Kaliteli Su Arıtma Cihazı ve Filtre Tavsiyeleri

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Hocam merhaba. Evime su arıtma almayı düşünüyorum. N11 de şu ürünü gördüm yorumları da baya iyi.

NFS sertifikası olduğunu söylüyor. Sizce nasıldır bu sistem? Birde conax bayisi ile görüştüm 5 filtreli sistemi 1500 TL montaj dahil kurarım demişti. Açıkçası bu 5-8 filtre nedir tam olarak? 5 olsa ne olur 8 olsa ne olur? Conax bayisine 8 filtreli ürünle de var uygun fiyata dediğimde onlar içindeki bileşenlerin miktarını düşürüyorlar demişti. Biz 280 Gr koyarken onlar 40-50 Gr koyuyor demişti. Sanki biraz satış stratejisi gibi geldi. Belkide doğrudur işin içinde olmadığım için hiç bir fikrim yok. Bu konularda bizi aydınlatabilir misiniz acaba? Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

E emin616, Puretron Puretron

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
Hocam merhaba. Evime su arıtma almayı düşünüyorum. N11 de şu ürünü gördüm yorumları da baya iyi.

NFS sertifikası olduğunu söylüyor. Sizce nasıldır bu sistem? Birde conax bayisi ile görüştüm 5 filtreli sistemi 1500 TL montaj dahil kurarım demişti. Açıkçası bu 5-8 filtre nedir tam olarak? 5 olsa ne olur 8 olsa ne olur? Conax bayisine 8 filtreli ürünle de var uygun fiyata dediğimde onlar içindeki bileşenlerin miktarını düşürüyorlar demişti. Biz 280 Gr koyarken onlar 40-50 Gr koyuyor demişti. Sanki biraz satış stratejisi gibi geldi. Belkide doğrudur işin içinde olmadığım için hiç bir fikrim yok. Bu konularda bizi aydınlatabilir misiniz acaba? Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

E emin616, Puretron Puretron

önce parayı bir ana koyun
size ister hediye etsin ( parasız ) veya en pahalısı olsun
bu işin ucu sağlık
araştıra yapmanız ve yarı kimyacı gibi bilği sahibi olmanız gerekir
ve tahlil giren suyu ve çıkan suyu tahlil edilmesi
giren su özel su olmalıdır pis ve mikroplu su
fiitrelerin ömrü son tarih öncesi veya su miktarı öncesi
( ömürleri yarı olmalı )
tüm filitrelerin içeriği bilinmeli .
tüm belgeleri bulunmalı ( bu belğeleri neresi vermiş , belğe tarihin önemi . )
filitrenin bulunabirliği ilk ve yedek alınacak filitrenin aynı olması ?
teste alınması ( güvenilir kurumdan )
nitrit, nitrat önemi , filitrelerin önemi
su cihazının sistemi diğer

şimdi iyi günler diyelim
sularımıza sahip çıkalım
yani çevreyi koruyalım .
teknolojiyi ve diğerlerini iyi amaçlar için kullanalım .

Alıntıır ( doğruluğunu araştırmanız ) karar sizin .

Bu tip cihazlarda kullanılan reçinelerin gıda tüzüğüne uygun olması gerekir ve bakımı !
çok önemlidir.
Uygun reçine prolid C dir.Reçine,bilindiği üzere kansorejen maddedir.
Ünitelerden bir tanesi partikül filtre,diğeri koku gidericidir.
Belli kullanımdan sonra,reçinenin tuz ile rejenerasyonu zorunludur.
Rejenarasyon yapılsa bile, belli süre ! sonra,toptan değiştirilmesi gerekir.
Yani,bu tip cihazlar,bağlanacak umut cihaz değildir

sağlıcakla .

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
. Arkadaşlar Koçtaş ta satılan bu cihazdan kullanan ya da tavsiye edecek olan varmıdır.Bu cihaz hakkında ki düşünceleriniz nedir? Şu almaktan da 3. Kata taşımaktan da bıktım ekonomik ama iyi birşey almak istiyorum.Bu linkteki ürünü yarın 1-2 güne almayı düşünüyorum gözüm döndü.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
tavsiyelerde bulunabilecek bir arkadaşımız yok mudur?

tavsiyem bu cihazları kullanmamak .

beni 3 ay aralıklarla bu tip cihazları satmak için arıyorlar .

bir ara alma taraftarı idim .
su masrafı fazla tutması .
ama sağlık ağır basınca tekrar eski haline dönüyorum
komşu oğlu kanser gördükçe vazgeçiyorum
bu duruma bağlanır mı diyeceksiniz ?

ALLAH bizlere nimetler vermiş , bizler ?

sanki suyu bidonda al güneşte kalsın ve diğer durumlar çok mu iyi !!!

bu şartlarda eninde sonunda bu tip cihazlar alınacak
sistem böyle işliyor ileride temiz içilebilecek su bulmakta zorlanacağız .

bu cihazları almak için en iyi tavsiye kimyager ve gıda mühendisidir . ( sağlık kısmı )
gerisi kullanıcı tavsiyesi servis tarafı + servis ücreti + filitre bulunabirlilik + filitre fiyatı + filitre ömrü süresi + diğer parçalar ücre ve bulunması + tat , koku vs gibi .

test pis mikroplu su ile yapılmalıdır . test yapılan kurum tarafsız olmalıdır .
test yapılması vs gibi ( testler bilinçli olmalıdır )
parçaların özellikleri ( kimyasal bileşimleri nedir )

reklamlara inanmayın ve etkisinde kalmayınız . ( konu sağlık )

forum konuları tam başından inceleyin ve
cihazlar özellikler eklenerek çeşitlendirilmiş ( cihazlar farklılıkarı sistemleri )
sistemin çalışma prensibini inceleyin ve parçaların ( filitrelerin özelliklerini inceleyin )

kolay gelsin .

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Daha önce piyasaya sürülmüş olan arıtma cihazlarında kullanılmış filtrelerin yıllar sonra kanserojen etki ettiği açıklandı. Herkez yeni bir taş atıyor kuyuya çıkarabilen yok. Yeni sistemlerinde 15 sene sonra zararları çıktığında keşke demeyiz inşallah. Çeşme suyu evimize kadar metrelerce paslı tortulu borudan geliyor. Eve kurulan arıtma cihazlarının ne kadar temizleyeceği belli. Ben arıtmalara güvenmiyorum. Tek kullanımlık pet şişeler en güvenilir yol.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Daha önce piyasaya sürülmüş olan arıtma cihazlarında kullanılmış filtrelerin yıllar sonra kanserojen etki ettiği açıklandı. Herkez yeni bir taş atıyor kuyuya çıkarabilen yok. Yeni sistemlerinde 15 sene sonra zararları çıktığında keşke demeyiz inşallah. Çeşme suyu evimize kadar metrelerce paslı tortulu borudan geliyor. Eve kurulan arıtma cihazlarının ne kadar temizleyeceği belli. Ben arıtmalara güvenmiyorum. Tek kullanımlık pet şişeler en güvenilir yol.
hehe unutmayın ki o şişe sularda doldurulmadan önce aynı mantık ile filtre edilip şişeleniyorlar :)

Detaylı bilgi vermek isterim ama işteyim.Düşünenlere tavsiyem çok araştırdım % 100 güvenilir.Gelişmiş ülkeler kullanıyor.TEk şart filtreler marka ve kaliteli olsun.

Kanserojen dedikleri kısım dandik mineral filtreler.içlerinde ph yükseltmek için calsit var. Mermer tozu yani.

klasik alt üçlü (içeriği karbon ve sediment filtreler )

membran filtre.

biocera ve ya t300 filtre.

sistem bu kadar basit ve güvenilir.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
hehe unutmayın ki o şişe sularda doldurulmadan önce aynı mantık ile filtre edilip şişeleniyorlar :)

Detaylı bilgi vermek isterim ama işteyim.Düşünenlere tavsiyem çok araştırdım % 100 güvenilir.Gelişmiş ülkeler kullanıyor.TEk şart filtreler marka ve kaliteli olsun.

Kanserojen dedikleri kısım dandik mineral filtreler.içlerinde ph yükseltmek için calsit var. Mermer tozu yani.

klasik alt üçlü (içeriği karbon ve sediment filtreler )

membran filtre.

biocera ve ya t300 filtre.

sistem bu kadar basit ve güvenilir.

herkes hakkı
günümüzün şartları .
örnek :
köy sütü / market sütü ( pastorize hariç diyelim )
inek iğneli yapılmış , ilaçlı tarla ekin , hormonlu besin ne bekliyoruz .

böyle gidecek .
para her şey yaptırır .

MASKE HESABI GİBİ DÜŞÜNÜN .

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Paslı boru eskisi gibi kalmamıştır bence.
Bizim buralara hep plastik boru döşendi yıllarca.
Binadakileri de yakın zamanda yeniledik.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,066
ben hiç kullanmayın diyorum
diğer kişiler kullanacağım diyor .

bu cihazların içeriğini tam bilsek daha iyi olmaz mı ?
reklam içermeden diyorum , az da olsa reklam demek ama .

markanın önemi yok ( derken tabiki filitre uyumları vs gibi tam bilmiyorum )

sanki kendin yap stili videolar var internette ( boşuna da para vermeye de gerek yok geriye montaj yapmak kalıyor ? )

önemli olan filitreler ve sistem .

diyeceksiniz hemen moda girmiş su arıtma cihazlarını kabul etmiş tavsiye ediyor .

amacım isteyen su arıtma cihazları kabul eder etmez bilmem
içeğini öğrenmek .

bu durum sadece şahsı ilğilendirse tamam
bu suyu kendin içersin yararı zararı kendine, ya çocuğun ve diğer kişilerin durumu ?
aileyi ilğilendiriyor .

kolay gelsin .

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
ben hiç kullanmayın diyorum
diğer kişiler kullanacağım diyor .

bu cihazların içeriğini tam bilsek daha iyi olmaz mı ?
reklam içermeden diyorum , az da olsa reklam demek ama .

markanın önemi yok ( derken tabiki filitre uyumları vs gibi tam bilmiyorum )

sanki kendin yap stili videolar var internette ( boşuna da para vermeye de gerek yok geriye montaj yapmak kalıyor ? )

önemli olan filitreler ve sistem .

diyeceksiniz hemen moda girmiş su arıtma cihazlarını kabul etmiş tavsiye ediyor .

amacım isteyen su arıtma cihazları kabul eder etmez bilmem
içeğini öğrenmek .

bu durum sadece şahsı ilğilendirse tamam
bu suyu kendin içersin yararı zararı kendine, ya çocuğun ve diğer kişilerin durumu ?
aileyi ilğilendiriyor .

kolay gelsin .

hocam diyorum ki avrupa kullanıyor , mucidi nasa zaten. membran filtre ile su micron boyutta saf hale getiriliyor.Bilinen bakteri ve virüslerin dahi geçemeyeceği boyutta süzülüyor.

sıkıntı zaten membran sonrası suyun kaybedilen mineral ve ph dengesi geri kavuşturulmasında başlıyor.Piyasa da bolca miktarda markalı markasız mineral ,ph ve detoks filtreler var.sağlıksız olan bunlar.Bu filtrelerin içeriğinde neler var belli değil.

Burada karşımıza etkinliği ve kalitesi kanıtlanmış filtreler çıkıyor ki bunlar omnipure , biocera, fluxtec ( putetron t300 ), kmatriks, filmtec ve adı şimdilik aklıma gelmeyen bir sürü marka var. Bunun adı reklam olmuyor.

ben de epey geri kaldım , zamanında çok araştırdım.Çetin beyle tanıştım ve artık araştırmayı bıraktım? ne zaman ihtiyaçım olsa WhatsApp ndan yazı veririm.

Kendisini dh a ve buraya ben davet ettim.Ancak yoğunluk tan kendisi burada pek vakit geçiremiyor ,aslında bu birazda bizim forumun su arıtmalara ilgisizliğinden kaynaklı.Dh da ciddi şekilde araştırıp soruşturan ve merak edip danışan popülasyon mevcut.Ben yine kendisini buraya da davet ederim ,gerekli açıklama ve aklınıza takılanları en basit şekilde açıklar.

Sadece şunu diyeyim plastik şişelere güvenmeyin , şu an çeşmeden direk su içemediğimiz sürece en güvenir sistemler yine kaliteli su arıtma sistemleri olacaktır.

hem boşuna dememişler hocam taşıma suyla değirmen dönmez diye.Bir kere alıyorsunuz çaya, yemeğe , meyve sebze yıkamaya kadar kullanıyorsunuz.?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt