Klima dış ünite sıcaklık çalışma aralığı

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141
Aklıma takılan bir soruda dış ünitenin çalışma aralığı mesela me klima teknik verisinde dış ortam 46 dereceye kadar soğutur yazılmış şimdi bunu nasıl anlamalıyım dışarısı 45-46 dereceye geldiğinde artık klimanın tamamen iş görmeyeceği anlamına mı geliyor yoksa verimi ve performansı bu dereceden sonra çok kötüleşeceği anlamına mı, bir de hep şunu fark ediyorum 2-3 liralık klima teknik verileri neredeyse üst seviye üreticilerden daha iyi oluyor mesela gree 54 dereceye kadar demiş bu fark nereden kaynaklanıyor, mitsubishi, toshiba, daikin bu konuda nasıl geri kalır ki.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730
Cvp: Klima dış ünite sıcaklık çalışma aralığı

t.hata kardesim teknik detayda verilen disortam sicakligi verisi
Verimli Calisabilecegi siniri belirtir

50 -60 derece gene calisir
Amasi var
Verimliligi ne olur
Bu degerlere varsa eurovent sertifikasi
Eurovent sitesinde performan egrisine bakilir

Bildigim kadariyla gree klimalarin
Eurovent sertifikasi yok

Salla babam salla bir sertifikasyonun yoksa
onaylatmadiktan sonra 100 derecede sogutur yaz ustune

Peki ispat ???

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
Aklıma takılan bir soruda dış ünitenin çalışma aralığı mesela me klima teknik verisinde dış ortam 46 dereceye kadar soğutur yazılmış şimdi bunu nasıl anlamalıyım dışarısı 45-46 dereceye geldiğinde artık klimanın tamamen iş görmeyeceği anlamına mı geliyor yoksa verimi ve performansı bu dereceden sonra çok kötüleşeceği anlamına mı, bir de hep şunu fark ediyorum 2-3 liralık klima teknik verileri neredeyse üst seviye üreticilerden daha iyi oluyor mesela gree 54 dereceye kadar demiş bu fark nereden kaynaklanıyor, mitsubishi, toshiba, daikin bu konuda nasıl geri kalır ki.

ben bunu herzaman söylerim me nin daikinin bu kadar teknolojis yokmu diye. 

ama milleti gaza getiren kenef kişilikler hem derler kalitesi klimalr daha cafcaflı ürün üretir değerleri yüksek gösterir ama iki gün sonrada bu yalanlarla yakayı ele verirler. 

bakın kardeşim haielerde bu değer 43 sanırım 43te olsa soğutur ben onuda bir mühendise sordum. değerlerdede çok bir değişim olmaz ama haier zaten dandirik bir marka. başka sorunları var. gree önce bir tıslayıp fıslamyı sensör sorunlarını düzeltsin sonra 54 dereceyi konuşuruz. 

zamanıdnada vestel bir seri çıkartmıştı buzzz serisi 50 derecede soğutuyormuşmuş eski bir arkadaş vardı dhde cumhur bey dediki utandmadan bu arabanın direksiyonu var diye milleti kandıyorlar demişti yani direksiyonsuz araba olurmu hiç..

geçsinler 54 dereceyi tropikal kompresörlerin bile şistiğini gördüm ben. bu gree yoksa tropikal kompresörlü
müymüş acaba demek lazım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,730

@t.taha kardesım

modernklımanın sıtesın alıntı yapıyorum

mıdea blanc 12lık

-7 dısortamda  2,4kw  = 8188btu

Mıdea Mıssıon 12lık

-7 dısortamda 2,6kw = 8871btu

burdan kısaca ozet su

aynı dıs ortamda aynı marka 2 farklı modelde 700btu fark olusmakta

bu fark - derece dahada dustukce dahada fazla olacaktır

ıste burda klımanın kalıtesı ortaya cıkmakta

ornek vermek gerekırse

-10 derece dısortam ME SF35 yanı 12lik  2,9kw = 9894btu enerjı uretır

3 derece daha soguk olmasına ragmen yaklasık 1100btu daha randımanlı calısmakta umarım anlatabılmısımdır

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

Sota' Alıntı:
@t.taha kardesım

modernklımanın sıtesın alıntı yapıyorum

mıdea blanc 12lık

-7 dısortamda  2,4kw  = 8188btu

Mıdea Mıssıon 12lık

-7 dısortamda 2,6kw = 8871btu

burdan kısaca ozet su

aynı dıs ortamda aynı marka 2 farklı modelde 700btu fark olusmakta

bu fark - derece dahada dustukce dahada fazla olacaktır

ıste burda klımanın kalıtesı ortaya cıkmakta

ornek vermek gerekırse

-10 derece dısortam ME SF35 yanı 12lik  2,9kw = 9894btu enerjı uretır

3 derece daha soguk olmasına ragmen yaklasık 1100btu daha randımanlı calısmakta umarım anlatabılmısımdır
Gayet açıklıyıcı size ve 9köy hocama teşekkür ediyorum, zaten böyle bir şeye ihtimal vermiyordum çünkü kağıt üzerindeki veriler pratikte çoğu zaman işlemeyebiliyor, önemli olan ürünün kalitesi gerisi faso fiso çünkü bir sürü parametre var bunları broşüre geçiremezsin, bir de bu verilerin bağımsız kuruluşlar gözetmeksizin yazılmış olduğunu öğrendim ya artık benim gözümde hiç bir değeri de kalmadı, iyi yanı ben klima 46 derecedeyken kapanır herhalde diyordum ki bunun daha çok test edilip referans alınan aralık olduğunu öğrendim aydınlandım gerçekten tekrardan ayırdığınız zaman iyi niyetiniz için teşekkür ediyorum.

Geri
Üst Alt