Kan şekeri ölçme cihazı tavsiye

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
Bende ekonomi problemi yok diyen için yeni teknolojiler de var bilgi amaçlı alternatif olsun. Site linki;

Bu da tanıtım videosu;

Doğru ölçüm yaptığını varsaysak bile sensörü 14 günlükmüş ve 250 lira sensör fiyatı, ben bir kutu ölçüm çubuğuna 65 - 70 lira ( Eczaneye göre değişiyor) veriyorum (50 adet).

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
2003 yılında şeker 600 civarı çıkmıştı.. şu an ilaçla devam ve tabi ki perhiz.. Doktor öncelikle ilaçla düşürme yoluna gitmişti, başarı sağlanınca o gün bugün ilaçla devam.. Vücudun ilaca cevap vermesi önemli yoksa hemen daya gitsin insülin şeklinde yapılmadı.. Tabi ki bu durumlar bünyeye bağlıdır..Ama öncelikle stressden uzak durmak gerekiyor..Vücudun bağışıklığını düşüren stressdir..Stress yoksa bu tip belalara yakalanma oranı düşüktür..

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
geçen aralık ayında banada tip2 teşhisi konuldu..ilaç kullanıyorum..10 kilo verdim ilaç yüzünden...tek çözüm beslenme..beslenmeye dikkat ettiğim sürece sıkıntı yok..ne zaman ekmek ya da şekerli bi şeyler yesem çıkıyor...Viva Check diye bi ölçüm cihazı kullanıyorum..haftada 1 2 kez ölçüyorum..103-114 arası çıkıyor açlık şekerim...Canan Karatayın kitaplarını okumanızı tavsiye ederim..birde ınstagramda ''sağlıklı yaşıyoruz'' diye bi sayfa var ..takip edin mutlaka...

LİMAN Çevrimdışı

LİMAN

Aktif Üye
2 Nis 2018
239
53
2003 yılında şeker 600 civarı çıkmıştı.. şu an ilaçla devam ve tabi ki perhiz.. Doktor öncelikle ilaçla düşürme yoluna gitmişti, başarı sağlanınca o gün bugün ilaçla devam.. Vücudun ilaca cevap vermesi önemli yoksa hemen daya gitsin insülin şeklinde yapılmadı.. Tabi ki bu durumlar bünyeye bağlıdır..Ama öncelikle stressden uzak durmak gerekiyor..Vücudun bağışıklığını düşüren stressdir..Stress yoksa bu tip belalara yakalanma oranı düşüktür..
Daha önce biraz değinmiştim ama bir kez daha değineyim; Diyabet tanısı konulduğunda pankreas'ın insülin salgı değerlerine bakılan "C - Peptid" adlı tahlil yapılır; bu değer en alt seviyesi "1.1" bu civarda ya da daha aşağıda ise Pankreas yeterli insülin üretimi yapamıyor kanısı oluşur ve insülin verilir ki insülin ilaç değildir!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri