Kara yastayım...

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Allah bu hükümetin bekasını ....
Yaklaşık 1 saat önce nesine.com'dan maçlara bakayım dedim. Ülke maçları var idi ve şu yazıyı görmemle elimde tuttuğum su şişesini kaldırıp duvara atmam bir oldu.

Screenshot_20220606-215231_Nesine.jpg

Yapılır mı lan bu bize? Allah için soruyorum. Peygamber aşkına soruyorum. Bu ne demektir. 3 TL olan iddaa 10 TL olmuş Adem Helvacı Adem Helvacı abi.
Şimdi ben çıldırmayımda kim çıldırsın
Şu hayatta tek zevkimiz, tek sosyal aktivitemiz. Tek eğlencemiz, hayat sevincimiz, ümidimizi elimizden aldılar..

Yahu motorine zam benzine zam geliyor eyvallah diyoruz. Onlara bile kuruşla zam gelirken neden 7 TL birden zam getirirsin bre adam? Bre meczup!!
Yok bu ülkeden bir şey olmaz. Şimdi diyecekler tek derdin bu mu İbrahim!??

Evet tek derdim bu arkadaş. Çünkü sıkıldım artık her şeye zam geliyor konuşuyoruz, ediyoruz elde var sıfır bunu da konuşalım ne var. Ekmeğe zam elektriğe zam, doğalgaza zam. Her şeye zam geliyor buna da zam.

Bu saatten sonra iddaa benim için bitmiştir diyeceğim. Lakin bitmedi ara veriyorum bu hükümet sekter olup gidene kadar. Ve bunlar gidene kadar yastayım. 50 kuruşa kupon yaptığım zamanları hatırlamıyorum fakirdik ama mutluyduk şu hale bak. Bu arada durumum kötü değil 10 TL bana koymaz ama bu resmen alçaklıktır.. hainliktir! Yıllardır her şeye zam geldi sustuk, ona buna zam geldi bu halk sustu yine susacaklar. Elde var sıfır. Bir eğlencemiz vardı bitti. Ne desem boş Sota Sota kusura bakma bazı laflar ettim belki siteyi zora sokacak siler geçersin. Ama sitem etmek istedim. Bu ülkenin tek bir gerçeği vardır "umut" ve zengin olma hayali bu adamlar bunu da aldı elimizden. Kahrolsun burjuvaziler.

Allah'tan son kuponlarını yaptım

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
45
Ekonomi çok kötü.. Telefon alayım desen giriş seviyesi almak zorundasın.. Hadi iPhone alayım desen SE modellerine bakıyorsun.. Markette canın çam fıstığı çekse ürünle duygusal bağ kuruyorsun o sana sen ona bakıyorsun... Otomobil alayım desen ki onu da alamıyorsun ancak alsanda Şahin düşünüyorsun... Avizede 5 wattlık ampül düşünüyorsun... TV arka ışığını yüzde 40 yapıyorsun.. En önemlisi ben bu ülkede ben zaten öldüm de gelecek nesil için yarına garanti bakamıyorum.. TL dolar parametresinin yaptığı işe bak.. Vallahi billahi yazık.. Bu ülke neden hep böyle.. Torpil olayının Allah belasını versin.. Hakkımı kesinlikle helal etmiyorum.. Sırf bu torpil yüzünden vatan millet Sakarya diyen var..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Benim hesapta 3 TL vardı 2 yıldır oynamıyorum 3 TL yanmasın diye rast gele oynadım tutar mı bilmem :kiskis

idaaa.png

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
13 Tem 2021
3,019
60
Arkadaşlar yazmayayım diyorum ama ben sizi anlamıyorum yahu illa kumar,mı oynamanız lazım eğlence için bu zaten devletin oynattığı resmi olarak kumar siteleri birde allahı,peygamberi karıştırıyorsunuz bu zaten allah katında haram olan birşey madem biraz eğlenelim diyorsunuz alın ailenizi şimdi havalar,da yaz hergün onlara paranızı yedireceğinize çıkın gidin bir mesire alanına bir deniz kenarına göl kenarına hem temiz hava hem eğlenti hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamassınız ailenizle,dostlarınızla daha çok vakit geçirmiş onlarla olmanın mutluluğunu yaşamış olursunuz elbette,ki şu anki durum malum çok büyük bir bilinmezlik kaos ortamı var bu zamlarla milleti bezdirdiler ya millet sokaklara çıkıp isyan başlatacak,ki bu oldukça tehlikeli bir durum yada adam gibi bir muhalefet çıkıp bunları tıpkı anap gibi yok edecek buda yoksa hiç kimse birşey beklemesin düzelecek diye bunların arkasında cahil,bilgisiz kişiliksiz kimseler durduğu sürece ne yapsan boş bügün seçim olsa kaybetseler bunlar kaba kuvvete başvurmaktan çekinmezler çünkü bunlar bir sürü kişiye,kişilere kumpas kurarak kendilerine bir iktidar yaratıyorlar belki bizim halkımız bunun farkına varacak ama o gün çok geç olabilir umarım,ki 75, 80 döneminde olduğu gibi bir iç savaş terör,olmaz. saygılarımla.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
Arkadaşlar yazmayayım diyorum ama ben sizi anlamıyorum yahu illa kumar,mı oynamanız lazım eğlence için bu zaten devletin oynattığı resmi olarak kumar siteleri birde allahı,peygamberi karıştırıyorsunuz bu zaten allah katında haram olan birşey madem biraz eğlenelim diyorsunuz alın ailenizi şimdi havalar,da yaz hergün onlara paranızı yedireceğinize çıkın gidin bir mesire alanına bir deniz kenarına göl kenarına hem temiz hava hem eğlenti hemde zamanın nasıl geçtiğini anlamassınız ailenizle,dostlarınızla daha çok vakit geçirmiş onlarla olmanın mutluluğunu yaşamış olursunuz elbette,ki şu anki durum malum çok büyük bir bilinmezlik kaos ortamı var bu zamlarla milleti bezdirdiler ya millet sokaklara çıkıp isyan başlatacak,ki bu oldukça tehlikeli bir durum yada adam gibi bir muhalefet çıkıp bunları tıpkı anap gibi yok edecek buda yoksa hiç kimse birşey beklemesin düzelecek diye bunların arkasında cahil,bilgisiz kişiliksiz kimseler durduğu sürece ne yapsan boş bügün seçim olsa kaybetseler bunlar kaba kuvvete başvurmaktan çekinmezler çünkü bunlar bir sürü kişiye,kişilere kumpas kurarak kendilerine bir iktidar yaratıyorlar belki bizim halkımız bunun farkına varacak ama o gün çok geç olabilir umarım,ki 75, 80 döneminde olduğu gibi bir iç savaş terör,olmaz. saygılarımla.
türkiyede yasamasamda malesef olanlari takip ediyorum gördügüm kadariyla insanlar caresizlik icerisinde kimisi hobi olarak olsada genelde herkes icinde bulundugu ekonomik sorunlardan cikmanin yolunu kumarda ariyor normal yollardan calisarak birikim yapmaktan vazgectiler uzun zaman önce günü kurtarmaktanda vazgecmis haldeler kumar veya baskalarini tokatlamak tek cikis yolu olarak insanlarin aklina geliyor
disari cikin diye önermissinde haberlerde gördügüm kadariyla her yerde suriyelisi afgani pakistanlisi onlardan firsat bulursa barzosu krosu aileni alip disari ciksan büyük ihtimal ya hapiste ya mezarda bulacaksin kendini ortalik yerde dal tassak güneslenenmi ararsin milletin videosunu fotografini ceken mi ararsin her cesit yaratik mevcut
bunlar yönetime geldiginde demistim 70 ler 80 ler vs iyi günlerdi ic savas cikarmadan gitmez bunlar istanbul secimlerinde biz bunu saymiyoruz diyerek bir yoklama cektikler ne oldugunu gördüler genel secimler icin hazirligini yapmislardir merak etmeyin
en iyi ihtimalle haksiz cikayim keske ama ozamanda biraktiklari enkazi yerine gelenlerlede yillarca toparlayamaz en vatansever zeki adami bu gün devletin basina getirin toparlanma sürecinde gecen 2 günün ardindan herseyi kimin bu hale getirdigini unutur yerine gelene suc bulur
herkes hak ettigi gibi yönetilir sözü cok dogru insan essek olursa semer vuran cok olur az bile bu insanlara kurunun yaninda yanan yaslarda kusura bakmasin artik

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Reis buna özgürlük denir. Adamın 3₺ ile kazanacağı veya kaybedeceği paranın kendisi için bile önemi yok. Sadece o heyecanı ve kazanma hissine olan beklentiyi seviyor. Bence eleştirilmemeli.

Kaldı ki iddaa tipindeki oyunlarda kuponu hazırlamak 5 dakika ve sonuç beklemek minimum 1 gün. Ne zaman ne de para kaybediyor.

Olaylara ne olursa olsun din gözüyle bakmamak gerekiyor. Maneviyat kişiye özeldir ve sadece kendinizi sorgulayabilirsiniz. Başkasının hiç bir davranışı din üzerinden yorumlanamaz. Baskı yüzünden veya sevdikleri üzülmesin diye dini görüşünü dışarı vuramayan insanlar var benim gibi.

Tabi ben konudan bağımsız konuşuyorum. İddaa’nın 3₺’den 10₺’ye gecikmiş olarak çıkmasının enflasyona göre az olduğunu ve sorumlusunun da enflasyonun kendisi ve kaynağı olduğunu düşünüyorum.

Amerika’yı Amerika yapan köleliğin kaldırılmasından sonra trend olup heykelini bile diktiren özgürlük ? ‘tür.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu saatten sonra iddiayı da bırakıyorum.
Ben 2 sene önce bırakmıştım 3 TL'len yanacak diye beni günaha soktun şeytana uydurdun ibo :hihi

2 yıl oldu ağızıma alkol koymadım pahalı olduğundan değil yanlış anlaşılmasın tadını sevmiyorum acı..:kiskis

Sigarayı da bırakmaya çalışıyorum 26 yıllık dostluğumuz var sigara ile herşeyi bıraktım bir onu bırakamadım :haha

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Bırakmaz o polim yapıyor seninle eyleniyor inandım deme sakın sadece yapacağı kuponların sayısı azalacak :kiskis

Kendi sözü , bize inanmak düşer .
Bizlere ne zararı var
Niye inanmayalım .

Sözünde durmassa kendisine yapar.
Verdiği söz yazısı bile bir başlangıçtır .

Dua ettim. Üzüldüm. İyiligini istedim .
Arkadaşınıza iyilik yapmak .

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kendi sözü , bize inanmak düşer .
Bizlere ne zararı var
Niye inanmayalım .

Sözünde durmassa kendisine yapar.
Verdiği söz yazısı bile bir başlangıçtır .

Dua ettim. Üzüldüm. İyiligini istedim .
Arkadaşınıza iyilik yapmak istemezseniz .

Gülerek değil sevinecek belli etmenizi isterim.
Mutlu oluyorsa kendini kaybetmiyorsa bir insan istediği gibi yaşmakta istediğini yapmakta özgürdür..

Hepimiz insanız yaşayarak öğreniyoruz düşüyoruz kalkıyoruz Allah değiliz beşeriz şaşarız..

Su akar yolunu bulur bizlere nasihat akıl vermek düşmez yakın çevresi eşi dostu vardır onlar varken bize söz düşmez..

Neden güldüğümü biliyor gülmek iyidir ne yapalım ağlayıp üzülelim mi gülmek moda oldu..

Mevcut hükümet yüzünden ağlanacak halimize gülüyoruz daha ne olsun..

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
44
Kıssadan Hisse .

Beni bu forumdan atarmısınız devam ettirirmisiniz bilmem !!!

bu milleti uyutmak icin uydurulmus masallarda bir bitmedi bakiyim bir ne salliyor dedim de sallamisda sallamis o hikayegercekse aslinda babasi baska isler ceviriyordur oglunun uyandigini görünce namaz kiliyorum numarasi yapmistir
Mutlu oluyorsa kendini kaybetmiyorsa bir insan istediği gibi yaşmakta istediğini yapmakta özgürdür..

Hepimiz insanız yaşayarak öğreniyoruz düşüyoruz kalkıyoruz Allah değiliz beşeriz şaşarız..

Su akar yolunu bulur bizlere nasihat akıl vermek düşmez yakın çevresi eşi dostu vardır onlar varken bize söz düşmez..

Neden güldüğümü biliyor gülmek iyidir ne yapalım ağlayıp üzülelim mi gülmek moda oldu..

Mevcut hükümet yüzünden ağlanacak halimize gülüyoruz daha ne olsun..
bizim ülkede bir insan istedigi gibi yasamakta veya istedigini yapmakta özgür degildir
herkes "islamci" tayfanin istedigi sekilde yasamak zorundadir eger onlari atlarirsa ülkenin basindaki hazreti reisin istekleri dogrultusunda yasamak zorundandir ki o süphesiz bu gün ak dedigine yarin bok diyebilen birisidir

onu begenmeyenler icin bir de böyle birsey var

almanyada veya türkiyede yasadigim süre icinde ben bu "müslümanlik" kimligiyle dolasanlar kadar baskasina saygisi anlayisi hos görüsü olmayan para göz cikarci firsatci fesat ve arkadan is ceviren insan kitlesi görmedim aralarinda sadece inandigi icin dinini yasayan insanlar malesef azinlik haline geldi

Geri
Üst Alt