Klima borusu yalıtımı

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Merhabalar, öncelikle herkese iyi bayramlar. Konuyu doğru yere mi açtım yada bu konuda konuşuldu mu bilmiyorum ama cevaplarsanız sevinirim.
Yeni bağlanan klimamın borusu mecburiyetten başka bir odadan yaklaşık 6mt. uzunlukta geçiyor. Çok sıcak havalarda boru terleme yapıyor. Terleme yapmamsı için boruya ısı izolasyonu yapmak istiyorum. Bu konuda tavsiye edebileceğiniz yöntem var mıdır?
Denemek için bu üründen aldım, sadece bu yeterli midir? Bu ürünü keserek boruya geçireceğim için bunu açıklık olmayacak şekilde bantlamam gerekli. Bunun için kullanmam gereken özel bir bant var mıdır?

Sota Sota A Adem Helvacı

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Çok ince yalıtım izole borusu kullanılırsa yada bant aşırı sıkı sarılırsa terleme yapabiliyor.

Klima malzemesi satan yerlerden kalın izole boru, Dekoratif sargi-bandı temin edebilirdiniz
Kalın izole boru bu aldığımdan farklı mıdır yoksa bu aldığım da iş görür mü?
Bu arada ben kurulumu yapan servisin yaptığı izolasyonun üstüne direk bu dediğimi yapacağım sorun olmaz değil mi?

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Foto varsa yükleyin bakalım.
Sorun teskil etmez.

IMG_20200802_140405.jpg
IMG_20200802_140322.jpg

Fotoğraf ta anlaşılıyor mu biliyorum damlacıklar, bu şu anki hali bunun üstüne diğer fotoğraftaki polietilen izole boru kılıfını geçirip bantlamayı düşünüyorum.

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Sığıyor çekim açısından küçük çıkmış, koçtaş tan aldım da dekoratif bant yoktu, böyle bir sıkıntı olmaz derseniz bayramdan sonra bakacağım artık.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sığıyor çekim açısından küçük çıkmış, koçtaş tan aldım da dekoratif bant yoktu, böyle bir sıkıntı olmaz derseniz bayramdan sonra bakacağım artık.
bana sorarsan komple aç hocam , büyük ihtimalle gidiş ve dönüş hattı birbirine yakın temas ediyor ve yoğuşma oluyor.İki hattı da ayrı ayrı izole geç üstünden ,çok sıkmadan sargı ile sar gitsin.İstersen kablo kanalı ile de gizleyebilirsin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
bana sorarsan komple aç hocam , büyük ihtimalle gidiş ve dönüş hattı birbirine yakın temas ediyor ve yoğuşma oluyor.İki hattı da ayrı ayrı izole geç üstünden ,çok sıkmadan sargı ile sar gitsin.İstersen kablo kanalı ile de gizleyebilirsin.
Mevcut izolasyonun üzerine yeni izalasyonu geçirdiğinde nem olan bağını ekstradan keseceği için yoğuşma olmayacaktır.

Komple izalasyonu yenilerim elimden gelir derse eyvallah.

T Çevrimdışı

timargilli 

Yeni Üye
3 Nis 2020
46
36
Teşekkür ederim cevaplarınız için komple yenilemek benim için zor olacaktır, en iyisi üstüne bir izolasyon daha yapmak sanırım.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,101
43
Klima borularının kendi kılıfı var üzerine bantta sarılıyor ek olarak bizde üstüne resimdeki gibi yalıtım yapsak bir faydası veya zararı olur mu?

images-1db9557c79bdfc888.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt