Kart olmayan telefona mesaj geliyor.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bütün ilginçliklerin adamı sevgili İbrahim yeni konu açmış 😂, valla şu forumu ortalamaya vursam yine İbrahim'in ilginçlikleri forumdakilerin sayısının ilginçliklerini geride bırakır.
Birisi eşleştirme yapmış yapmış İbrahimin haberi olmadan, o telefona Mesajlar ifşa olmuş kim kullanıyorsa o telefonu 😂

evrenatabek Çevrimdışı

evrenatabek 

Süper Üye
19 Eyl 2018
64
46
Merhaba
Telefonda trojen olmasın. telefonu ele geçiren zararlılar wi-fi kendisi gizliden açık tutuyor.
telefonu modemsiz bir yere götürüldüğünde denebilir.
belkide trojan ev iş ağında birbirleriyle eşleştirdi. birbirlerinin ağından yararlanabilir.
hackerların ne yapacağı belli olmaz
Sıfırlama ve kartını çıkardıktan sonra devam etmez ise trojan diyebiliriz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Arkadaşın nedenleri farklı olabilir.
Ama cep TLF da mobil hatlar kayıtlı ve kayıtsız şekilde çalışır. Sim kartsizda çalışır.
Kayıtlı sistem(numara)... Turkcell Vodafone Telekom verilip sim ile bu işi faturalama işini görür. Yani şifreleme yapılır. Bu sim onu çözmeye yarar.
Kayıtsız sistem(numara)....112 ve benzeri numaraları sim kart olmadan iletişimi sağlar.
Kısaca sim kart, bu işi faturaya(para) dökmek için yapılır.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ciddiyse komik, trol ise daha da komik. Valla heyecanla takip ediyorum konuyu çok ilginç :hoba1
Hocam uzun süredir bu forumdayım troll'ük tarzı işlerle işim olmaz. Çocuk değiliz, gözden kaçan bir durum olduğunu düşünüyorum.

Google mesaj uygulaması ile alakalı birşey cihaz eşleme var tv box'a kurdum onay verdim cebe gelen tv box'a da geliyor wifi açıksa mesaj uygulaması ayarlarına bakın ayarlardan kapanması lazım

Screenshot_2023-01-05-17-33-30-490_com.google.android.apps.messaging.jpg
Dikkatimi çekti bakacağım hocam buna kesinlikle.

Merhaba
Telefonda trojen olmasın. telefonu ele geçiren zararlılar wi-fi kendisi gizliden açık tutuyor.
telefonu modemsiz bir yere götürüldüğünde denebilir.
belkide trojan ev iş ağında birbirleriyle eşleştirdi. birbirlerinin ağından yararlanabilir.
hackerların ne yapacağı belli olmaz
Sıfırlama ve kartını çıkardıktan sonra devam etmez ise trojan diyebiliriz.
Hocam o cihazda hiç bir şekilde dosya indirme resim/video yapılmadı cihazı sıfırlamıştım bundan bir sene önce ve o süre zarfında internetten dosya indirmedim.

Arkadaşın nedenleri farklı olabilir.
Ama cep TLF da mobil hatlar kayıtlı ve kayıtsız şekilde çalışır. Sim kartsizda çalışır.
Kayıtlı sistem(numara)... Turkcell Vodafone Telekom verilip sim ile bu işi faturalama işini görür. Yani şifreleme yapılır. Bu sim onu çözmeye yarar.
Kayıtsız sistem(numara)....112 ve benzeri numaraları sim kart olmadan iletişimi sağlar.
Kısaca sim kart, bu işi faturaya(para) dökmek için yapılır.
Doğru diyorsunuz hocam. Mesala dakika olmasın veya hat kapalı olsun acil servisleri arama şansımız oluyor.

Bütün ilginçliklerin adamı sevgili İbrahim yeni konu açmış 😂, valla şu forumu ortalamaya vursam yine İbrahim'in ilginçlikleri forumdakilerin sayısının ilginçliklerini geride bırakır.
Yapma hocam ya valla öyle bir durum söz konusu değil

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Telefon sim kartın çıkarıldığını farkında değil galiba kapatıp açın düzelir eski tuşlu telefonlarda bataryayı sökmeden sim kartı alınmazdı alınsa ne olur diye denediğimde sim kartın söküldüğünü anlamıyor bir kez çalıyor ama çağrıyı açmadan simkart olmadığını fark edip sim kartı takın hatası uyarısı veriyordu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt