Kart olmayan telefona mesaj geliyor.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba, sim kartımın olmadığı telefona mesaj geliyor. Normal telefonumdan daha önce mesajlar ona geliyor. Yılların telefoncusuyum bu olayı çözemedim. Sim kart için de yok ama mesaj geliyor. Sota Sota A Adem Helvacı bana anlamıyorum.

Şaka gibi geliyor ama yemin ederim durum böyle nasıl oluyor bu ya?

Cihazın markası GM 8 wifi ile alakası olabilir mi diyeceğim ne alaka? Sim kartımın olduğu telefondan bile önce ona geliyor.

Umut Barış Umut Barış

Moderatör tarafında düzenlendi:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Böyle birşey mümkün değil telefon herhangi bir şebekeye bağlanmadan mesaj gelemez. Bazı messenger uygulamaları telefonun mesaj uygulaması ile birleştirilebiliyor Skype Facebook messenger, imessage gibi. Muhtemelen öyle birşey olmuştur. Ekran resim koysaydınız keşke

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Böyle birşey mümkün değil telefon herhangi bir şebekeye bağlanmadan mesaj gelemez. Bazı messenger uygulamaları telefonun mesaj uygulaması ile birleştirilebiliyor Skype Facebook messenger, imessage gibi. Muhtemelen öyle birşey olmuştur. Ekran resim koysaydınız keşke
Skype Facebook imessanger whatsapp vs yüklü değil.. benim yalan borcum mu var hocam? Ben yıllardır android kullanıyorum. Böyle bir şeyin zaten mümkün olmadığını imkansız olduğunu ben biliyorum. Lakin gözden kaçırdığım atladığım bir durum olduğunu düşünüyorum.
Önceleri Google SMS'ten şüphelendim. Lakin wifi kapalı iken SMS gelmesi bana da şüphelendirdi. Ne yaptıysam çözüm bulamadım..
Buyrun ekran görüntüleri.

L lolman Mert Temizer Mert Temizer
Belki sizin aklınıza gelen bir şeyler olur yabancı forumlara da baktım genellikle xda dev baktım hayır böyle bir şey yok. Bunun hem mantıken hem teknolojik olarak imkansız olduğunu biliyorum ama oluyor..

20230104_211228.jpg
b
20230104_211231.jpg

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Telefonda wifi kapalı , sim kart yok ve sms geliyor . Bu gelen mesajlar nasıl geliyor yani reklam mesajı gibi mi yoksa herhangi bir numaraya ait mesaj gibi mi geliyor

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Telefonda wifi kapalı , sim kart yok ve sms geliyor . Bu gelen mesajlar nasıl geliyor yani reklam mesajı gibi mi yoksa herhangi bir numaraya ait mesaj gibi mi geliyor
Normal mesajlar hocam arkadaşımın bana attığı mesaj geliyor. Kişisel numaradan

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
wifi kapalıysa, gelen giden her şey baz istasyondan geçiyor demektir. bir şey bildiğimden değil, baz alın diye yazdım. :clap2

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Skype Facebook imessanger whatsapp vs yüklü değil.. benim yalan borcum mu var hocam? Ben yıllardır android kullanıyorum. Böyle bir şeyin zaten mümkün olmadığını imkansız olduğunu ben biliyorum. Lakin gözden kaçırdığım atladığım bir durum olduğunu düşünüyorum.
Önceleri Google SMS'ten şüphelendim. Lakin wifi kapalı iken SMS gelmesi bana da şüphelendirdi. Ne yaptıysam çözüm bulamadım..
Buyrun ekran görüntüleri.

L lolman Mert Temizer Mert Temizer
Belki sizin aklınıza gelen bir şeyler olur yabancı forumlara da baktım genellikle xda dev baktım hayır böyle bir şey yok. Bunun hem mantıken hem teknolojik olarak imkansız olduğunu biliyorum ama oluyor..

20230104_211228.jpg
b
20230104_211231.jpg
fotolardaki yeşil ikon wifi değil mi?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Wifi sonradan açtım test etmek amaçlı ama ondan önce gelmişti mesaj hocam

Wifi ile alakalı yani?
Google mesaj uygulaması ile alakalı birşey cihaz eşleme var tv box'a kurdum onay verdim cebe gelen tv box'a da geliyor wifi açıksa mesaj uygulaması ayarlarına bakın ayarlardan kapanması lazım

Screenshot_2023-01-05-17-33-30-490_com.google.android.apps.messaging.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt