Kaliteli RGB kasa tavsiyesi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
T bicer79 merhaba. Maksimum bütçenizi belirtirseniz daha net tavsiyeler verebiliriz.

Bütçe sorununuz yoksa NZXT firmasına bakabilirsiniz.

RGB fanlar ayrı satılabiliyor.
İlla RGB fan ile gelmesine gerek yok.
Bütçeniz kısıtlı ise uygun fiyatlı bir pencereli kasa alınıp içine RGB fan takılabilir.

RGB işinde RGB aydınlatma kontrolü için anakartınızda çıkışların olması gerekli.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
T bicer79 merhaba. Maksimum bütçenizi belirtirseniz daha net tavsiyeler verebiliriz.

Bütçe sorununuz yoksa NZXT firmasına bakabilirsiniz.

RGB fanlar ayrı satılabiliyor.
İlla RGB fan ile gelmesine gerek yok.
Bütçeniz kısıtlı ise uygun fiyatlı bir pencereli kasa alınıp içine RGB fan takılabilir.

RGB işinde RGB aydınlatma kontrolü için anakartınızda çıkışların olması gerekli.
1000 TL civarında bütçem var fiyat performans ürünü bakıyorum anakartım X470 aura destekli kasa yada fan bulabilşrmiyim.
Anakartımın Ön panel için usb 3.1 desteği var baktığım kasalarda ön panellerler usb3.0 destekliyor soket lerde uyum desteği olurmu

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
1000 TL civarında bütçem var fiyat performans ürünü bakıyorum anakartım X470 aura destekli kasa yada fan bulabilşrmiyim.
Anakartımın Ön panel için usb 3.1 desteği var baktığım kasalarda ön panellerler usb3.0 destekliyor soket lerde uyum desteği olurmu

Merhaba, USB 3.0 konnektörlerden 3.1 hızında da veri aktarımı yapabilirsiniz.
O konuda bir endişeniz olmasın.

Sizin yapmanız gereken şey RGB çıkışı olan bir anakart, ve gözünüze güzel gelen kasa almak.
Anakartınız bu konuda destekli zaten.
Güzel bir kasa ve RGB fan alacaksınız.
Sıvı soğutma yaptınız mı? Almayı düşünüyor musunuz?
Ona göre bir derleme yapalım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
Şimdilik hız aşırtma yapmam lakin 1 sene sonra yaparım diye düşünüyorum

NZXT ürünleri daha çok yandan görünüm üzerine tasarlanmış.
Eğer önden RGB görünüm önemli değil derseniz S340 veya H440 modellerine bakabilirsiniz.
Bana pek cezbedici gelmediler açıkçası.

Bu iş kişisel zevkinize, ne yapacağınıza kalmış. Gözüme çarpan birkaç modeli söyleyeyim;

Corsair Crystal Series 460X RGB Compact
Thermaltake View 21 Tempered Glass Edition
Thermaltake View 31 Tempered Glass RGB Edition
Thermaltake Core X71
(Hayalimdeki kasadır.)
Silverstone PM01-RGB
Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB
Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass
Sharkoon TG5 RGB

Açıkçası model çok. Ben biraz gözüme çarpanları size söyledim.
Kimisinin içinde gelen fanı ASUS AURA destekli kimisinin değil.
Doğrudan AURA destekli fan setleri de satılıyor. Mesela;

Cooler Master MasterFan Pro 120 Air Balance RGB

4 pin RGB Header bağlantısı olan fanları da AURA ile kontrol edebilirsiniz fakat animasyon modları belki çalışmayabilir.

ASUS bir site hazırlamış, :hihi

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
509
Aslında niyetim bir kere sağlam bir kasa ve PSU alıp artık kasa ve PSU para harcamak istememek ama her zaman yeni aygıtlar çıktığı için pek mantıklı gelmiyor hocam ama söylediğiniz kazaların hepsi güzel artık yazdıklarınıza göre seçim yapmayı düşünüyorum

AliExpress te uygun fiyatlı birçok rgb fan ve şerit Led var kontrolcüleri ile beraber.
RGB uygulaması olabilecek boş bir kasa alıp aliexpres ten beğendiğim modelleri alıp hem daha hoş görüntü ve daha da uygun fiyat sağlayabilirim diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,587
Aslında niyetim bir kere sağlam bir kasa ve PSU alıp artık kasa ve PSU para harcamak istememek ama her zaman yeni aygıtlar çıktığı için pek mantıklı gelmiyor hocam ama söylediğiniz kazaların hepsi güzel artık yazdıklarınıza göre seçim yapmayı düşünüyorum

AliExpress te uygun fiyatlı birçok rgb fan ve şerit Led var kontrolcüleri ile beraber.
RGB uygulaması olabilecek boş bir kasa alıp aliexpres ten beğendiğim modelleri alıp hem daha hoş görüntü ve daha da uygun fiyat sağlayabilirim diye düşünüyorum

Açıkçası uygun yuvalara sahip bir kasa iş görecektir.
Değişen şey malzeme kalitesi, yuva sayısı ve modülerlik.

PSU olarak SLI yapmayacaksanız 650-700 Watt'lık bir ürün işinizi görecektir diye düşünüyorum.
Önemli olan firmanın kağıt üzerinde verdiği verileri pratikte de verebilmesi.
Marka olarak FSP, Silverstone, Seasonic gibi firmalara yönelebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri