Klima Elektrik Bağlantısı Nasıl Yapılır

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Arkadaşlar sıkça sorulan sorulardan birisidir.
Servis elektrik bağlantısını yapıyor mu.
Servis elektrik bağlama yetkisi olmadığı için bağlantıyı yapmayacaktır. Bazen aranizdaki diyalogun seyrine göre bağlantı yaptıkları olabiliyor.

Bağlantı yapılmadı diyelim peki ne yapacağız.
Ya ücreti karışıklığı elektrikçiye bağlattıracaksınız yada siz bağlayacaksınız.

Siz baglayacak olursanız hangisi
Faz, Nötr, Toprak oldugunu nasıl anlayacaksınız peki.

Bu videomuzda bunu anlatmaya çalıştık.
Kafanıza takilan tüm sorulari bu başlik altindan sorabilirsiniz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aradan elektrikçiyi çıkartmak için güzel konu olmuş. :) Ellerine sağlık.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kardeşim Ellerine sağlık. Bilinçlendirme videoları devam edecek. Bu tüm forum üyelerimiz için geçerlidir, herkes kendisince uygun gördüğü bilgilendirme videosunu paylaşabilri :ok

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32
24000 btu bir baymak klima için 3x2.5 bir hat yeterlimi ve birde sigorta ve kaç amper olması lazım

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
24000 btu bir baymak klima için 3x2.5 bir hat yeterlimi ve birde sigorta ve kaç amper olması lazım
Öncelikle bilgilendirme videosu için teşekkürler.
Soruya gelince söz konusu klima monofaze görünüyor, bkz: teknik veri tablosu;

Yukarıdaki bilgilendirme videosu ile birlikte tabloda 3x2.5 mm kablo tavsiye edilmiş. Sıcak ve soğuk akım gereksinimleri de 8.9 ve 10 A görünüyor. C serisi olacak şekilde 12-14-16 A C serisi bir sigorta ile 3x2.5 mm (mümkünse bakır mono filament) kablo kullanılarak montaj mümkündür gibi görünüyor. (Ustalar bir hatamız varsa düzeltir diye rahatça konuşuyorum ama. :) )

A Çevrimdışı

Ali kaya

Yeni Üye
17 Eki 2022
10
32

Yukarıdaki bilgilendirme videosu ile birlikte tabloda 3x2.5 mm kablo tavsiye edilmiş. Sıcak ve soğuk akım gereksinimleri de 8.9 ve 10 A görünüyor. C serisi olacak şekilde 12-14-16 A C serisi bir sigorta ile 3x2.5 mm (mümkünse bakır mono filament) kablo kullanılarak montaj mümkündür gibi görünüyor. (Ustalar bir hatamız varsa düzeltir diye rahatça konuşuyorum ama. :) )

Yukarıdaki bilgilendirme videosu ile birlikte tabloda 3x2.5 mm kablo tavsiye edilmiş. Sıcak ve soğuk akım gereksinimleri de 8.9 ve 10 A görünüyor. C serisi olacak şekilde 12-14-16 A C serisi bir sigorta ile 3x2.5 mm (mümkünse bakır mono filament) kablo kullanılarak montaj mümkündür gibi

Bilgi için teşekkürler elektrik bölümü mezunu olmama rağmen harici klima hattı hiç çekmedim proje üzerinde yazana uyarak devam ederdim ama yaklaşık 9 senedir mesleğimi yapmıyorum bir rica üzerine yapacağım bir iş olduğu için doğrusunu yapmak bunun için de bildiğimiz doğru olduğunu bu işi daha bilen ve sürekli yapan birinden teyit etmek istedim. Verdiğiniz bilgi ve ayırdığınız zaman için tekrardan teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri