Kampanya kapsamında değişiklik yapma hakkını saklı tutar cümlesine mi güveniyor bunlar.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Selfy sarı paket kullanıcı olarak 29 tl den aboneliğe başladığım bu pakete aylık yüklemelerim sonucu normal kullanımıma devam ederken , bugün bir kısa mesaj gelerek 21.05.2019 tarihinden itibaren alacağın veya yenilecek sely sarı paket 39 TL olarak güncellenecektir demektedir, benim rızam alınmadan nasıl böyle bir mevcut paketimde artırıma gidebilir. Sonuçta ben paketi iptal etmediğim sürece başladığım fiyattan devam etmem gerekmiyor mu?

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
taahhüt verdiysen taahhüt süresi boyunca 29 liradan kullanırsın, ama taahhüt yoksa kampanya açıklamalarında şu tarihe kadar diye bir ibare konulmamışsa istedikleri şekilde zam yapabilirler.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Maalesef ülkemizde herkes kafasına göre takılıyor,denetleyen,hesap soran yok,kanunlara,kurallara uyan yok.Tutturduğuna iş yapıyorlar.Yazık benim vatandaşıma.

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
Taahhüt var mıydı?

taahhüt verdiysen taahhüt süresi boyunca 29 liradan kullanırsın, ama taahhüt yoksa kampanya açıklamalarında şu tarihe kadar diye bir ibare konulmamışsa istedikleri şekilde zam yapabilirler.

Faturasız paketti. Şimdi şikayet etsem sözleşmenizde firmamız kampanya kapsamında değişiklik yapma hakkını saklı tutar diyecek ve taahhüt yok diyecek büyük olasılıkla.
Neyse bizde farklı bir firmaya geçiş yapacağız aksine içindede 45 TL para vardı. Şimdi onu başka bir hatta aktaracağım ondada 20 TL’ye kadar lira gönderebilirmiş.
Herhalde iki defa 20+20 göndermeme izin verir.
1-9 TL arası gönderimler için gönderim başına 1,39 TL,
10-20 TL arası gönderimler için gönderim başına 1,99 TL olarak ücret alırlarmış.

45 lirayı 20+20 iki defada atsam 3,98 sorma ver parası alacak 1.02 TL de içinde kalsın varsın.

Buda bana ders olsun bir daha normal kullanım dışında fazla TL yüklemem.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Faturasız paketti. Şimdi şikayet etsem sözleşmenizde firmamız kampanya kapsamında değişiklik yapma hakkını saklı tutar diyecek ve taahhüt yok diyecek büyük olasılıkla.
Neyse bizde farklı bir firmaya geçiş yapacağız aksine içindede 45 TL para vardı. Şimdi onu başka bir hatta aktaracağım ondada 20 TL’ye kadar lira gönderebilirmiş.
10-20 TL arası gönderimler için gönderim başına 1,99 TL olarak ücret alırlarmış.

45 lirayı 20+20 iki defada atsam 3,98 sorma ver parası alacak 1.02 TL de içinde kalsın varsın.

hatta kalan kontörü transfer etmene gerek yok, hediye lira değilse ücret iadesi yapılıyor iban numarasına yada tc kimlik numarana.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Faturasız paketi ise taahhüt olmadığı için fiyatta değişiklik yapma hakları vardır büyük ihtimal diye düşünüyorum.
Sözleşmede mutlaka buna dair bir yer vardır.
Hukuki yönden yaş tahtaya basacaklarını zannetmiyorum. :sirit

O Çevrimdışı

ONOFF

Aktif Üye
21 Şub 2019
140
hatta kalan kontörü transfer etmene gerek yok, hediye lira değilse ücret iadesi yapılıyor iban numarasına yada tc kimlik numarana.

Eğer böyle bir şey varsa hesaba aktarmalarını isterim ben bir iletişim merkezini arayayım bakalım ne diyecekler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri