Kırık Laptop Arka Kapak Tamiri

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Selam Arkadaşlar Elimde Samsung Marka NP300E5X Modelli Laptop Bilgisayar Mevcut Bunun Arka panel Kapağı Tam Menteşe Yerlerinden Kırılmış teraspy teraspy Emmi ikiz Tüp Kullan Dedide İnternette Baktım Bayağı Pahalıymış Yapıştırıcılar Ya Ben bunu Nasıl Değiştirmeden Tamir Ederim Daha Önceden Buna Benzer Bir Vaka olmuştu bilgisayarcı bir arkadaş silikonla yapıştırmıştı ürün resimlerini yüklüyorum Tavsiyeleriniz nelerdir Bütçem kısıtlı ya en uygun şekilde bu işi kapatmak istiyorum.

WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.32.15.jpg
WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.32.19.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Fotolara baktım da, durum vahim. Onun ancak yenisini takarak halledebilirsin gibi geliyor bana.
Kalan parçaları mevcut mu? Yoksa çöpe gitti mi çoktan? (Kırılan yerler)
Yook kırılan yerler menteşenin üzerinde dostum dur bi foto çekeyim :hihi :hihi :hihi

WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.48.12.jpg
WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.48.08.jpg
WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.48.04.jpg
WhatsApp-Image-2020-01-10-at-10.47.57.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Samsung yazan kapak takılamıyor yani, doğru mu anladım?
Ya yeni sağlam kapak bulacaksın ya da benim gibi vida somun atacaksın.
Aynen öyle kardeşim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bende de Toshiba var bir adet ekran arka kapağı kırıldı vida yerlerinden, vida ve somun attım.
Kozmetik önemli olmadığı için böyle yaptım.
Eskisinden sağlam oldu. Okula bile götürüyorum öyle. :hihi

IMG_20200110_114037.jpg
IMG_20200110_114101.jpg
Türk Olmak Böyle bişey herşeye çare buluruz dostum aynen eskisinden sağlam olmuş ama bende kapağı kaçırmak istemiyorum gitti gidiyorda var neyse bakalım ne olacak muhtemel olarak onu alacam yapacak bişey yok :hihi

Bende de Toshiba var bir adet ekran arka kapağı kırıldı vida yerlerinden, vida ve somun attım.
Kozmetik önemli olmadığı için böyle yaptım.
Eskisinden sağlam oldu. Okula bile götürüyorum öyle. :hihi

IMG_20200110_114037.jpg
IMG_20200110_114101.jpg
Seninkinde durum iyi görünüyor tek yerden olsa neyse benimkinde parçalar tamamen ayrı yerine oturtmayı denedim oturmadı karşılamıyor diğer parçalar kayıp illa boşluk kalıyor ordan ileride satarsam fiyatından bayağı düşer.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynen öyle kardeşim.

Türk Olmak Böyle bişey herşeye çare buluruz dostum aynen eskisinden sağlam olmuş ama bende kapağı kaçırmak istemiyorum gitti gidiyorda var neyse bakalım ne olacak muhtemel olarak onu alacam yapacak bişey yok :hihi

Seninkinde durum iyi görünüyor tek yerden olsa neyse benimkinde parçalar tamamen ayrı yerine oturtmayı denedim oturmadı karşılamıyor diğer parçalar kayıp illa boşluk kalıyor ordan ileride satarsam fiyatından bayağı düşer.

Ben orjinal kapağı aradım, bir tanesinde vida delikleri tutmadı, öbürü yüksek fiyat çekti.
O yüzden böyle bir çözüm ürettim. i3-4005U işlemcisi var, günümüz hurdası gibi bir şey işte. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış Yenisini Sipariş verdim dostum umut yok bundan Satıcıya havale ettim parayı 80 Tl ye geldi.

Önce bir satıcı ile görüşsseydin, model np300 ama vida yerleri bile farklı olabilir.
Bire bir teyit etmende yarar vardı.

Aynı modelin bile farklı revizyonları oluyor yani. Dışı aynı ama içi farklı. Anlatabildim mi? :hihi

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Önce bir satıcı ile görüşsseydin, model np300 ama vida yerleri bile farklı olabilir.
Bire bir teyit etmende yarar vardı.

Aynı modelin bile farklı revizyonları oluyor yani. Dışı aynı ama içi farklı. Anlatabildim mi? :hihi
Görüştüm Dostum Slim Panel Değil Bendeki Slim Değil Diye Uyar Dedi Normal Panel Bendeki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt