Kesintisiz güç kaynağı(ups)tavsiyesi

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Şunun için dedim, şebeke kesildiğinde otomatik olarak devreye girmesi için.
Bir de aküleri otomatik olarak şarj etmesi için.

Uzatma kablosu kullanırsanız direnç artacağı için kullanım süresi düşecektir.
Bence şöyle yapın, modem için bir tane UPS alın & telefon için de 20.000 mAh'lik bir powerbank alın. (Xiaomi, Spigen gibi.) :bilmiyom
Valla iyice kafam karisti.bu söylediginiz online ups icin degilmiydi.sanirim alip kullanmadan nasil birsey olduğunu tam anlayamatacağim
Telefon icin Powerbank önceden beri düşünuyordum lakin bunu ögrenince ayri ayri para vermek istemedim.birde bu cihazla telefonda hizli şarj olur mu?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

B beyzabetül Kardeşim şimdi UPS in sürekli olarak prizde kalması gerekiyor upsi prize taktınmı otomatik olarak çalışır zaten ama onun ayarı var onu online moduna alacaksın arkasındada en fazla genelde 2 adet priz yeri olur ordan besleme yapacaksın.Modemini korumak içinse ADLS hattından gelen kablonun bir ucunu IN yazan Porta takacaksın out yazan yerdende Çıkış Alacaksın OUT tan çıkan kabloyu Modemin ADLS Portuna takacaksın ihtiyacın olarak bir adet ADLS kablo 2 adet swiç ve çakma pensesi lazım ben bilmiyorum dersen bilgisayarcıdan elektronikçilerden alabilirsin.Bu şekilde Dalgalanmalara karşı modemini güvenceye almış olursun.

Gelelim Seyar işine UPS sin arkasından seyar çekersen metrelerce Direnç artar e buda umutun dediği gibi besleme süresini azaltırsın şöyle bir algı var sağda solda işte 5 dk 10 dk besler 5 dk 10 dk hiçbir UPS besleme yapmaz hangi akü 5 dk 10 dk çalışır ? Besleme süresi tamamiyle sana kalmış Akımı yüksek çeken Cihaz bağlarsan Besleme süresi kısalır

UPS e sakın ola Isıtıcı Soğutucu Cihazlar bağlama Peki ne model alacam diye aklına sorular geliyor şuanda en uygun burda gibi görünüyor bu cihaz çok güzel çok tavsiye ederim eğerki içindeki aküler yetmese bütçen varsa akü al besleme süren daha çok uzar Firma Cihazın Arkasında Ek akü takman için Yer açmış bence bu cihazla birlikte 2 adette akü al saatlerce kullarsın zaten elektrik gittiği zaman internet çalışmaz sanırım bizim burda modem çalışıyor ama ADLS hattı kesiliyor sizin ordaki bölge nasıl bilmiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

52-makelsan-online-ups-kgk-uninterruptible-power-supplies-kesintisiz-guc-kaynagi-powerpack-se-serisi-1-kva.png
Tel Modem Fax yazan yerde modemin için veya bilgisayarın için koruma sağlarsın arkadaki OUTPUT SOCKET yerde de çıkış yani cihazlarını beslemek için elektrik alacaksın.INPUT Yazan yerde ise Bilgisayarlarda çıkan PSU kablosu Çıkıyor oraya o kabloyu takıp 220 Volt Prize takacaksın:ok
Kullanmak istedigim elektronik cihazlarin güç kablolarini ornégin modemin fişini bu cihaza taktigi da modem calismaz mi.şimdiye kadar akü falanda kullamadim.online olmasina da gerek yok

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri