Kapalı Tv Elektirik Gidip Gelince Çalışıyor

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
Selamlar regal 55r6520f tv bayramda memlekete gittim 2 gün tv geldiğimde çalışıyordu sebebini anlayamadım sonra tv kapattım gece elektrik gidip geldi galiba tv kendi kendine açıldı kapalı iken sigortayı indirip kaldırıyorum tv açılıyor acaba teknik bi sorun mu yoksa ayarlardan mı saygılar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ayarlar > Diğer Ayarlar

Orada bir seçenek var, son durum seçili ise TV açıkken elektrik kesildiğinde ya da açıkken fişi çekildiğinde, TV'ye tekrar elektrik verdiğinizde açılacaktır.
Otomatik güncelleme ile ilgili de olabilir.

Adem Helvacı Ado daha iyi cevap verecektir.

Sefa06 Çevrimdışı

Sefa06

Aktif Üye
24 Haz 2018
142
Umut bey teşekkürler açma modu diye bı ayar var orda sizin dediğiniz gibi son durum seçilmiş onu değiştirince oldu

bilgisayan Çevrimdışı

bilgisayan

Yeni Üye
11 Eki 2018
7
40
Benzer sorunu Samsung lcd tv de ben şöyle çözdüm

Servis menüsüne girip SVC oradan AUTO POWER (MEMORY seçili idi) onu ALWAYS OFF yaptım sorun çözüldü.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

malamadrex

Yeni Üye
16 Ocak 2019
3
36
Bunu LG tv de nasıl yapıyoruz? Tv açılmama problemi nedeniyle tamirciye verdim ve anakart değişti. Geldim eve fişe taktım direk tv açıldı. Allah allah dedim kumandadan kapttım fişi tekrar taktım yine açıldı. Bu stb moduna bir türlü giremiyorum. Home otel kısmı var ona gidiyorum ama orada böyle bir ayar yok. Akım koruma prizi var bu arada kafama takıldı onu çıkardım direk prize takıyorum sorun yok tv açılmıyor .
Şimdi sorum şu LG tv de bu stanby nasıl kapatılır?
Diğer sorum ise akım koruma prizi koruması gerekirken tv niye direk açılıyor?

Akın07 Çevrimdışı

Akın07

Aktif Üye
12 Şub 2021
144
40
Sunny LED TV de menüde böyle bir ayar yok servis menüsünde nasıl kapatabiliriz TV otomatik açılmaması için

Geri
Üst Alt