Kia picanto 1.1 lx 2008 model

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Normalde japon arabalarından şaşmam, şuan işe gidip gelmek, market vs bisiklet biner gibi binmek adına bir Picanto almayı düşünüyorum hatta pazarlığı yaptım caymazsam yarın alacağım. Aranızda bu araçtan kullanan varmı, yorumu nedir? Genelde sorunsuz bir araç olarak görünüyor.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Ben bu aracı yıllar önce detaylı araştırmış ve test sürüşü yapmıştım. Fakat tercihimi başka bir araçtan yana kullanmıştım. Eski bilgilerimi aktarayım:
İhtiyaçlarına uygun bir araç bulmuşsun. Şehir içi kullanımı için ideal, akarı kokarı fazla olmayan bir araç.
Motor hacminin düşük olması, az yaktığı anlamına gelmesin. Bunu bilerek al. Motoru tembel olmakla birlikte yüklü olmadan kullanımlarda hafif bir araç olmasından dolayı şehir içi yeterli.
Bu kasanın piyasada çok fazla kurumsal bir şirketten çıkma olanları var. (Tütün mamulleri dağıtımı yapan bir firma idi. Hatta çift renkli oluyor; beyaz+mavi.) Şirket aracı olmasının avantajları ve dezavantajları var: Araçları bakımlı ve kusurları olursa çözülmüş oluyor fakat malum; şirket araçları kullananlar, kendi araçlarını kullanır gibi kullanıyor mu? Neyse şirketten çıktıktan sonra o zamandan bu zamana çok zaman geçti; el değiştirmiştir zaten. Fazla detaya girmeyelim.
Donanımı pek olmayan düz bir araç. Atmosferik motorlu, donanımsız araçlar uzun vaadede masraf,arıza...vs çıkartma açısından daha risksizdir. Bu sebeple aracı gösterdiğinde almanı engelleyecek bir sıkıntısı yok, araç da içine sindiyse alınabilir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Ise gidip gelme amaçlı baktım 1.0 daihatsu coure 2008 model araç ile bunun arasında kaldım. Daihatsu 3 silindir. Tej derdim bir süre idare etsin ise gidip gelirken ve az yaksın ve yolda bırakmasın ?sonra değiştireceğim 1000 euroluk arabadan pek beklentim yok sadece yolda bırakmasın, sıkıntılı bir araç olmasın.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,622
Ise gidip gelme amaçlı baktım 1.0 daihatsu coure 2008 model araç ile bunun arasında kaldım. Daihatsu 3 silindir. Tej derdim bir süre idare etsin ise gidip gelirken ve az yaksın ve yolda bırakmasın ?sonra değiştireceğim 1000 euroluk arabadan pek beklentim yok sadece yolda bırakmasın, sıkıntılı bir araç olmasın.
Expertize götür derim.
Şirket aracı çıkması yüksek ihtimal bence.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Ben olsam picanto falan bakmazdım o niyetle

Smart Fortwo bakın illa küçük araç olacaksa

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43

Bana 2 3 ay idare etsin sonrası Toyota chr hybride düşünüyorum. Maksadım yolda bırakmasın

Sunu buldum mu 700 euro gel al dedi
Screenshot_2022-01-21-14-17-33-856_nl.marktplaats.android.jpg

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Hollanda'da olduğunu baştan söylese. Bizim ülkemizdeki sıfır ve 2.el otomobil arz/talep dengesi, Avrupa ülkeleri gibi değildir. Mesela Almanya'da 10 yaşındaki araca kullanım ömrünü doldurdu gözüyle bakarlar. Fakat bizim ülkemizde 10 yaşındaki araç hayatının baharındadır. Görüp geçireceği çok günler vardır.
Siz Picanto almak üzere olduğunuz için farklı araç önerip kafanızı karıştırmak istemedim; sadece Picanto hakkında yorum yaptım.
Ama o sınıfta, yaklaşık o değerlerde alternatif araç istiyorsan yardımcı olmaya çalışırım.
Not: Motor hacminin çok düşük olması veya 4 silindir yerine 3 silindirli olması, daha az yakıt tüketeceği anlamına gelmemektedir.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Hollanda'da olduğunu baştan söylese. Bizim ülkemizdeki sıfır ve 2.el otomobil arz/talep dengesi, Avrupa ülkeleri gibi değildir. Mesela Almanya'da 10 yaşındaki araca kullanım ömrünü doldurdu gözüyle bakarlar. Fakat bizim ülkemizde 10 yaşındaki araç hayatının baharındadır. Görüp geçireceği çok günler vardır.
Siz Picanto almak üzere olduğunuz için farklı araç önerip kafanızı karıştırmak istemedim; sadece Picanto hakkında yorum yaptım.
Ama o sınıfta, yaklaşık o değerlerde alternatif araç istiyorsan yardımcı olmaya çalışırım.
Not: Motor hacminin çok düşük olması veya 4 silindir yerine 3 silindirli olması, daha az yakıt tüketeceği anlamına gelmemektedir.
Kesinlikle küçük motor az tüketim değildir , dizel yada lpg li alınca vergi coşuyor. Uzun süredir çalışmadım. Şimdi ise başlayacağım yakında eşimde çalışacak o zamana kadar idareten alacağım ama yolda kalmak en nefret ettiğim şey? Smart 700 euro riske alıp 3 4 ay kullanıp at gitsin diyorum. Yarin şeytana uyup alabilirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt