Kentsel dönüşüme giren binamıza nasıl fiber altyapı çektirmek istiyorum

T Çevrimdışı

Tariko

Yeni Üye
11 Ağu 2021
2
28
Merhabalar. Öncelikle altyapı için süperonline ile görüştüğümde bir ekip geldi. Ancak henüz yer altına beton bloklar bile döşenmemişti. Alt yapı calısmanız bitince bana haber ver ekibi göndereyim bağlasınlar dedi biri. Yaklaşık iki hafta sonra kamyonetle kabloyu döşeyecek elemanlar geldi ancak henüz altyapı yapılmadı dedim. Binadaki internet panosuna baktı tabi kii o pano şu an boş duruyor. Buraya telefon bağlantısı yapılmamış dedi. Turk telekomla görüşmen lazım dediler. Malesef inşaatımız yaklasık 3 yıldır bitmedi borçlandık ama şu anda sona yaklaştırk ancak ailem hala altyapıdan önce başka şeylere öncelik vermekte direniyor. Şimdi benim sizlere sorum;

Yanımızdaki binanın araç park yerinde ve zemine döşenmiş minik bir süperonline kutusu gördüm. Zaten gelen ekiplerde direkt olarak ona baktılar ve bana dedilerki buradanmı cekelim yoksa diğer taraftan mı? diye sordular bende diğer taraf dedim çünkü alt yapıya yakın olur diye. Ben altyapımızın halen daha bir kaç ay uzayacagını düşünüyorum. Sizce altyapı döşeninceye kadar toprak üstünden geçen bir kablo bağlanamaz mı?

Telefon hattı ile internetin ilgisi nedir?

Eğer turk telekoma ulaşmam gerekiyor ise binaya direkt fiber çektirebilirmiyim?

Yan binanın yol üstünde bize cok yakın turksat panosu var muhtemelen internet panosu. Onlarada alt yapı başvurusu yapmayı düşünüyorum ancak iskan almak için illaki turk telekomun altyapısına mı ihtiyacım var?

Yaşadığım il/ilçe Antalya Muratpaşa
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ek olarak dairelerimiz boş. Yani imza toplama durumu yok ki zaten iskan almak için telekom vizesi diye birşey istiyorlarmış.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
İşin yasal tarafını bilmem de, Superonline zaten fiber kablo döşüyor benim bildiğim.
Yakındaki kutudan da çekseniz fark etmez muhtemelen.
Fiber kablo bakır gibi değil, mesafe meselesi onu etkilemez.
Tabi altyapıda yavaşlamaya sebep olur mu hiç bilmiyorum.

Beton bloktan kastınız nedir? Bahçe betonu, kaldırım falan mı?

Sota Sota A Adem Helvacı

T Çevrimdışı

Tariko

Yeni Üye
11 Ağu 2021
2
28
İşin yasal tarafını bilmem de, Superonline zaten fiber kablo döşüyor benim bildiğim.
Yakındaki kutudan da çekseniz fark etmez muhtemelen.
Fiber kablo bakır gibi değil, mesafe meselesi onu etkilemez.
Tabi altyapıda yavaşlamaya sebep olur mu hiç bilmiyorum.

Beton bloktan kastınız nedir? Bahçe betonu, kaldırım falan mı?

Sota Sota A Adem Helvacı
Merak ettiğim aynı zamanda korktuğum şey var. Eğer turk telekom altyapısı gerekiyor ise yani iskan için turk telekom alt yapısı şart ise eğer, bakır döşemelerinden korkuyorum bu yüzden başka firmalara yöneliyorum. Ama şu an anladım ki bizim binamız en az 4-5 ay daha sürecek. Ek olarak başvuru yaptığımız da ise bir iki hafta içinde değilde bir kaç ay sonra döşemeye geleceklerini düşünüyorum. O yüzden şu an kullandığım süperbox'ın tahattüdü bitti ve vodafona redbox'a geçiş yapacağım tabi onlarda 24 ay tahattüt yapıyor. Bir kaç ay sonra cayma bedeline mahkum kalıcam.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
genelde port sıkıntısı oluyor ve alt yapı ttelekomun ve genelde iskan alınmadan bir çok şey için izin verilmiyor yeni binaların bir çoğuna fiber bağlıyorlar ama alt yapı uygun değilse bağlanamıyor ve binadaki çoğunluğa bakılıyor diye biliyorum birde müteahite bağlı başvuruyu onlar yaparsa fiber altyapıyı çekiyorlar sanırım ben kaç kez gittim fiber istiyorum diye sizin zaten fiberden daha iyi hızınız deyip bağlamadılar ama sokakta yeni yapılan birkaç binaya bağladılar .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Merak ettiğim aynı zamanda korktuğum şey var. Eğer turk telekom altyapısı gerekiyor ise yani iskan için turk telekom alt yapısı şart ise eğer, bakır döşemelerinden korkuyorum bu yüzden başka firmalara yöneliyorum. Ama şu an anladım ki bizim binamız en az 4-5 ay daha sürecek. Ek olarak başvuru yaptığımız da ise bir iki hafta içinde değilde bir kaç ay sonra döşemeye geleceklerini düşünüyorum. O yüzden şu an kullandığım süperbox'ın tahattüdü bitti ve vodafona redbox'a geçiş yapacağım tabi onlarda 24 ay tahattüt yapıyor. Bir kaç ay sonra cayma bedeline mahkum kalıcam.
Saha dolabı yakınsa ve fiber geliyorsa sıkıntı değil, yine iyi hız alırsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri