığım. bu duvarın tam karşısında da aynı kolan ve boş duvar.

''Kolonun üstüne takmak istiyorum'' derken, O kolon klimadan dar olduğuna göre yanların boşta, açıkta kalmasını göze alıyorsunuz şeklinde mi düşünmeliyiz tam çözemedim :alala

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
''Kolonun üstüne takmak istiyorum'' derken, O kolon klimadan dar olduğuna göre yanların boşta, açıkta kalmasını göze alıyorsunuz şeklinde mi düşünmeliyiz tam çözemedim :alala

Bir arkadaşım böyle taktırmış ama onun oturma odası uzun oldugu için (evin ölü tarafında kalmış göze batmıyor. Ben de öyle olmasını istemem ama nereye taktıracagımıda bilmiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Fotografa Gore Kolonun Sol Tarafa Tugla Degıl mı

Eger Oyleyse Kolonun Uzerıne Montaj Yapılıp Tugla Kısmında Balkon Tarafına Cıkıs Yapılırsa Olur.

Pencereye Kadar Olan Olcusu Nedır.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bir arkadaşım böyle taktırmış ama onun oturma odası uzun oldugu için (evin ölü tarafında kalmış göze batmıyor. Ben de öyle olmasını istemem ama nereye taktıracagımıda bilmiyorum.

Bir taraftan görsellik için feragat ediliyor, Daha geöen hafta evimin arka odasına taktığım klimamda, odada boru görünmesin diye önce arka odaya çıktım, arka odadan balkona çıktım, balkonun da oturduğum odaya uzak olan köşeye taktım dış üniteyi.

Şu an oturma odamda gayet yağlı boya tablo gibi asılı duruyor klimam ancak arkasındaki odamıza (Biz orayı spor odası, giyinme odası vs diye kullanıyoruz zaten) baktığınızda 50cm civarında bir klima borusu geçtiğini görürsünüz :))

Ahmetin de sorma sebebi bu diye tahmin ediyorum :))

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
Kolon hariç her taraf tuğla. pencere kolon arası muhtemelen 130 yada 150 olması lazım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
En Mantıklısı Montaj Duvarı Ortalamaktır.

Hem Estetık Durur Hemde Koltukta Oturanlara Dogrudan Vurmaz.

Sızın Boru Arka Odaya Cıkacagı ıcın Boru Oda Icınde Gozukecektır. Bunu Hesaba Katmak Gerekır.

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
En Mantıklısı Montaj Duvarı Ortalamaktır.

Hem Estetık Durur Hemde Koltukta Oturanlara Dogrudan Vurmaz.

Sızın Boru Arka Odaya Cıkacagı ıcın Boru Oda Icınde Gozukecektır. Bunu Hesaba Katmak Gerekır.

klima-1.jpg

klima-2.jpg

En mantıklısı bizim için hangisi olur sizce tv nin üstüne mi yoksa tam karşısınamı.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,567
Tv ustunu montaj yapilirsa
1. Boruyu arka odadan gotureceksiniz daha estetik durur salon klimaniz
Arka odada boru gozukecektir.

2. Boru klimanin yanindan devam edip kolon yanından disari cikar. Kolonda cikinti nedeniyle cok cirkin durur

Kolon ustune montaj yapilirsa direk balkona cikarsiniz. Borunuz gizlemis olursunuz
Estetik durur
Pencere onundeki koltuk kanepe varsa oturanu rahatsiz eder.

E Çevrimdışı

Erkan

Yeni Üye
6 Ağu 2018
19
41
Tv ustunu montaj yapilirsa
1. Boruyu arka odadan gotureceksiniz daha estetik durur salon klimaniz
Arka odada boru gozukecektir.

2. Boru klimanin yanindan devam edip kolon yanından disari cikar. Kolonda cikinti nedeniyle cok cirkin durur

Kolon ustune montaj yapilirsa direk balkona cikarsiniz. Borunuz gizlemis olursunuz
Estetik durur
Pencere onundeki koltuk kanepe varsa oturanu rahatsiz eder.

klima-163b7c5e35bc7687a.jpg

peki hocam bu duvara assak boruyu duvar kenarından geçirip dış üniteyi camın altına koysak olurmu. bu koltukta oturanları rahatsız edermi. klimanın karşısında tv olucak . ve cam altına asmamızda bir sakınca varmı düşme gibi olumsuz yönleri. biliyorum biraz fazla oldu sorularım. ama servis gelmeden önce bunları göz önünde bulundurmak ve en iyi konuma koymak istiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt