Kişisel Verilerin Silinmesini İsteme

A Çevrimdışı

aliytrklkmz

Yeni Üye
26 Ağu 2021
25
Bir forum sayfasında üyeliğimi kapatma (burası değil :) ) gibi bir seçenek yok. Fakat ben buradaki tüm verilerimin (doğum tarihi, adım , soyadım vb.) silinmesini istiyorum. Bunları ona bildirme şansım var mı bu verilerimi silme zorunlulukları var mı? Yönetmeliği okuduğumda böyle bir hakkım olduğunu çıkarıyorum ama bazı yerlerde böyle bir hakkım olmadığı yazılmış. Doğrusu nedir? Bir de böyle bir hakkım varsa bu isteğimi kaç gün içinde yerine getirip tüm verilerimi silmek zorundalar?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Merhaba kişisel verilerinizi sildirmek sizin en doğal,kanuni halkınız.

Forum yazılımlarında varsayılan olarak
üye silme özelliği bulunmuyor varsada
kapatılır çünkü geri dönüşü yoktur.

kullandığımız yazılımda böyle bir seçenek yok
kullanıcı talep eder bende sonuçlarını söylerim kabul ederse
Mesajınızda bahsettiginiz kişisel veriler.

foruma açılan konular ve atılan mesajlar hariç sistemden kaldırılır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Adalet olsa ülkede bağımsız yargı olsa kimse kişisel veri sildirmekle uğraşmaz gerek kalmaz
Bir kişinin iki dudağına bakıyor işler böyle olunca herkes panikliyor korkuyor tedirgin oluyor
Milleti susturdular herkesin ağızında susturucu var dün bi facebook'a girdim birisi lozan dan başlamıış
İç savaş vs dış güçler dış mihraplar gidiyor böyle ortaya zarf atıyor bu görüşe karşıt olanlar başladı yazmaya
5 dk sonra baktım karşıt görüş yazanlara cevap cimere şikayet edildiniz hem güldüm hemde sinirlendim
Arkadaş ne cimeri kardeşim saçma sapan bir görüş atmışsın ortaya doğrusunu yazana cimere şikayet edildiniz .

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,242
62
Maalesef ülkemizde hiç bir kuruma,kişiye güven kalmadı.Bu yüzden üye veya abone olduğumuz site,forum,kurum v.s. den ayrıldığımızda,üyeliğimizi,aboneliğimizi sonlandırdığımızda tüm bilgilerimizin otomatikman silinmesi lazım.Çünkü daha sonra hiç olmadık yerlerden,kişilerden uygunsuz zamanlarda telefon,mesaj geliyor,rahatsız ediyor.

A Çevrimdışı

aliytrklkmz

Yeni Üye
26 Ağu 2021
25
Merhaba kişisel verilerinizi sildirmek sizin en doğal,kanuni halkınız.

Forum yazılımlarında varsayılan olarak
üye silme özelliği bulunmuyor varsada
kapatılır çünkü geri dönüşü yoktur.

kullandığımız yazılımda böyle bir seçenek yok
kullanıcı talep eder bende sonuçlarını söylerim kabul ederse
Mesajınızda bahsettiginiz kişisel veriler.

foruma açılan konular ve atılan mesajlar hariç sistemden kaldırılır.
Çok teşekkür ederim. Bahsettiğim sitenin iletişim kısmından ulaştım bakalım onlar da sizin kadar ilgili davranacak mı? Eğer geri dönüş yapmazlarsa veya silmeyi kabul etmezlerse yapabileceğim bir şey var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt