Kenwood kmm103 ototeyp service ses cikis arızası

E Çevrimdışı

EminFirtina

Yasaklı Üye
7 Ocak 2018
47
Kenwood kmm103 usb teybim, >

ilk başlarda ara sıra kabloları kontrol edin ( wire connectet ) diye uyarı veriyordu, geri çalışıyordu.

şimdi ise protect send service uyarısı veriyor, ve işlem yapmıyor.

ses çıkışlarını boşa aldım düzelmedi,
ses çıkışının kullanmadığım hoparlör eksi çıkışı, gnd ile kısa devre gözüküyor, çıkışı komple söktüm, yine uyarı devam ediyor.

Çıkışın ismi J C V 8034 ,,, üzerinde çıkış olmayıncada bu uyarıyı verebilir dediler, arada kaldım.

bu teybin yenisi 300-400 arası,

entegrenin datashetine baktım, tda7850 ile aynımı görünüyor, öyle teybe bağlamadan teybi çıkış varmış gibi nasıl kandırabilirim.

malzemeciye bıraktım, firmalara yenisini soracak çıkışın, 40-50 tl yi geçerse, yeni başka bir teyp 140-150 tl,

Entegrede hsd ucu var, bu uç entegre saglamken teybe ne komut gönderiyor ??? ise , bunu ben saglarsam teyp calisabilir.
Diğer entegrelerde diagnostic ucu var, benzer bir uç mu bu ???

hayırlı günler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Datasheet'e bakmadım ama HSD ucu dediğiniz şey Stand-by gibi bir işlev için olmasın?
Ayrıca etrafındaki pasif bileşenleri ölçtünüz mü? Entegreye veya transistörlere gelen değerler olması gerektiği gibi mi?

E Çevrimdışı

EminFirtina

Yasaklı Üye
7 Ocak 2018
47
Protect send service uyarısı:
Aşağıdaki kanalda güzel bir anlatım var,bizde arkadaşın teybi böyle yapmıştık :)

Teşekkür ederim, sağolun arkadaşlar.

Teybim, videodaki ikinci kombinasyon yöntemi ile açıldı,
> 3 ve 6 tuşuna basılı tutarak , enerjiyi verdim,
> DC err , yazısı çıktı,
> sonra 1 e bastım, sonra 2 ye bastım, dc 0, yazdı,
> fişi çektim, verdim ceyranı,, ve teyp açıldı.
> içinin tozunu aldım,, kafasını tuş takımlarını söktüm, iyicene temizledim, topladım.
Ses çıkış dumumu beklemede, olmaz ise elimde tda7377 devresi var, onu teybin içine front çıkışlara bağlamam yetiyor, arka hoparlörler anfiye bağlı,
elimde kafası olmayan teybe usb modül takıp usb anfi olarak kullandığım 4 çıkışlı başka teyp daha var, çıkışı bunun pinleri ile aynı ise onuda takabilirim,
veya teybin front ve rear rca dan ayrı kablo çekip, şu anda anfiye usb modül bağlı,,, yok olmaz ama anfinin arka çıkışına woofer bağlı,
Neyse arkadaşlar,, tekrardan çok sağolun Teşekkürler,
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Datasheet'e bakmadım ama HSD ucu dediğiniz şey Stand-by gibi bir işlev için olmasın?
Ayrıca etrafındaki pasif bileşenleri ölçtünüz mü? Entegreye veya transistörlere gelen değerler olması gerektiği gibi mi?
Sağolun Teşekkürler, teyp videodaki ikinci kombinasyon ile açıldı

Mute ve stby uçları ayrı olarak var, demekki bozulunca entegrenin arıza uyarı çıkışından üniteye sinyal gitti, ünite kendini korumaya aldı,
aynı benzer durum, tda7377/7375 de var, ben o uca bilerek led bağlıyordum, sesi sona yakın açınca vumetre gibi yanıyordu led, fişi çekincede voltaj düştüğü için anlık yanıp sönüyordu, hiç ellemeden tek ledli vumetre işte,, tabiki olası arıza durumunda devamlı yanacaktır,
> jcv8034 ün datasheeti >

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Teşekkür ederim, sağolun arkadaşlar.

Teybim, videodaki ikinci kombinasyon yöntemi ile açıldı,
> 3 ve 6 tuşuna basılı tutarak , enerjiyi verdim,
> DC err , yazısı çıktı,
> sonra 1 e bastım, sonra 2 ye bastım, dc 0, yazdı,
> fişi çektim, verdim ceyranı,, ve teyp açıldı.
> içinin tozunu aldım,, kafasını tuş takımlarını söktüm, iyicene temizledim, topladım.
Güle güle kullan :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri